Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sir Vincent Drake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 3:30 pm

Jest lipiec i czytamy

ndz lip 21, 2013 9:39 pm

Dzisiaj skończyłem Metro 2033 - Dmitrij Głuchowski. Cóż mogę powiedzieć? Łał, bo książka jest naprawdę niesamowita. Pomimo że pełno w niej opisów oraz akcja jest umiarkowana, to czyta się z zapartym tchem i trudno oderwać choćby na krótką chwilę. To jedna z najbardziej znanych powieści postapokaliptycznych i z pewnością jedna z najlepszych książek jakie czytałem w życiu. A teraz zaczynam Dreszcza Jakuba Ćwieka. Ta lektura nie została mi pochlebnie przedstawiona, ale zamierzam do niej zajrzeć, ponieważ Kłamca bardzo mi się podobał.
 
Awatar użytkownika
gradziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 13, 2013 3:06 am

Jest lipiec i czytamy

pn lip 22, 2013 4:53 pm

Skonczylem Bringers of Death by Marc Gascoigne. Zbior opowiadan, choc jedno juz oscytule w strone minipowiesci, ze swiata W40k. Dla fanow uniwersum na pewno ksiazka polecana, zas jako ze jestem jednym z nich, to czytalo sie bardzo fajnie.

Teraz zaczalem Soul Drinker by Ben Counter. Bedac na 30 stronie zacieram rece, jako ze zapowiada sie bardzo dobrze, a jest to pierwszy tom z siedmiu. Duzo czytania :D
Ostatnio zmieniony pn lip 22, 2013 4:54 pm przez gradziol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 20, 2010 9:53 am

Re: Jest lipiec i czytamy

wt lip 23, 2013 5:45 pm

Przezwyciężywszy nareszcie okropną niemoc czytelniczą, skończyłam "Złodzieja kanapek" Andrea Cmilleri'ego, a teraz zabrałam się za "Bohaterowie umierają" Stover'a - początek świetny, oby tak było do końca.
 
Awatar użytkownika
Alchemist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: sob lis 04, 2006 6:35 pm

Re: Jest lipiec i czytamy

śr lip 24, 2013 11:50 am

"Adam" Teda Dekkera -zaczęło się ciekawie,fajny pomysł z wstawkami reporterskimi, niestety beznadziejne zakończenie i w sumie akcja też taka sobie.

Obecnie czytam "Płonął ogień Twych oczu" T. Chevalier - na razie ok, ale bez rewelacji.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest lipiec i czytamy

śr lip 24, 2013 12:28 pm

"Cmentarz w Pradze", trudno mi coś napisać o tej książce na razie poza tym, że jest cokolwiek męcząca a bohater(owie) nieco irytujący. Wcześniej czytałam "Moje pierwsze samobójstwo" Pilcha oraz "Mury Hebronu" Stasiuka.
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

Re: Jest lipiec i czytamy

czw lip 25, 2013 6:16 pm

Przeczytałem Chłopaki Anansiego Gaimana, jak książka do 2/3 swojej objętości była dobra, później leciała na łeb na szyję. Ogólnie nie jestem zadowolony z rozwoju sytuacji. Później zabrałem się za Ślepowidzenie niestety w połowie książka wygrała ze mną i nie dałem rady czytać więcej, to nie moje klimaty. Teraz kończę Czarnoksiężnika z Archipelagu Le Guin, a w kolejce czeka Dukaj i jego Inny pieśni.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytamy

sob lip 27, 2013 8:27 am

Rafał Ziemkiewicz i zbiór jego PRL-owskich opowiadań "Władca Szczurów".
 
Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 20, 2010 9:53 am

Re: Jest lipiec i czytamy

sob lip 27, 2013 5:29 pm

Skończyłam dzisiaj "Głos skrzypiec" Andrea Camirelli'ego i w ciąż nie mam dość tego autora, niestety musi poczekać na lepsze finansowe czasy. A teraz zabieram się za "Składany nóż" K.J. Parker.
 
Awatar użytkownika
Voril
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 7:13 pm

Re: Jest lipiec i czytamy

sob lip 27, 2013 9:21 pm

Jestem w połowie Ślepowidzenia. Naprawdę niesamowita książka, wcale się nie zawiodłem. Nie jest łatwa, ale też nie jest nudna - wszystko jest idealnie wyważone. Watts doskonale spełnił moje wymagania, po jego pierwszym przeczytanym dziele - Wyspie z Nowej Fantastyki przed dwoma laty. A jeżeli książka będzie trzymała taki poziom jak teraz, do końca, to będę mógł szczerze przyznać, że to jedna z moich ulubionych pozycji w ogóle.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytamy

pn lip 29, 2013 11:00 am

Robert Ludlum "Czwarta Rzesza"
 
Awatar użytkownika
gradziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 13, 2013 3:06 am

Jest lipiec i czytamy

wt lip 30, 2013 1:17 pm

Bleeding Chalice by Ben Counter
 
Awatar użytkownika
Bastila
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 27, 2013 2:19 pm

Jest lipiec i czytamy

wt lip 30, 2013 8:31 pm

Starcie Królów - Martin George R.R.
 
katarzyna11
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 31, 2013 8:28 pm

Re: O dziale książkowym słów kilka

śr lip 31, 2013 8:36 pm

widzę, że zaczynam pisac w tym dziale, ale ostatnio natknęłam się na rewelacyjną książkę i chciałabym Was zachęcić do jej przeczytania.Wspomnienia ochotnika 1920 Giertycha Jędrzeja. sa to wspomnienia autora z wojny polsko-bolszewickiej uzupelnione materiałami historycznymi. serdecznie zachęcam do zapoznania się z tą lekturą. pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
yukiyuki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 03, 2012 4:40 pm

Re: Jest lipiec i czytamy

pt sie 02, 2013 10:44 am

Kilka dni temu skończyłam Metro 2033. Wszyscy twierdzą, że książka jest super i zgadzam się z tą opinią, ale jedynie oceniając całokształt. Niestety w moim odczuciu Metro 2033 jest bardzo nierówne, są momenty które ciągną się jak flaki z olejem. Książkę ratuje genialny klimat, oryginalne pomysły i "drugie dno", które można znaleźć po chwili zastanowienia. Lektura niebanalna i na pewno nie łatwa w odbiorze.

Teraz czytam Mgnienie ekranu Pratchetta. To nazwisko mówi samo za siebie :-) Mieszanka opowiadań ze Świata Dysku i kilkanaście innych historii. Zabawne, ironiczne i dające do myślenia.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytamy

pt sie 16, 2013 9:53 am

katarzyna11 pisze:
.Wspomnienia ochotnika 1920 Giertycha Jędrzeja. sa to wspomnienia autora z wojny polsko-bolszewickiej uzupelnione materiałami historycznymi.


W takim razie zachęcam Cię do przeczytania tegoż autora książki "Hiszpania bohaterska", w której prezentuje relacje z wojny domowej w Hiszpanii, do której pojechał jako korespondent "Warszawskiego Dziennika Narodowego" i "Kuriera Poznańskiego".
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Jest lipiec i czytamy

pn sie 19, 2013 5:50 pm

Właśnie skończyłem "Cień hegemona" Carda całkiem przyjemna w miarę inteligentne, żeby nie było że jestem za mądry to kończę również "Zmartwychwstanie" ostatnią część cyklu Wojny pajęczej królowej

taki hamburger fantasy miłe czytadło bez ambicji :)
Ostatnio zmieniony pn sie 19, 2013 5:51 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość