Zrodzony z fantastyki

 
Reler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 3:00 pm

Barbarzyńca/Wojownik/(?)Cyklon 3.0

pn lip 22, 2013 6:54 pm

Witam,
Moją postacią jest wieloklasowiec barbarzyńca 1/wojownik 2, rasa leśny elf.
Siła 19
Zręczność 16
Budowa 14
Intelekt 10
Roztropność 13
Charyzma 10
Atuty: Uniki, ruchliwość, poprawiona inicjatywa

Prosiłbym o optymalizację pod kątem ilości ataków/obrażeń. Myślałem o pójście w prestiżówkę cyklona i władać dwoma mieczami półtoraręcznymi (takowym mieczem, jednakże dzierżąc go w dwóch dłoniach walczy mój bohater).
Dostępne podręczniki to wszystkie polskie. Istnieje szansa że mistrz gry zgodziłby się na klasę czy atut z podręczników angielskich.

Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony śr lip 24, 2013 11:05 am przez Reler, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Barbażyńca/Wojownik/(?)Cyklon 3.0

pn lip 22, 2013 11:25 pm

Skoro grasz w 3.0, weź poziom tropiciela, da oburęczność i walkę dwoma orężami za darmo. Potrzebujesz biegłości w broni egzotycznej (miecz półtoraręczny), żeby dzierżyć go jedną ręką. Poza tym potrzebujesz wszystkich atutów z listy wymagań - atak z doskoku, skupienie na broni; resztę już ma lub zapewni tropiciel. Następnie poproś MG o możliwość wzięcia atutu oversized two-weapon fighting, to zniweluje dodatkowe kary za fakt, że miecz półtoraręczny nie jest bronią lekką. Do tego potrzebujesz jeszcze kilku poziomów wojownika. A potem już idziesz w cyklona.
Jeśli bardzo chcesz optymalizować walkę dwoma orężami, to ta metoda jednak nie da Ci zadowalających efektów. Potrzebowałbyś raczej większej zgody na podręczniki z 3.5, albo poziomów klasy z podstępnym atakiem.
Ostatnio zmieniony pn lip 22, 2013 11:26 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Reler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 3:00 pm

Barbażyńca/Wojownik/(?)Cyklon 3.0

wt lip 23, 2013 8:24 am

Dzięki za odpowiedź!

Mamy także dostęp do podręczników (co za tym idzie do atutów i klas prestiżowych) z Fearunu, gdyż gramy w ten setting.

Do podręczników typu "Podręcznik Gracza" z 3.5 nie mamy dostępu i mam wątpliwości czy mistrz gry by pozwolił mi wybrać atuty z np PG do 3.5.

EDIT: Zapomniałem dodać iż planuję rozwijać postać barbarzyńcy. Miałem zamiar dodać jeden poziom tropiciela później. Atuty posiadane przez postać są w większości atutami które wymagane są do cyklona (lub by spełnić wymagania wstępne wymaganych atutów).
Ostatnio zmieniony śr lip 24, 2013 11:06 am przez Reler, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Re: Barbarzyńca/Wojownik/(?)Cyklon 3.0

ndz lip 28, 2013 2:16 am

Jezeli rzeczywiscie chcesz walczyc poltorakami to ok, natomiast jesli mozesz swobodnie zmienic sobie bron to polece Ci(gdzies ponizej masz temat przezemnie zakladany jezeli chodzi o optymalizacje twf) wrzucic cos poziomow warblade'a i wziac prestizowke bloodclaw mastera. oraz wariant lion totem barbarian. no chyba ze rzeczywiscie tylko 3.0 to wtedy to odpada

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości