Zrodzony z fantastyki

 
Noares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn sie 01, 2011 11:33 am

Kilka pomocnych rzeczy

śr maja 02, 2012 12:13 pm

Świetne, szczególnie klejnoty, choć zbiorcze karty też się przydadzą :razz:
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Kilka pomocnych rzeczy

śr maja 02, 2012 1:40 pm

Wielkie dzięki, Nevin. Kupa przydatnego stuffu. :)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Kilka pomocnych rzeczy

czw maja 03, 2012 5:41 am

Wydaje się, że zdajesz sobie sprawę Nevinie, iż większość treści jednej z linkowanej przez Ciebie stron sprowadza się do przekopiowania podręczników.
Ostatnio zmieniony czw maja 03, 2012 5:41 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

czw maja 03, 2012 3:39 pm

Kamulec pisze:
Wydaje się, że zdajesz sobie sprawę Nevinie, iż większość treści jednej z linkowanej przez Ciebie stron sprowadza się do przekopiowania podręczników.

Nie wiem. Może tak, może nie. Wyjaśnij o co Ci chodzi, to będziemy wiedzieć na pewno.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Kilka pomocnych rzeczy

pt maja 04, 2012 3:03 pm

Strona Nevina pisze:
Spis atutów, czarów, itp.
Fajna stronka z spisem atutów, czarów itp., z opisami, informacją skąd zaczerpnięte.
Biorąc pod uwagę podejście WotC, do chociażby fanowskich kart postaci, to ten Disclaimer raczej jej nie pomoże i pewnie długo nie “pociągnie”.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Kilka pomocnych rzeczy

pt maja 04, 2012 3:10 pm

Biorąc pod uwagę, że podobne listy wciąż wiszą na stronie Wizardów nie sądzę, żeby WotC jakoś mocno ścigało kogoś kto zrobił analogiczne ściągawki.
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

pt maja 04, 2012 5:24 pm

Kamulec
Podejrzewam że to o to chodzi.
I co z tego ?

Radnon pisze:
...nie sądzę, żeby WotC jakoś mocno ścigało kogoś kto zrobił analogiczne ściągawki.

Obawiam się że możesz nie mieć racji...
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Kilka pomocnych rzeczy

sob maja 05, 2012 8:23 pm

Na stronie WotC są listy. Na tamtej stronie - przekopiowane całe kawałki podręczników np. cały tekst danego atutu.

I co z tego ?

Promujesz piractwo.
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

sob maja 05, 2012 9:41 pm

Kamulec pisze:
Na stronie WotC są listy. Na tamtej stronie - przekopiowane całe kawałki podręczników np. cały tekst danego atutu.

Jeśli to spełnia znamiona tzw. "piractwa", to niech prawnicy WotC coś z tym zrobią. Mają chociażby DMCA jak i inne narzędzia do "chwalebnej" walki o prawa własności intelektualnej.
Nie musisz robić za ich adwokata. No chyba że jesteś, to wtedy coś z tym zrób, skoro według Ciebie to jest "piractwo".

Kamulec pisze:
Promujesz piractwo.

Zapomniałeś o pedofilii i hazardzie, a przynajmniej o szataniźmie\vicca\new age-u.
...


P.S.
Kto jak kto, ale osobą z rangą danego forum nie powinna OT.
Proszę uszanować moją pracę i nie zaśmiecać tego tematu. A jak bardzo chcesz kontynuować, to należy wydzielić odpowiednie posty do osobnego tematu.
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2012 9:47 pm przez Nevin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Kilka pomocnych rzeczy

ndz maja 06, 2012 12:38 am

Nevin pisze:

Nazwanie tematu "Kilka pomocnych rzeczy" sugeruje, że nie liczysz na porządek w nim. Nie widzę związku linków z zasadami domowymi, ale to Ty napisałeś o nich w tym temacie jako pierwszy.

Nevin pisze:
Nie musisz robić za ich adwokata. No chyba że jesteś, to wtedy coś z tym zrób, skoro według Ciebie to jest "piractwo".

Nie robię za ich adwokata. Linkowana przez Ciebie strona łamie prawo. Dodawanie tam odnośnika uważam za złe. Piszę o tym tutaj raz by zwiększyć szansę, że odnośnik usuniesz, a dwa - by nielegalność takiego kopiowania treści nie uszła uwadze przekierowanym tam przez Ciebie użytkownikom. Wejście w posiadanie pirackich podręczników nie jest trudne, więc jeżeli ktoś tego dotąd nie zrobił, było to raczej działanie celowe.

Zapomniałeś o pedofilii i hazardzie, a przynajmniej o szataniźmie\vicca\new age-u.

Może Tobie piractwo nie przeszkadza, mnie owszem.

Kto jak kto, ale osobą z rangą danego forum nie powinna OT.

To nie jest ranga członka administracji forum. Oznacza co napisane. I jak napisałem - jest na temat linków, które tu zamieściłeś.

Kontynuować tematu sensu nie widzę, ale to zależy od Ciebie, czy go zakończysz.
Ostatnio zmieniony ndz maja 06, 2012 1:25 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

ndz maja 06, 2012 11:58 am

Kamulec pisze:
Nazwanie tematu "Kilka pomocnych rzeczy" sugeruje, że nie liczysz na porządek w nim. Nie widzę związku linków z zasadami domowymi...

1. "Cieszy" mnie to bardzo że, jesteś kolejną osobą na tym forum która, wie lepiej niż ja, co ja myślę, dlaczego coś robię, itp.
2. To co Ci sugeruje, to już Twój problem.
3. Gdybym nie liczył na porządek to nie opisywałbym co zamieszczam, nie dodawał screenshot-ów, changelog-a.
4. Co do braku związku:
Nevin pisze:
Prośba do ludzi u władzy:
Może zrobić sub, sub dział na własną twórczość która nie mieści się w dostepnych ramach (chociażby Karty postaci) ?

Radnon pisze:
Co do pytania z końca postu to na forum jest zbyt mało tego typu prac aby tworzyć dla nich oddzielne podforum. Zasady domowe są wystarczająco pojemne i tutaj można wrzucać także tego typu komputerowe użytki.

Więc skargi i zażalenia nie do mnie.

Kamulec pisze:
...ale to Ty napisałeś o nich w tym temacie jako pierwszy.

?

Kamulec pisze:
Nie robię za ich adwokata.

Chyba nie zerknąłeś na drugi podpunkt w linku który zamieściłeś

Kamulec pisze:
Linkowana przez Ciebie strona łamie prawo.

Według kogo ?

Kamulec pisze:
Dodawanie tam odnośnika uważam za złe.

Twoje święte prawo, tak jak moje święte prawo nie zgadzać się z Twoją opinią.

Kamulec pisze:
Piszę o tym tutaj raz by zwiększyć szansę, że odnośnik usuniesz...

Nie widzę powodu, więc nie licz na to.

Kamulec pisze:
...by nielegalność takiego kopiowania treści nie uszła uwadze przekierowanym tam przez Ciebie użytkownikom.

1. Domniemana nielegalność.
2. Dziękujemy dobry wujku.

Kamulec pisze:
Wejście w posiadanie pirackich podręczników nie jest trudne, więc jeżeli ktoś tego dotąd nie zrobił, było to raczej działanie celowe.

?

Kamulec pisze:
Może Tobie piractwo nie przeszkadza, mnie owszem.

Jak najbardziej przeszkadza, dlatego uważam (i piszę gdy o tym jest dyskusja) że największe marynarki powinny zorganizować jakaś grupę operacyjną, która by się tym na poważnie zajęła. Urządzili jakieś zasadzki, gdzie zamiast lukratywnego towaru w ładowni, czekali na nich osobnicy z Navy SEALa i Specnazu, kilka wypadów na wybrzeże Somali, itp., itd.

Kamulec pisze:
Oznacza co napisane.

Może dla Ciebie. Ja widziałem tutaj moderatorów, którzy nie są "opisani" jako moderatorzy, więc ja nie wiem.

Kamulec pisze:
I jak napisałem - jest na temat linków, które tu zamieściłeś.

1. Nie. Jest na temat Twojej interpretacji tego czym jest strona, do której linki zamieściłem.
2. Dlaczego nie przeszkadzają Ci rzeczy które WotC własnoręcznie "uśmiercili", a które na blogu umieściłem ?

Kamulec pisze:
Kontynuować tematu sensu nie widzę, ale to zależy od Ciebie, czy go zakończysz.

Super, więc zakańczam temat.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Kilka pomocnych rzeczy

ndz maja 06, 2012 1:39 pm

1. "Cieszy" mnie to bardzo że, jesteś kolejną osobą na tym forum która, wie lepiej niż ja, co ja myślę, dlaczego coś robię, itp.

Nie jest w tym kontekście ważne, jakie miałeś intencje, lecz jakie był efekt Twojego działania. Jeżeli temat jest nieprecyzyjny, łatwiej bym napisał coś, co do niego wg Ciebie nie pasuje.

Chyba nie zerknąłeś na drugi podpunkt w linku który zamieściłeś

Obrona w haśle adwokat występuje w znaczeniu 3, 6, 7. WotC nie jest o nic oskarżone, więc nie mogę być ich adwokatem.

Według kogo ?

Wg mnie i sprawę uważam za ewidentną. Na stronie nie ma jakiejkolwiek informacji, by WotC wyraziło zgodę na kopiowanie obszernych kawałków ich podręczników. W świetle polskiego prawodawstwa zamieszczenie tych treści na stronie jest nielegalne. Uważam, że w świetle amerykańskiego też.

1. Nie. Jest na temat Twojej interpretacji tego czym jest strona, do której linki zamieściłem.

Ty informujesz o zbiorze odnośników, ja komentuję.

Super, więc zakańczam temat.

Starczy mi nie odpowiadać :razz:

Edycja:
Przykład konstruktywnego komentarza poniżej.
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2012 6:12 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Noares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn sie 01, 2011 11:33 am

Kilka pomocnych rzeczy

pt maja 11, 2012 9:49 pm

oj, zrobiła się dyskusja... :neutral:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Kilka pomocnych rzeczy

czw sie 02, 2012 7:02 pm

 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Kilka pomocnych rzeczy

ndz wrz 30, 2012 10:33 pm

 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Kilka pomocnych rzeczy

ndz cze 09, 2013 12:47 am

To Whom It May Concern:
Ciągle wrzucam nowe rzeczy na swojego bloga. I pewnie będę nadal.
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

Kilka pomocnych rzeczy

wt cze 11, 2013 10:26 am

Wow... Jestem pod ogólnym wrażeniem :)

Wszystkie przesłane przez Ciebie materiały skrzętnie sobie ściągnąłem i z całą pewnością będę z nich korzystał. Przydatność każdego z nich (nawet nie wiem, którego najbardziej) oceniam jako bardzo znaczną :)

Nie chcę wyjść na kogoś, komu dają palec, a chce rękę, ale chciałbym Cię spytać o jedną rzecz: czy dysponujesz może czymś w rodzaju ekranu Mistrza Podziemi do ed. 3,5, to jest jakimś zbiorem czytelnych i przejrzystych tabelek, modyfikatorów i najbardziej przydatnych zasad? Przyznam się, że zrobiłem błąd i nie zakupiłem Ekranu MP wtedy, gdy był on w sprzedaży... Obecnie jedyne dostępne do zakupu Ekrany, jakie znalazłem, zawierały zasady z edycji 3,0 (tylko takie ma obecnie np. ISA i Rebel). Na Rebelu mieli kiedyś Ekran do 3,5, ale obecnie jest niedostępny... Nawet allegro mi nie pomogło. I tak się zastanawiałem, czy komuś się może chciało autorsko zrobić coś podobnego w wersji elektronicznej... Może Kamulec będzie miał zastrzeżenia co do legalności czegoś takiego, ale skoro mamy ogólnodostępne i darmowe SRD, to przecież wycięcie z niego na własne potrzeby tych najpotrzebniejszych rzeczy nie wejdzie w definicję piractwa ;)
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 11:14 am przez Kilik Lodowa Zamieć, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

śr cze 12, 2013 12:44 pm

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
...czy dysponujesz może czymś w rodzaju ekranu Mistrza Podziemi do ed. 3,5, to jest jakimś zbiorem czytelnych i przejrzystych tabelek, modyfikatorów i najbardziej przydatnych zasad?

Nie. Kiedyś zacząłem takie coś robić, ale jako że gra przeniosła się w całości na komputer, to po prostu otwieram sobie czy to d20srd.org, czy co tam potrzebuje.
Jest też oczywiście "Rules Compedium", dość przydatny dodatek.
Ewentualnie możesz popatrzeć tutaj:
http://www.dndadventure.com/dnda_dm_resources.html
"DM's Screen for 3.5E (ZIP 187Kb) by René Mongrain" całkiem fajna.

Albo tutaj:
http://www.stanford.edu/~rchilton/DnD/

Albo samemu coś "wyguglaj".

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Przyznam się, że zrobiłem błąd i nie zakupiłem Ekranu MP wtedy, gdy był on w sprzedaży...

Dla mnie te ekrany to było totalne naciąganie ludzi na kasę, więc raczej dobrze zrobiłeś.

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Obecnie jedyne dostępne do zakupu Ekrany, jakie znalazłem, zawierały zasady z edycji 3,0...

Między 3E a 3,5 nie ma aż takich różnic by ekrany 3E całkowicie się zdewaluowały. Poza tym, jesteś DM, więc...

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Może Kamulec będzie miał zastrzeżenia co do legalności czegoś takiego...

A więc Kamulec jednak robi to "zawodowo".

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
...wycięcie z niego na własne potrzeby tych najpotrzebniejszych rzeczy nie wejdzie w definicję piractwa ;)

1.
Obrazek
2. Ludzie którzy wszędzie widzą "piractwo", wszędzie widzą "piractwo", więc nie ma co się przejmować, bo jak będą chcieli to nawet za czytanie książek dzieciom w bibliotece, będą chcieli kasę.
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

Kilka pomocnych rzeczy

śr cze 12, 2013 1:04 pm

Dzięki wielkie :)

Ja też korzystam z d20srd, ale mam z nim problem - mianowicie jest to wersja angielska. Nie, żeby problem polegał na barierze językowej, akurat zasady D&D nie wymagają szczególnej znajomości obcego języka... Ale jestem przyzwyczajony do polskich nazw, bo ja i gracze korzystamy z podstawek do 3,5 w języku polskim. A tłumaczenie często wprowadza w błąd (np. nazwy czarów, atutów, umiejętności...zresztą sam wiesz). Mimo wszystko nie chcę się przerzucać na angielskie nazewnictwo, bo wydaje mi się to trochę nieklimatyczne: "Robię test tumble żeby uniknąć opportunity goblina, a potem rzucam fire balla". Taka nowomowa niezbyt mi pasuje.
Drugi problem z angielskimi zasadami - system miar i wag. Przeliczanie tego wszystkiego jest upierdliwe, a mój humanistyczny umysł nawala przy wyobrażaniu sobie wielkości czy odległości w stopach i jardach, gdy jestem od dziecka przyzwyczajany do systemu metrycznego.
Dlatego szukałem czegoś po polskawemu. Niemniej skoro nie dysponujesz niczym takim - dam sobie radę na angielskich wersjach, za które Ci bardzo dziękuję :)

Odnośnie piractwa - napisałem to raczej w formie żartu i z przymrużeniem oka ;) Jestem prawnikiem, a kwestia tzw. piractwa na gruncie polskiego prawa jest mi dosyć dobrze znana. Niemniej uznałem, że to ani miejsce ani czas (a zwłaszcza - nie ta tematyka forum), aby polemizować i dysputować z kimkolwiek na takie tematy ;) Dlatego nie rozwijałem tej kwestii, tylko luźno nawiązałem.
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 1:05 pm przez Kilik Lodowa Zamieć, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

śr cze 12, 2013 5:36 pm

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
A tłumaczenie często wprowadza w błąd (np. nazwy czarów, atutów, umiejętności...zresztą sam wiesz).

Nie tyle wprowadza w błąd, co jest "oryginalne".

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Mimo wszystko nie chcę się przerzucać na angielskie nazewnictwo, bo wydaje mi się to trochę nieklimatyczne...

A "Niebiański złowieszczy niedźwiedź", "zaklinacz" (klasa), albo "roztropność", to super-mega klimat ?

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
"Robię test tumble żeby uniknąć opportunity goblina, a potem rzucam fire balla". Taka nowomowa niezbyt mi pasuje.

?
Jeśli nawet z "tumble" byłby problem, to "opportunity", czy "fireball", to przecież oczywista, oczywistość tłumaczeniowa. A jak się weźmie SRD PL w rękę, to już w ogóle nie ma problemu, co najwyżej irytacja że Polacy jak zwykle bardziej papiescy od papieża i wprowadzili więcej "zmian", tzn. tłumacząc inaczej niż w 3E. Więc wcale nie musisz Volapük-iem mówić.

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
...stopach i jardach...

Stopa, w DnD PL, to 30 cm, czyli to co ci podają mnożysz przez 0.3 i masz w metrach.
Funty to 0.5 kg.
Jardy ? Chyba mile w ruchu podróżnym, czy jak to tam się nazywa.
Po zastosowaniu "wysokiej matematyki" (całki podwójne, itp.) wyszło mi że 1mila = 1.5 kilometra.
itp., itd. Tak więc trzeba tylko chcieć :)

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
...gdy jestem od dziecka przyzwyczajany do systemu metrycznego.

Czyli jako prawnik nie tykasz się niczego co "zawiera" prawo anglosaskie, bo od dziecka przyzwyczajony jesteś do prawa rzymskiego ?

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Dlatego szukałem czegoś po polskawemu. Niemniej skoro nie dysponujesz niczym takim - dam sobie radę na angielskich wersjach, za które Ci bardzo dziękuję :)

Zawsze mogę spróbować przetłumaczyć. Przetłumaczyłem techniczne materiały na swoja pracę (obroniłem) i na kuzyna (też obronił), to powinienem dać radę z DnD English., zwłaszcza jak będę patrzył na SRD PL.

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Jestem prawnikiem, a kwestia tzw. piractwa na gruncie polskiego prawa jest mi dosyć dobrze znana.

Ja nie, ale się interesuje i to nie tylko w ujęciu Polskim, czy Europejskim, i nie tylko z powodu ACTA, czy "Jednolitego Patentu".

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Niemniej uznałem, że to ani miejsce ani czas (a zwłaszcza - nie ta tematyka forum), aby polemizować i dysputować z kimkolwiek na takie tematy ;)

Hear, hear.
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

Kilka pomocnych rzeczy

śr cze 12, 2013 6:04 pm

Nevin pisze:
A "Niebiański złowieszczy niedźwiedź", "zaklinacz" (klasa), albo "roztropność", to super-mega klimat ?

Nie, na pewno nie super mega. Ale z dwojga złego wolę powiedzieć "Atakuje was niebiański złowieszczy niedźwiedź", niż "atakuje was celestial dire bear".
Chodzi mi o to, że korzystanie z angielskich podręczników powoduje u dużej ilości osób brzydką manierę nie tłumaczenia nazw własnych umiejętności, atutów, czarów etc. Nawet, jeśli wiedzą, co one po polsku oznaczają, to odruchowo nie tłumaczą, bo się przyzwyczaili do angielskiej wersji i łatwiej jest im wyszukać coś w zasadach/na karcie postaci, gdy mówi się ją po angielsku. Grałem z takimi osobami i strasznie mnie to irytowało.

Nevin pisze:
Jeśli nawet z "tumble" byłby problem, to "opportunity", czy "fireball", to przecież oczywista, oczywistość tłumaczeniowa. A jak się weźmie SRD PL w rękę, to już w ogóle nie ma problemu, co najwyżej irytacja że Polacy jak zwykle bardziej papiescy od papieża i wprowadzili więcej "zmian", tzn. tłumacząc inaczej niż w 3E. Więc wcale nie musisz Volapük-iem mówić.


Przecież to był przykład tylko. Był uproszczony do bólu... :P

Nevin pisze:
Stopa, w DnD PL, to 30 cm, czyli to co ci podają mnożysz przez 0.3 i masz w metrach.


Wiem, ile to jest stopa. Umiem korzystać z googla i przeliczników internetowych :P A nawet z mnożenia przez ułamki i liczby inne od całkowitych ;) Tylko, że to po prostu jest upierdliwe. Poza tym nie wyłapałeś, o co mi chodzi. Potrafię to przeliczyć, ale łatwiej mi sobie wyobrazić wielkość pomieszczenia czy np. ogra jak powiem, że ma on 3 metry, niż jak powiem, że ma on 10 stóp. Wiem, że to wygodnictwo i moje lenistwo, ale tak po prostu mam.

Nevin pisze:
Czyli jako prawnik nie tykasz się niczego co "zawiera" prawo anglosaskie, bo od dziecka przyzwyczajony jesteś do prawa rzymskiego ?


Po co lecisz w skrajności? Nie, nie tykam się prawa anglosaskiego, bo do niczego mi nie jest potrzebne na terenie Polski, gdzie obowiązuje prawo polskie. Z tych samych względów już dawno wyrzuciłem z głowy prawo rzymskie.

Nevin pisze:
Zawsze mogę spróbować przetłumaczyć. Przetłumaczyłem techniczne materiały na swoja pracę (obroniłem) i na kuzyna (też obronił), to powinienem dać radę z DnD English., zwłaszcza jak będę patrzył na SRD PL.


Dzięki wielkie za propozycję, ale nie chodziło mi o sępienie od Ciebie, żebyś mi to zrobił, po prostu myślałem, że już coś takiego masz ;) Po prostu lubię operować papierową wersją. Głupio by mi było, jakbyś miał mi robić taki zbiór tabelek i zasad na moje własne potrzeby, skoro niezrobienie ich przeze mnie samemu wynika raczej z mojego lenistwa :P Chyba, że po prostu lubisz takie rzeczy :)
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 6:05 pm przez Kilik Lodowa Zamieć, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka pomocnych rzeczy

śr cze 12, 2013 7:51 pm

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Wiem, że to wygodnictwo i moje lenistwo, ale tak po prostu mam.

I tym zdaniem można w sumie podsumować OCB. Nie można było tak od razu ?

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
...jakbyś miał mi robić taki zbiór tabelek i zasad na moje własne potrzeby, skoro niezrobienie ich przeze mnie samemu wynika raczej z mojego lenistwa :P

Nie będę ich robił, będę je tłumaczył + ewentualnie mogę dodać kilka rzeczy które w wybranej przez Ciebie wersji nie ma.
Decyzja należy do Ciebie. Popatrz, pomyśl i daj znać.

Kilik Lodowa Zamieć pisze:
Chyba, że po prostu lubisz takie rzeczy :)

Może zmotywuje mnie do skończenia w końcu, fix-a do Soulknife. + będę miał co na blog-a wrzucić :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości