Zrodzony z fantastyki

 
LordTea
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 11, 2013 2:23 pm

System autorski - rozpowszechnienie systemu/rpg'a

sob maja 11, 2013 2:39 pm

Witam
Jestem nowy na tym forum, zarejestrowałem się z myślą dłuższego pobytu, lecz to nie jest zagadnieniem owego tematu.

Otóż od jakiś 2-3 lat, ja wraz z kilkoma znajomymi pracujemy nad rpg'iem. Wykreowaliśmy już świat i podstawe pod całkiem nowy system i mechanikę gry (całkiem nowy - mam na myśli fakt iż nie spotkałem się z takowym). Od pewnego czasu wymyślamy, testujemy i poprawiamy ewentualne błędy, sądze że całość jest już na dość zaawansowanym poziomie. Co ciekawe nieraz zastanawialiśmy się nad rozpowszechnieniem owego systemu/gry. Tu rodzi się moja prośba, jako że nie mam bladego pojęcia na temat prawny i całego tego marketingu chciałbym się dowiedzieć od czego zacząć a piszę własnie na forum fantasy bo tu najpewniej znajdą się ludzie którzy mogą mieć jakąś wiedze na temat ewentualnych wydawnictw i pomsyłów na rozwinięcie. Wiem iż najpierw potrzebny jest jakiś "feedback" i mnóstwo testów w innych grupach (jednak sesje robione w jednej grupie nie zawsze ujawnią wszystkie błędy i niedociągnięcia) póki co stwierdziłem że nie podam żadnych szczegółów dotyczących świata i mechaniki bo nie chciałbym by mój takowy pomysł został "skradziony" lub wykorzystany w sposob który bym nie chciał, ot chociażby przez randomową osobę która wpisała coś w google. Powiem jedynie że będzie to fantasy w świecie dość zróżnicowanym i podporządkowanym pod całkowicie różne tryby gry. Dlatego prosze o jakieś porady, może znajdzie się też ktoś kto byłby zainteresowany w troche szerszym zakresie współpracować.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za ewentualne przeoczone błedy w tekście.
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

System autorski - rozpowszechnienie systemu/rpg'a

śr maja 15, 2013 1:26 pm

Cześć

Proponuję Ci napisać temat tutaj:

projekt-wts-vf555.html

Swojego czasu był to bardzo aktywny dział, w którym powstawały systemy RPG (niektóre chyba nadal powstają). Być może część ludzi jeszcze tam zagląda a pewnie wielu potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania. Z cała pewnością w kwestiach prawnych mogliby udzielić Ci odpowiedzi:

Zigzak
vonBoltzmann
może: Kbender

Jeśli oczywiście zaglądają na poltera co jakiś czas:). Pewnie potrzebna byłaby Ci strona internetowa, kwestia jest też w tym czy chcesz ową grę sprzedawać czy nie? Jak nie to wiadomo reklama na forach + link do strony i tyle. Jeśli jednak sprzedawać to promocja rozbija się o bywanie na konwentach, prowadzenie tam scenariuszy i prelekcji oraz znalezienie jakiegoś grona chętnych/zainteresowanych systemem osób, z których część być może go zakupi:). To długotrwały proces i wymaga sporo wysiłku. Wiem, że prelekcja dla kogoś, kto ich nie prowadził wcale nie są takie łatwe ;). Ale często dowiesz się tyle na temat systemu, jego niedociągnięcia, wątpliwości, które wzbudza w graczach, odpowiedz na pytania, być może ktoś podsunie Ci jakieś rozwiązanie itp itd. Jest to rzecz, która z pewnością godna jest uwagi.
 
LordTea
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 11, 2013 2:23 pm

System autorski - rozpowszechnienie systemu/rpg'a

śr maja 15, 2013 4:50 pm

Wiem, oprócz samego projektu, silnika i świata nic nie ma, moje umiejętności informatyczne śa bardzo słabe i musiałbym przy okazji poskładać do kupy wszystko, bo narazie jest to rozłożone na poszczególne pliki tekstowe i napisane w dodatku w języku zrozumiałym tylko przeze mnie (mnóstwo skrótów myślowych brak złożoności gramatycznej czy językowej).
A po drugie - tak, zamierzam w przyszłości spróbować zarobić na tym jeśli by coś z tego wyszło. Kwestia że nikt z moich znajomych raczej nie chce się podejmować złożenia tego do kupy i robienia konkretnych kroków a projektowanie tego wszystkiego samemu zabiera sporo czasu i wysiłku.

Pytanie czy blog mógłby spełniać takie funkcje promocyjne jak strona internetowa?

No i postaram napisać na tym dziale który mi podsunąłeś, mam nadzieje że nie zostane zbluzgany za niepasujący temat.
 
Joth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 7:14 pm

Re: System autorski - rozpowszechnienie systemu/rpg'a

czw maja 23, 2013 11:49 am

No niestety nikt nie kupi twoich skrótów. Trzeba przepisać to na "czysto". A strona internetowa to nie problem. "darmowe strony internetowe" w google 5 min i masz. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości