Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[Umiejętność] Fałszerstwo

sob cze 08, 2013 5:25 pm

Jak widać w temacie, pytanie dotyczy Fałszerstwa(Forgery)

W SRD opisane są tylko akcje związane z fałszowanie pism, pieczęci i tego rodzaju powiedzmy "dokumentów". Mnie natomiast interesuje jak ma się fałszerstwo do np. fałszowania śladów po zabójstwie, sprawie by ślad po sztyletach wyglądał na atak dzikiej bestii i tym podobnych rzeczy.

Czy to możliwe? Czy jest to gdzieś opisane? Czy w takim wypadku należy w jakiś sposób łączyć skille (test fałszerstwa i leczenia/przetrwania)?

Proszę o pomoc.
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

[Umiejętność] Fałszerstwo

pn cze 10, 2013 9:37 am

Fałszerstwo mi tu nijak nie pasuje, bo ono się stricte odnosi do dokumentów. Leczenie też nie bardzo, bo co najwyżej mógłbyś za jego pomocą "sfałszować" tylko ślady ran na ciele - ale to trochę naciągane. Sztuka przetrwania to już w ogóle ślepy strzał...

Najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się wciśnięcie paru rang w nową Wiedzę (krywminologia), ewentualnie wzięcie Profesji (kryminolog) :) Wtedy będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz w jednej umiejętności.
 
Awatar użytkownika
Biskup
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 10:51 am

[Umiejętność] Fałszerstwo

pn cze 10, 2013 11:57 am

Nie sądzę, żeby to gdzieś było opisane, chyba, że w jakimś anglojęzycznym podręczniku -suplemencie.

Ja miałbym inne pytanie, nawiązujące do wykorzystania umiejętności, bezpośrednio w walce.

Można np wykorzystać umiejętność blefowanie, żeby zmylić przeciwnika i w efekcie stał się względem Twjego ataku pozbawiony premii do KP? Markujesz cios, przeciwnik się na to nabiera a Ty go z drugiej strony tniesz. Coś takiego jest dopuszczalne?

Które umiejętności można jeszcze wykorzystywać w walce ?
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

[Umiejętność] Fałszerstwo

pn cze 10, 2013 12:02 pm

Jezu, poczytaj sobie o fincie :P jest przecież przy opisie umiejętności blefowania :P Poza tym piszesz strasznie nie na temat :)
Ostatnio zmieniony pn cze 10, 2013 12:13 pm przez Kilik Lodowa Zamieć, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości