Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

Polishima (Współpraca)

pn cze 02, 2008 10:26 pm

Witam!
Nie pytaj co Fanowska scena RPG może zrobić dla ciebie, pytaj Co Ty możesz zrobić dla Fanowskiej Sceny RPG.
Ja zacny Got, z krainy nad Ołobokiem leżącej. Zaparty gracz w NS, WH oraz D&D (okresowo jakiś wampir czy inny Spellslinger), Postanowiłem że mam dość czekania aż wyjdzie Euroshima. I wziąłem sprawy we własne ręce, ja i mój Kolega Mao od stycznia tego roku pracujemy na Polishimą.
Mamy już wizje, rozpisane sporo rzeczy, ale i tak wiele pozostało do zrobienia. Mówiąc krótko roboty jest po pachy. Tak więc zgłaszam się do Neuroshimowców, ale także do ludzi którzy znają się na promieniowaniu, samochodach, Broni oraz wszystkim co może się przydać.
Nie potrzeba znajomości Świata Neuroshimy, ani mechaniki.
Wystarczą dobre chęci, i starania.
Krótko mówiąc, Pomożecie?
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

pn cze 02, 2008 10:34 pm

A nie lepiej poczekać na Rzeczpospolitą Odrodzoną?
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

wt cze 03, 2008 3:18 pm

Tegóż posta napisał Współtwórca PS, Mao. Ale z pewnych przyczyn nie ma konta na Polterze więc pisze z mojego konta.

Witaj,
uwazam, ze nie powinnismy skazywac PS na smierc, poniewaz jak na razie napedza ja najlepsze paliwo tworcze...Entuzjazm. PS jest robiona przez fanow dla fanow, i nie mamy zamiaru rzucic tego tylko dlatego, ze ktos robi rownoczesnie projekt o tym samym temacie. PS nie bedzie tamtym projektem, tylko samodzielnym, jesli pojawia sie w tym samym czasie do sciagniecie, bedzie to dla was dodatkowym wyborem i mozliwoscia. W koncu zyjemy w czasach krwiozerczego kapitalizmu, w ktorym istnieje cos takiego jak konkurencja;) Mamy zamiar napisac PS i dobrze sie przy tym bawic, jesli nawet nikt nas nie poprze, a co wiecej, bedziecie chcieli nas ukamieniowac, bedzie to dodatek tylko dla nas...ale bedzie, to pewne. Nie piszcie w tym temacie "na co mozna poczekac i dopiero brac sie za robote" Nie mamy zamiaru sie na niczym wzrorowac i wszystko powstaje w naszej glowie, kiedy PS sie pojawi wybierzecie co bedziecie woleli.
Pozdrawiam Mao.

(PS= Polishima)
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

wt cze 03, 2008 4:49 pm

Hym nie wiem czy mato sens. Trzeba by sie odpowiednio za to zabrać.
Mam nadziej że nie szykujecie cech z pochodzenia w stylu "kielecki Scyzoryk". No ale dlaczego tylko Polska a nie cala Europa?
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

wt cze 03, 2008 6:40 pm

Dlaczego sądzisz że to może nie mieć sensu? Przecież wielu fanów NS, domagało sie dodatku dziejacego sie w europie. I co mają? Nic ciekawego. A my mamy chęci, czas i dwie ważne rzeczy, Entuzjazm i mam nadzieje umiejętności. I co rozumiesz poprzez "trzeba by się za to odpowiednio zabrać" ?
Bo (Parafrazując pewną rozmowe z Filmu "Obi oba..." ) jest to zdanie wytrych, które może mieć milion definicji. A ilu ludzi tyle definicji.
Co do cech, rozumiem że chodzi ci o nazwe? Jeżeli tak, no to moge powiedzieć że staramy się unikać takich rzeczy. A do pytania czemu Polska nie europa. Polishima ( jako nazwa) odpowiadała nam najbardziej (Euroshima kojarzy się z zapowiadanym przez twórców dodatkiem). A grać będzie można (Teorytycznie) w całej europie.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

śr cze 04, 2008 1:45 pm

Nie no Jeswli chodzi o kieleckich scyzoryków to chodziło mi oto żeby uniknąć takiej głupoty jak regionalizacja Polski, pod względem cech z pochodzenia.
USA to wiki Kraj a każdy stan to prawie odmienne państwo wielkością przewyszające typowe europejskie państwo. Wymyślenie cech z pochodzenia na rożnych poskich regionów było smieszne bo co to samo musieli byście zdobić z Niemcami Francją itp. Patrząc na Europe wyszło by kilka set pochodzeń :)

Trzeba też uważać żeby nie przesadzić mam taka przypadłość że od czasów romantyzmu idalizujemy nach kraj bo jet Chrystusem narodów itp.

No trzeba pamiętać by nie zrobić kopi USA z innymi nazwami miast.
Np w europie prawie nie można dostać broni palnej po wojnie, w USA jest trudno ale Europa nie traktowa broni palnej jako ikony i żaden europejcyzk nie trzyma w domu Spluwy a w Usa co drugi.
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

śr cze 04, 2008 2:04 pm

A wiadomo coś o Euroshimie?
 
Mao281
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 04, 2008 2:59 pm

śr cze 04, 2008 3:30 pm

Bron palna bedzie bardzo rzadka, ciezko dostepna i bedzie kosztowala majatek. Pojawia sie za to wiatrowki. Co do cech, to skupiamy sie na terenie Polski, na razie robimy europe dawnego bloku wschodniego + niespodzianka na poludniu. Kraje Europy beda opisane, ale nie tak szczegolowo jak Polska. Zakladamy, ze transport bedzie ciezszy i drozszy niz to mialo miejsce w NS... BG nie beda mogli sobie ot tak wsiasc do wozu i jechac na koniec Europy. Na terenie Polski jest (Chociaz to robota Gota, i dokladnie nie pamietam w tym momencie) 5 lub 6(?) miejsc pochodzenia. Prawdopodobnie zrobi sie po dwa "pochodzenia" dla krajow sasiedzkich i po jednym-dwoch dla dalszych. Przy czym Wlk. Brytania i Hiszpania beda poza zasiegiem, myslimy tez nad odcieciem Wloch, ale ostatecznie chyba z jedno lub moze dwa pochodzenia otrzymaja.
Molocha nie bedzie, dla entuzjastow strzelania "wojny" nie zabraknie - Nie beda to nasi wschodni sasiedzi, chociaz i u nich (jesli uda sie dojechac, lub bedzie chec grania tam) bedzie mozna postrzelac. Rosja bedzie czyms w rodzaju pd. Hegemonii, jesli mam to porownac... Lokalne armie i oddzialy walcza ze soba o terytorium i wladze. Wladza opiera sie na sile, Rosja jest wyniszczona i nie bedzie jako taka sprawiala klopotow. Powiem natomiast, ze duzo zamieszania bedzie na poludniu, dokladniej z Azja mniejsza.
Pozdrawiam Mao
 
polskistalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 08, 2013 6:40 pm

Polishima (Współpraca)

czw lip 11, 2013 2:14 pm

Neuroshima: Metro 2050

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość