Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

pt maja 10, 2013 2:04 pm

Aleksander Polemistos

- Nie pytaj mnie co możesz zrobić - rozmówca Aleksandra kiwnął na jednego z komandosów, aby wyswobodził Greka - Jesteś boskim potomkiem, możesz sam o sobie decydować. Nazywam się Kleon i jestem synem Aresa. Ty nazywasz się Aleksander, prawda? Według wyroczni miałeś zdradzić swojego ojca i wziąć pod opiekę istotę z boską krwią, której celem jest odebranie Heliosowi Rodos. Biorąc pod uwagę raporty moich Smoczych Zębów, już to zrobiłeś. Pozostaje pytanie... - człowiek, który przedstawił się jako Kleon obrócił się do Aleksandra plecami i powoli wycedził - Czy pozwolisz, aby twoje przeznaczenie dalej prowadziło cię niczym bezwolnego barana, czy weźmiesz sprawy w swoje ręce?

Grek przełknął ślinę. Nie wiedzieć czemu miał wrażenie jakby Parka przyłożyła właśnie nożyce do nici jego życia.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pt maja 10, 2013 8:28 pm

Anriel Ravine

Już uznał to za wystarczający argument by zaprzestać jakichkolwiek pertraktacji, ale bratanek znów go uspokoił.
- Matka Echidna nadała mi imię Anriel Ravine, gdy brałem pierwszy oddech opuściwszy jej łono. Jeszcze dziś złożyłem jej krwawą ofiarę. Ten smok tu to mój bratanek, dziecię samego Ladona - stugłowego smoka - Jeśliś ty jego wujem to módl się do Ladona, który, jak twierdzisz, ci bratem! Albo do Hydry, bądź Cerbera! Niech któreś z rodzeństwa odezwie się! Tyle zrobią dla swego brata!
Anriel warknął na sugestię dwugłowego smoka i puścił brodacza. Przedtem chwycił maczetę, a potem odskoczył w tył, by być poza zasięgiem człowieka. Rzucił ostrzem tak, że wbiło się w ziemię tuż obok Anrielowej nogi.
Syn Echodny założył ręce po sobie i oparł ciężar ciała na jednej nodze, choć widać było, że daleko mu do rozluźnienia jakie sugerowała taka postawa.
- Mi Ladon radzi NIE walczyć, a przynajmniej spróbować. Każdego innego bym wyśmiał i zabrał się do szalchtowania, ale zdanie rodziny szanuję.
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 8:29 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

sob maja 11, 2013 10:10 am

May uśmiechnęła się chłodno. Napuszcić na siebie obie frakcje, to jest myśl. Trzeba zebrać odrzuconych i odszczepieńców wokół siebie. Jednak najpierw musiała trafić do cywilizacji. Wyszła i zaczęł szukać drogi.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

śr maja 15, 2013 6:02 pm

May Smith

Cel kobiety był jasny. Opuścić teraz ośrodka, wyminąć patrole i znaleźć zaciszne schronienie w jakiejś farmie w pobliżu. Ucieczka ślepej kobiety, wspierana przez zwiadowcę w postaci kruka, okazała się być banalna. May z łatwością wyminęła wszystkie patrole i blokady śmiertelników. Nie minęło kilka godzin, a znalazła się przed małym domkiem malowniczo usytuowanym w niewielkiej kotlince. Domostwo nie robiło wrażenie typowego gospodarstwa mimo niewielkiej winniczki na stoku pobliskiej góry. Ogród, urządzony nie luksusowo, ale z dużym smakiem, sugerował raczej letni domek zamożnego mieszkańca Rodos.



Anriel Ravine

- Mnie Ladon nic nie mówi - odparł do niedawna brodacz gładząc smoczy pomiot - Teraz widzę, że nie kłamiesz. Ja jestem Anriel Ravine, również. Podejrzewam, że jesteś tym bratem o którym mówił Eros. Nie wiem jaka to magia, ale rozstrzygnięcie między nami, kto jest godzien imienia Anriela zostawiłbym na później - mężczyzna wstał i przeciągnął swoje muskularne ciało - Najpierw chciałbym, abyśmy razem dopierdoli temu bożkowi miłości. Stoi? - drugi Anriel wyciągnął dłoń w stronę pierwszego.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

śr maja 15, 2013 8:44 pm

Aleksander Polemistí̱s

- Powiedzmy że mam dług do spłacenia i wiąże się on z bezpośrednią pomocą greckiemu panteonowi. A ja nie lubię mieć długów - mruknął grek do swojego "kuzyna". Wiedział że ten dzień w końcu nadejdzie, że zmuszony będzie do wyboru między Amaterasu, a Phobosem, a ten wybór był w tej chwili prosty. Należy trzymać z silniejszymi.
- Powiedz mi gdzie ostatnio widzieliście Małą, a ja zajmę się resztą.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

czw maja 16, 2013 12:04 pm

May zaczęła najpierw mocno pocierać zdrową ręką oczy, apotem zaczęła z dobijać się do drzwi.
- Proszę, wpuście mnie! Ścigają mnie! Proszę pomóżcie! Jestem niewidoma!
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pt maja 17, 2013 11:43 am

Anriel Ravine

- Może być. Jeśli jest okazja na spuszczenie wpierdolu temu ruchajłu to wchodzę w to na ślepo. - uścisnął grabę. Wciąż nie do końca się rozluźnił, ale wcale nie czuł potrzeby pełnego zrozumienia sytuacji, ani tego jaka magia lub szaleństwo doprowadziły do tego, że ten pomiot uważa się za Anriela.
- Eros jest na szczycie tej góry? Bo wiesz... ja nie kłamałem mówiąc, że jestem tu przypadkiem. - Stwierdził podając mu maczetę, w swej arogancji uznając, że nawet z bronią nie stanowi dla niego zbyt wielkiego zagrożenia.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pt maja 17, 2013 3:52 pm

May Smith

Drzwi uchyliły się z cichym skrzypnięciem.
- Wiem. Przecież wszystko widzę.



Aleksander Polemistos

Kleon milczał dłuższą chwilę, zanim odpowiedział Aleksandrowi:
- Dziewczynce nie może się nic stać. Obiecaliśmy to Amaterasu. Widzisz, problem polega na tym, że jesteśmy bezradni - syn Aresa spojrzał głęboko w oczy krewniakowi - Amaterasu oplątała nas siecią zobowiązań i drobnych przysług. Jeśli tę dziewczynę spotka coś złego z twojej winy... Zapewne sam Zeus wyrówna z tobą rachunki.

Polemistos słuchał tych słów z rosnącym zdziwieniem. Sam przecież pamiętał jak Ama niemalże utonęła na jego oczach. Miał wrażenie, że to był pokaz siły ze strony olimpijskich bóstw, a tymczasem Kleon zapewniał go, że nikt z jego rodziny nie mógł się w to zaangażować.



Anriel Ravine

- Prawdę mówiąc jestem tutaj również przypadkiem. Uciekałem przed pościgiem. Znalazłem tę ścieżkę i resztą już wiesz. Nie mam pojęcia, gdzie jest Eros - do niedawna brodacz wzruszył ramionami.



May Smith

Siedziała na przyjemnym tarasie przed domem, patrząc na rosnącą nieopodal winorośl. Słońce paliło jej oczy. Po tylu latach ślepoty nie mogła nawyknąć do widzenie:
- I widzisz, na tym właśnie polega mój problem - Helios stał za tuż za fotelem na którym siedziała. Nawet teraz, kiedy odzyskała wzrok, May nie miała śmiałości spojrzeć na swojego uzdrowiciela. Zbyt dobrze znała cenę wpatrywania się w słońce - Przychodzicie tutaj, wyobrażacie sobie, że jestem słaby, że możecie kraść moją trzodę, albo zabrać mi mój rydwan. Dość tego dobrego! - głos boga nabrał mocy - Dziewczyno, zapamiętaj moje słowa. Nic tu nie wskóracie.

Helios pewnym krokiem ruszył po marmurowej posadzce:
- Znajdź tych swoich żałosnych mieszańców i przekaż im, to co ci powiedział. Oddałem ci oczy, abyś mogła zobaczyć ich śmierć jeśli nie opuszczą razem z tą Rodos. Nikt nie jest tu teraz mile widziany.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

sob maja 18, 2013 4:36 pm

Anriel Ravine

- Rozumiem. Więc może zacznijmy od dostania się na szczyt i sprawdzenia co za cholerstwo tam ukryto, bo te pnącza mnie bardzo zaciekawiły.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pn maja 20, 2013 7:09 pm

Aleksander Polemistí̱s

- To powiedz mi gdzie jest ta druga ślepa. May czy jakoś tak. Ona też jest półboginią, a mam z nią rachunki do wyrównania. - grek był sfrustrowany. Obiecał Susanoo że pobędzie się Amy, a wyglądało na to że mu się to nie uda. Przynajmniej nie bez daleko idących konsekwencji.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

pn maja 20, 2013 8:13 pm

Anriel Ravine

Anriel razem ze swoim "bliźniakiem" z łatwością ruszyli w stronę szczytu. Do niedawna brodacz przedzierał się przez krzewy niczym buldożer. Może nie był zbyt wprawny w walce maczetą, ale z pewnością przecieranie szlaku wychodziło mu idealnie.

Nagle Anriel nieco zwolnił kroku, mimo że jego "brat" dalej parł do przodu. Coś było nie tak, bardziej nie tak niż szalone, agresywne rośliny, które próbowały zabić przypadkowych wędrowców. Ravine rozejrzał się wokół, ale nie dostrzegł nic nieznanego, żadnego kamienia, czy nawet wyższych zarośli za którymi mógłby się skryć człowiek. Mimo to wrażenie niepokoju nie ustawało.



Aleksander Polemistí̱s

- Zgubiłem ją, a nie mogłem jej tropem wysłać Smoczych Zębów, byli zajęci wami. A zwykłych ludzi... żal tak łatwo ich tracić - Kleon odrzekł - Jaki masz plan? Mogę cię wesprzeć moimi ludźmi. Nie jestem wszechwiedzący, ale mam na tej wyspie w tej chwili sporo oczu i uszu.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

wt maja 21, 2013 3:26 pm

May spojżała na słońce i uśmiechnęła się przerażająco.
- Wy bogowie światła musicie się nauczyć czym jest poświęcenie... myślisz, że przekupisz mnie? Córę bogini umarłych z martwego ludu? - Spojrzała wyzywająco w oczy boga.
Ostatnio zmieniony śr maja 22, 2013 11:47 am przez slann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

śr maja 22, 2013 7:40 pm

Anriel Ravine

- Ty możesz już wracać. Jestem co wdzięczny za pomoc. - zwrócił się do swego bratanka - Jak nadaży się okazja to podrzucę ci jakiś ludzki udziec, czy coś podobnego. - podrapał smoka pod brodą, a ten zamruczał ukontentowany i wzbił się w powietrze.
- Mam złe przeczucia - powiedział do towarzysza - Bądźmy ostrożni. - zaproponował i sam zaczął wypatrywać jakiś wielkich węży, czy innych zwierząt które mogły by się ukryć w tych zaroślach, co jakiś czas poświęcając też krótkie spojrzenie niebu.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pn cze 03, 2013 8:42 pm

May Smith

- Nie muszę się z nikim targować - odparł Helios - Odejdź stąd, robaku.

Oczodoły May płonęły żywym ogniem. Znów utrafiła wzrok, ale przez chwilę widziała prawdziwą postać Heliosa. Zaryzykowała więcej niż swój wzrok. Przeklinała rodzące się w niej uwielbienie dla boskiego majestatu, ale czuła, że kocha go coraz bardziej.



Anriel Ravine

- Tam coś się rusza! - brodacz wskazał dłonią w stronę splątanych trzech maleńkich oliwek. Anriel uważnie przyjrzał się temu miejscu, ale jego "bliźniak" musiał się mylić, nie było tam nic podejrzanego. Mimo to syna Echidny nie opuszczały złe przeczucia.
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[M&M] Trudno być półbogiem

pn cze 03, 2013 9:56 pm

Anriel Ravine

Mimo, że sam niczego nie dostrzegł wziął do ręki pierwszy z brzegu kamień jakiegoś (kamień, nie kamyczek) i cisnął nim w oliwki.
Jeśli nic się nie wydarzy to stwierdza
- Jesteś pewny, że się nie przywidziało?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M] Trudno być półbogiem

pt cze 07, 2013 6:50 pm

May wbiła palce w dłonie aż zabolało.
- Nawet najpiękniejszy ptak zostanie kiedyś pokarmem dla robaka - wyszeptała przepełniona nienawiścią do samej siebie i odwróciła się plecami do boga i ruszyła z powrotem w strlnę ulicy.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości