Zrodzony z fantastyki

 
Berial
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 6:22 pm

Cecilia Randall - HyperVersum

wt lip 02, 2013 10:11 am

Witam
Ostatnio trafiłem na dosć ciekawą lekturę pt. "HyperVersum". Z początku wydawało mi się, że to jakieś sf, ale potem okazało się genialnym fantasy. Przykładem, jakie powinno być (moim zdaniem) dobre fantasy - spiski, wielkie bitwy, wątki miłosne, zamki i.... magia, smoki, chociaż tego akurat nie spotkamy :) W każdym razie jestem pod wielkim wrażeniem tej książki i nie mogę się oczywiście doczekać na kolejne części ( a raczej na ich polskie tłumaczenie). Jestem ciekaw, co i wy sądzicie o tej książce. Bo ja mogę dać jej spokojne 7.5/10. Dałbym 8, ale -0.5 za kuszę ze strzałami :D
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Cecilia Randall - HyperVersum

pt lip 05, 2013 9:57 am

Mam podobne odczucia: bardzo sympatyczna, zgrabnie napisana książka (a raczej "cegła"). Pomysł wprawdzie niezbyt nowatorski, jednak zrealizowany od A do Z w sensowny, konsekwentny sposób. Bohaterowie możliwie 3-wymiarowi, budzą wiele sympatii, zaś ich losy bardzo szybko przestają być czytelnikowi obojętne. Fabuła *niemal* wiarygodna, historyczna wiedza autorki bardzo szeoka (chociaż nie ustrzegła się kilku drobnych wpadek i "mitów") - powiew świeżości, kiedy zestawić z obowiązującą obecnie mainstreamową pulpą fantasy. Oby więcej takich tytułów.

..i ja również czekam z niecierpliwością na kolejny/e tomy. :-)
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Cecilia Randall - HyperVersum

pt lip 05, 2013 11:13 pm

Rukasu pisze:
Oby więcej takich tytułów
To mało jest? :)
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Cecilia Randall - HyperVersum

pn lip 08, 2013 9:18 am

To podchwytliwe pytanie? :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość