Zrodzony z fantastyki

Radomirian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Jest maj i czytamy

pt maja 17, 2013 11:18 pm

Właśnie skończyłem "Ucztę dusz" C.S.Friedman i trochę się zawiodłem (zdecydowanie lepiej wspominam trylogię Zimnego ognia; możne jeszcze się rozkręci w drugim tomie).

A teraz czytam "Wojowników Ulryka" - zbiór opowiadań ze świata Warhammera - po lekturze trzech jestem w stanie powiedzieć, że są niezłe, ale nie koniecznie dobre.

No i w międzyczasie odświeżam Wiedźmina - skończyłem po raz kolejny I tom opowiadań.

Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob maja 18, 2013 2:16 pm

Skończyłem wczoraj Christine i powiem krótko, książka jest rewelacyjna! Może spokojnie walczyć o miano ''Najlepszej Książki Kinga". Dzisiaj zacząłem sobie Rose Madder, czyli Trylogię Kobiecą ;) Zobaczymy nie nastawiam się na coś wybitnego.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Jest maj i czytamy

sob maja 18, 2013 7:56 pm

Wg mnie najlepsze książki King pisał pod pseudonimem Richarda Bachmana.

Awatar użytkownika
Mukoki
Użytkownik
Użytkownik

Jest maj i czytamy

sob maja 18, 2013 8:36 pm

Skończyłam Drogę Cienia. Nastawiłam się na coś w rodzaju cyklu Scotta Lyncha, ale niestety powieść Brenta blednie w porównaniu z czytadłami o Lamorze.

Zabrałam się za Zbrojnych Pratchetta, ale nieco niechętnie. Z drugiej strony, miło będzie znów spotkać Straż.

Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 19, 2013 9:12 am

@earl
Nie czytałem jeszcze żadnych książek Kinga, pod pseudonimem Richard Bachman. Na półce leży tylko Wielki Marsz ale przeczytam go jak skończę Rose Madder. I tak uważam, że najlepszą książką Kinga jest TO ;)

Awatar użytkownika
niuklik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 19, 2013 1:15 pm

Szrama za mną - nie wiem, jak autorzy to robią, że zawsze na końcu książki robi się smutno, że to już koniec...Obecnie czytam Miasto Szaleńców i Świętych J. VanderMeera.

Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest maj i czytamy

ndz maja 19, 2013 8:21 pm

"Christine" jest znacznie lepsza niż "Wielki Marsz". U mnie zajmuje drugie miejsce wśród książek Kinga, zaraz za "Miasteczkiem Salem". Trzecie jest "Lśnienie".

Ja czytam "Nakręcaną dziewczynę".

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Jest maj i czytamy

pn maja 20, 2013 11:46 am

@ Jedimati
Książki Bachmana nie są tak pokręcone jak Kinga i nie zawierają różnych magicznych udziwnień (jak w "To", "Pod kopułą" czy "Desperacji").

Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn maja 20, 2013 4:43 pm

Odłożyłam "Lolitę " na "lepsze czasy' i zajęłam się "Atlasem chmur" Davida Mitchell'a.

Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Jest maj i czytamy

wt maja 21, 2013 9:47 am

Wolff skończony, teraz leci "I dusza moja" Cetnarowskiego, później "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek" Kosika i "Nova Swing" Harrisona.

Awatar użytkownika
Mukoki
Użytkownik
Użytkownik

Jest maj i czytamy

wt maja 21, 2013 8:27 pm

Zbrojni nie trafili w moje obecne wewnętrzne zapotrzebowanie literackie, więc zostali odłożeni na rzecz Idioty Dostojewskiego.
Ostatnio zmieniony wt maja 21, 2013 8:28 pm przez Mukoki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Jest maj i czytamy

śr maja 22, 2013 7:21 am

Skończyłam Słowo i miecz a zaczęłam Punkt ciecia

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Jest maj i czytamy

śr maja 22, 2013 9:00 am

Dzisiaj zaczynam pierwszą część "Pomnika cesarzowie Achai".

Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw maja 23, 2013 11:42 am

Zmieniłam trochę plany czytelnicze tak, że zamiast "Atlasu Chmur" przeczytałam "Ubika" Philipa Dicka i to był świetny wybór, dawno żadna książka tak mnie nie wciągneła, jest po prostu świetna. A dzisiaj zaczynam "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha".
Z kolei ze "Starcia królów" Martina też zrezygnowałam, czytanie drugiej części z jednoczesnym oglądaniem trzeciego sezony filmu nie jest dobrym pomysłem, zamieniłam to na "Mgły Avalonu" Marion Zimmer Bradley.

Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Jest maj i czytamy

pn maja 27, 2013 6:21 pm

Nova Swing prawie skończone. W dalszej kolejności zamierzam zapoznać się z klasyką: Piknikiem na skraju drogi Strugackich i Neuromancerem Gibsona. Później prawdopodobnie sięgnę po Słowo i miecz Jabłońskiego, choć to już raczej będzie czerwcowa lektura.

Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec

czw maja 30, 2013 6:36 pm

Właśnie skończyłem czytać Strażnika Podłego Miasta. Nie powala na kolana w żadnym aspekcie, pod względem stylistycznym wręcz zasługuje na naganę, a cała reszta to idealnie średni poziom. Powieść Polansky'ego to zbiór klisz i stereotypów, które jednak wszystko wystarczają, by z lektury czerpać pewną przyjemność.
Ostatnio zmieniony czw maja 30, 2013 7:55 pm przez Clod, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Jest maj i czytamy

czw maja 30, 2013 7:03 pm

Coś Ci się tagi pokręciły :) Ja, po 3 latach przerwy, wznowiłem kontynuację cyklu "Braterstwo broni" William Griffina - tym razem tom nr 7, "Nowy gatunek".

Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest maj i czytamy

czw maja 30, 2013 7:55 pm

earl pisze:
Coś Ci się tagi pokręciły :)

Przyzwyczajenie z recenzji, że tytuł chciałem w [t] zamknąć ^^

Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob cze 01, 2013 10:14 am

Ostatnio u mnie było dość Kingowo ;) Skończyłem Christine, Rose Madder i Wielki Marsz. Chociaż żadna z tych 3 książek zamieszania w moim rankingu nie zrobiła, to Christine była bardzo blisko. Jest to zdecydowanie czołówka Kinga, na Rose Madder strasznie się zawiodłem ;/ Wielki Marsz jak dla mnie szału nie zrobił, ot tak dobra książka i nic poza tym. Ale miał świetne zakończenie, otwarte i tajemnicze. Przeczytałem też pierwszą książkę Cobena, Nie Mów Nikomu i kurczę sam nie wiem jak ocenić. Czytało się świetnie i szybko, ale po pewnym czasie wiedziałem jak się to wszystko skończy... Sam nie wiem może za jakiś czas znów kupię sobie coś tego autora, coś polecacie może? Teraz natomiast czytam sobie ostatnią wielką cegłę Kinga, Bastion zobaczymy jak to z tą książką będzie. Chodź podejrzewam, że zamieszania nie zrobi i zmieści się gdzieś tam poza podium ;)
Ostatnio zmieniony sob cze 01, 2013 10:15 am przez Jedimati, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Jest maj i czytamy

pn cze 24, 2013 11:36 am

A ja bardzo lubię wracać do książek młodzieżowych,np Małgorzaty Musierowicz,(Kwiat kalafiora, Kłamczucha), czy Adama Bahdaja. (Podróż za jeden uśmiech,Wakacje z duchami). Lubię czasami poczytać coś lekkiego.