Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Kompendium zaklęć

wt kwie 02, 2013 6:21 pm

Podbijam temat. Namrasicie, może pomożesz mi przy kompendium?

Moja wersja jest dużo bardziej aktualna, a już i tak nie wszystko w niej gra jak należy.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Kompendium zaklęć

śr kwie 03, 2013 2:59 pm

Pomóc mogę, choć czasu ostatnio nie mam za wiele. Jak coś to na priv pisz, bo projekt polterowej księgi czarów to chyba w miejscu stanął?
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Kompendium zaklęć

czw kwie 04, 2013 7:02 pm

Ja teraz mam nawet dużo czasu, ale mam ograniczone możliwości w tworzeniu tych "mini-skryptów". Scaliłbym kompendium i mógł pobawić się przy opisach.

Weszłaby sama śmietanka.

Polterowa księga czarów chyba została póki co zawieszona. W sumie za zaklęciami nowymi gracze aż tak nie przepadają (bo czarownicy są za silni i dzięki nowym czarom są rzekomo jeszcze bardziej).

Ale to chyba nie będzie za dużo, jeśli ja poprawię w czarach to i owo, a Ty to otagujesz. Hm?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Kompendium zaklęć

pt kwie 05, 2013 6:50 pm

Mogę potagować, jak tylko tyle bym miał zrobić, bo na czytanie teraz wszystkich nowych czarów i zamieszczanie ich krótkich opisów nie mam czasu (a raczej bardzo ciężko byłoby mi takowy znaleźć. Ciągle mnie jeszcze czeka ukończenie listy klas prestiżowych, ale to pewnie odległa przyszłość :D.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Kompendium zaklęć

sob kwie 06, 2013 7:07 am

Zabieram się powoli za to.

Ze starego kompendium nie weszły dwa zaklęcia - Niepozorność i Parodia dźwięków. Z mojego nie wejdzie więcej (głównie przez to, że wiele prac jest jak na ten czas źle otagowanych).

Zostanie jednak sama konstrukcja, jeśli mogę sobie pozwolić na tak drastyczne zmiany.

http://forum.polter.pl/kompendium-zaklec-ii-vt51893.html

Tutaj jest moje kompendium. Można uwagi dodawać.

Scalę oba kompendia (jeśli moje jest ok) według tej zasady, a Ty to otagujesz.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Kompendium zaklęć

sob kwie 06, 2013 9:16 pm

Ok, ale na pewno nie zrobię tego za szybko, obecnie mam nawał różnych rzeczy, więc będę to pewnie robił powoli, krok po kroku. No i zobaczymy, co z tego wyjdzie :).

A co do czarów, to może od razu zrobić kompedium nie wszystkich, a tych w miarę użytecznych i dopracowanych? Tak jak zrobiłem to w liście ras, gdzie trafiły prace przynajmniej poprawne.

To oczywiście wymagałoby przejrzenia wszystkich zaklęć jeszcze raz, ale jeśliby znaleźć kogoś jeszcze do pomocy (kto się w miarę na czarach zna) - to mogłoby przyśpieszyć pracę.

Czary to trochę bardziej wdzięczny temat niż klasy prestiżowe, to sądzę, że prace z nimi nie utkną w martwym punkcie tak szybko :P.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Kompendium zaklęć

sob kwie 06, 2013 9:53 pm

Tak, klasy prestiżowe są trudne. Ja czary przejrzałem.

Ogólnie to jak jest jeden błąd tylko w opisie, jakiś niepotrzebny dodatek itp., to przechodzi. Perfekcjonistom się to nie spodoba, no ale cóż.

Tak tworząc to kompendium to znów mam wrażenie, że Mistrzowie Przemian mają najlepiej (najwięcej czarów z tej szkoły). Za to jeśli chodzi o wieszczenie, to muszę chyba sam otagować kilka zaklęć i dodać może jedno swoje, żeby nie za blado to wypadło nawet względem "uniwersalnej" ; d

Edit: Achtung! Achtung! Szkielet kompendium utworzony.

Podstawowym kryterium jest szkoła. Dalszym jest alfabet, a końcowym - poziom.
Jest poza tym jeszcze wiele wspaniałych zaklęć, które tu można umieścić, ale to może potem.

Co o tym sądzisz, Namrasicie?

Pozdr.
Załączniki
Nowe kompendium - v. 1.0.0.doc
(27.65 KiB) Pobrany 77 razy
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 8:57 am przez Ruffle, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Kompendium zaklęć

ndz kwie 07, 2013 11:16 am

Myślę, że nie ma co zmieniać podziału ze względu na szkoły. Najlepiej zostać przy oficjalnym podziale poziomowym. Nie znam graczy, którzy najpierw patrzyliby na szkołę zaklęcia, a dopiero później na poziom. Oczywiście, można potem na końcu dodać listę czarów dla każdej szkoły.

Inna sprawa, to forma - myślisz o pliku pdf, czy kompedium na stronie? W pdf dobre są zakładki, łatwo wtedy się nawiguje po pliku, a na forum to hide można porobić i też nie będzie źle.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Kompendium zaklęć

ndz kwie 07, 2013 12:12 pm

Hm... To może być dodatek dla Mistrzów (głównie przemian...). Dodany tuż pod kompendium w formacie PDF. Alternatywne kompendium. Mogę z tego utworzyć PDF.

Żeby nie przedłużać tekstu.

W przeglądarkach internetowych, a także w PDFie jest opcja "znajdź". Wpisuje się skrót interesującej kogoś klasy i przegląda kompendium.

Okienko nie jest za duże, skaczemy sobie np. mając wpisane "Brd" i włala.

Dodaję kolejną wersję.

Edit: Ech, chyba nie otworzy się kompendium. Mam worda w portable i dziwnie mi to zapisuje. Spróbuję jeszcze raz.

Edit2: Achtung.

Znów aktualizuję.

Alternatywne kompendium, wersja PDF 1.0.0. Bardzo wstępna.

Nie wiem jak zrobić, by strona miała kolor taki, jak w wordzie ("brudne srebro").
Podobnie z linkami do stron. A to raczej możliwe, bo pamiętam, że coś takiego widziałem w nowszych wersjach Adobe.

Z wyrazami szacunku, Ruffle.
Załączniki
Alternatywne kompendium.pdf
(91.43 KiB) Pobrany 78 razy
Ostatnio zmieniony pn kwie 08, 2013 1:29 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Kompendium zaklęć

ndz kwie 28, 2013 5:57 pm

Achtung, achtung!

Niedzielna nuda zaowocowała nową wersją kompendium (w formie PDF).

Z linkami do stron na polterze.

Miłego pałaszowania, Mistrzowie Przemian, Oczarowań i nie tylko.
Załączniki
Alternatywne kompendium zaklęć.pdf
v. 2. 0. 0
(456.88 KiB) Pobrany 89 razy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości