Zrodzony z fantastyki

 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący WFB-Malowanie,narzędzia,farbki...

ndz gru 12, 2010 1:58 pm

Witam.Otóż mam pewien problem.Figurki niedługo kupuję,ale potrzeba czegoś jeszcze.Jakieś pędzelki,nożyki,farbki czy sprey.Jeśli ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć co trzeba kupić i gdzie,to byłbym bardzo wdzięczny. :help: .Jestem niezorientowany w tych sprawach,więc moje wątpliwości mogą być oczywiste dla innych. :razz: .
Przede wszystkim wacham się między farbkami Vallelejlo (17ml) po 9.50 za sztukę a farbkami Pectra (10ml) po 4,00 za sztukę.Chciałbym się też dowiedzieć jakie pędzelki kupić i gdzie.Dodam jeszcze że malować będe High Elves i skaveny (wyspa krwi) a pieniędzy na te artykuły mam dużo.I jeszcze jedno pytanie-jakie kolory potrzebne mi będą na skaveny i wysokie elfy? Z góry dziękuje za porady.Jeśli jest już podobny temat to przepraszam,nie znalazłem.
 
Awatar użytkownika
Yrkoslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 11, 2010 9:43 am

Re: Początkujący WFB-Malowanie,narzędzia,farbki...

śr gru 15, 2010 11:04 am

Bierz Vallejo :) Niewiele droższe od Pactry, a znacznie lepsze jakościowo oraz zamknięte w buteleczkach z zakraplaczem, które są dużo lepsze niż jakiekolwiek słoiczki.

Co do pędzelków, preferencja osobista. Wbrew pozorom dobre i tanie pędzelki robi firma Mag-Pol (korektorskie) - włosie dobrze się trzyma, oczywiście, jeżeli o nie dbamy. Jeżeli mamy więcej kaski, to polecam Colibri - wyśmienite pędzelki, aktualnie moje ulubione. Świetnie trzymają formę. I ostrzegam: pod żadnych pozorem nie kupować pędzelków Games Workshop - piekielnie droga tandeta!

Z dodatkowych narzędzi koniecznie będą:

Nożyk Modelarski - tutaj są trzy opcje. Albo chcemy poszpanować, i możemy kupić firmowy nożyk modelarski GW. Jest w porządku - ostry, dobrze się trzyma, łatwo wymienia ostrze. Opcja tańsza a równie skuteczna, to dowolny nóż modelarski lub do tapet, w zupełności spełni swoją rolę a nieraz są dużo ostrzejsze niż te "firmowane". Jeżeli mamy nadmiar gotówki i chcemy sprzęt najwyższej jakości, to polecam stalowe nożyki OLFA.

Cążki ala Cuttersy - dowolne, naprawdę. GW robi solidne cążki, więc czemu by nie? Army Painter tak samo.

Pilniczki z pyłem diamentowym - bardzo dobrą serię pilniczków wydała niedawno seria Army Painter. Nie polecam tych od GW, szybko się ścierają. Można wziąć też dowolne inne ;)

No i Farba podkładowa w Spreju. Zachwalam i gorąco polecam Vallejo, kolor czarny i/lub biały (do HIGH ELFÓW lepszy będzie podkład biały, do skavenów - czarny).

A co do "jakie farbki potrzebne"... W dużej mierze zależy to od tego, w jakie barwy chcesz pomalować swoje armie. Czy standard "z pudełka" czy coś własnego.
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący WFB-Malowanie,narzędzia,farbki...

śr gru 15, 2010 3:28 pm

Raczej zpudełka,a pudełka jeszcze nie mam.
 
Kalidor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 02, 2013 8:44 pm

Re: Początkujący WFB-Malowanie,narzędzia,farbki...

czw maja 02, 2013 8:56 pm

Chciałbym ponowić pytanie - jakie kolory potrzebne mi będą na pomalowanie skavenów i wysokich elfów z wyspy krwi interesuje mnie standard "z pudełka" podobają mi się po prostu te barwy ale w pudełku nie mam podanych żadnych kolorów. Tak więc chcę prosić was o pomoc i o podanie mi nazw kolorów farb jakimi mógłbym moje figurki pomalować. Dodam że maluję farbami vajelo i citadel. Z góry dziękuję za pomoc :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości