Zrodzony z fantastyki

 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

pn lip 15, 2013 9:03 pm

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zmiennokształtny tropiciel, więc usiadłem dzisiaj starając się zrobić mechaniczną rozpiskę postaci i wyszło mi coś takiego:

*Mnich 2lvl (2 dość miłe atuty, KP z Wis i szansa na uniknięcie całych obrażeń po rzucie na Refleks brzmią dość dobrze a i rzuty obronne ma dobre)
*Tropiciel 5lvl (wariant z wild shape bez stylów walki, bo prestiżówki, poza Planar Shepherd i Daggerspell Shaper, i tak czarów nie rozwijają, więc druid by się marnował)
*Nature's Warrior 1lvl (wstępnie, dla redukcji 3/-, ew. czegoś innego)
*Master of Many Forms 3lvl (dodatkowe zmiany/dzień, Large, Fast WS)
*Warshaper 5lvl

Co o tym sądzicie? Całość gotowa dopiero na 16 poziomie, ale nie mam pomysłu jakby obniżyć poziom. Wolałbym mieć całego MoMF, ale trudno. Dzięki Warshaperowi, początkowym poziomom MoMF (rozumiem, że grupa "humanoid" pozwalałaby mi na nie przerywanie Wild Shape'a, jednocześnie pozostając człowiekiem?) i tak praktycznie postać by miała nieograniczoną ilość przemian (co prawda bez leczenia, ale zawsze coś można wymyślić z tym). Ogólnie chciałbym, żeby to był zmiennokształtny spec od tropienia wszelkiego rodzaju robactwa (i eliminowania go jak trzeba :papieros: )

Proszę o opinie. Byłbym także wdzięczny gdybyście podrzucili jakieś ciekawe atuty/tytuły książek z atutami lub ewentualne modyfikacje. Chciałbym, żeby postać była dopracowana i nie była tylko kolejnym problemem dla reszty graczy podczas gry, ale też niezbyt OP (jak postać za silna i z niczym problemu nie ma to też nudno się gra).

PS. Myślałem też o połączeniu Druida z Daggerspell Shaper'em, ale coś czuję, że możliwość rzucania dobrych czarów odsunęłaby przemiany na bok, bo byłyby niepotrzebne.
Ostatnio zmieniony pn lip 15, 2013 9:12 pm przez grzeszu, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Shillelagh wielder
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:34 pm

Re: Zmiennokształtny tropiciel 3.5

wt lip 16, 2013 2:02 am

Tak na szybko: wydaje mi się że ten mnich nie będzie konieczny. Zastanawia mnie czy będziesz w ogóle korzystał z walki bez broni mnicha. Na niskich poziomach to będzie średnio opłacalne - jako tropiciel walcząc mieczem będziesz częściej trafiał mieczem i zadawał nim większe obrażenia, a potem będziesz walczyć naturalnymi broniami przybieranych form. Z tych atutów jedynie Improved Grapple wydaje się być bardzo perspektywiczny (po przybraniu dużej formy). Tak naprawdę to co będzie Ci potrzebne dostaniesz albo z Monk's Belt albo Wildshape Armor. W ten sposób będziesz dwa poziomy do przodu.
Alternatywnie w Dragonie #324 był wariant mnicha który dostawał wildshape'a opóźnionego o 1 poziom.

W Complete Champion był jakiś atut który pozwalał na wildshape w akcji swift albo free.

EDIT:

Ja bym rozpisał to tak:
Wildshape Ranger 5/ MoMF 3/ Warshaper 5/ MoMF X

Jeśli z jakichś zależy Ci na Nature Warriorze to możesz go gdzieś tam wsadzić - ale nie wcześniej niż przed drugim poziomem MomF. Tu najbardziej istotne byłoby żeby jak najszybciej mieć dostęp do form o rozmiarze large - przydadzą się w walce (i nie tylko).

Jako tropiciel nie wybierałbym wariantu bez czarów - umiejętność odpalania różdżek jest zbyt cenna, a stosunkowo tanie różdźki z zaklęciami tropiciela mogą dać niezłego kopa w walce.

Atut Swift Wild Shape pozwalający na wildshape w akcji swift rzeczywiście jest w CC. Wymaga Fast Wild Shape który dostaniesz z MoMF.

Shilllelagh wielder
Ostatnio zmieniony wt lip 16, 2013 10:49 am przez Shillelagh wielder, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

wt lip 16, 2013 4:40 pm

Dzięki za odpowiedź i sugestie.

Myślałem o nature warriorze ze względu na bonusy do wild shape'a (umagicznienie naturalnych broni na +1 zawsze się przyda a i pomocne przy przebijaniu niektórych redukcji, naturalny pancerz +1/PrC lvl, nieprzebijalną redukcję obrażeń i dobre BPA), ale chyba skorzystam z Twojej rozpiski. Mniej poziomów wymaga a i tak nature warrior chciałem wziąć jako dodatek. 5 wolnych poziomów przy takiej postaci trudno znaleźć. Pomyślę jeszcze o tym, ale pewnie ewentualne zastąpienie go kolejnymi poziomami MoMF będzie lepsze.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

wt lip 16, 2013 11:28 pm

Jeśli możesz korzystać z nieoficjalnych materiałów i nie straszna Ci psionika, mogę polecić Ci Psychowojownika natury (Niewidzialna Droga). Jest to klasa dająca zdolność zamieniania się w zwierzęta (zdecydowanie lepsza niż zdolności druida, choć również ograniczona) pełny BAB i dostęp do mocy wspierających ataki naturalne (zatrute pazury, zwiększenie obrażeń od ataków bronią naturalną itp).

Przykładowy (najprostszy build) wyglądałby mniej więcej tak:
ardent4/fighter2/psychowojownik natury 10.

Atut: Hidden Talent (Claws of the beast), psionic fist, greater psionic fist, Practiced Manifester, reszta do wyboru.
Mantle: Natural World, Life i np. Conflict, jeśli chcesz trochę mocy dodatkowo wspierających Cię w walce, Guardian, jeśli zamierzasz być obrońcą itp.

Natural World Mantle da Ci dostęp do wymaganych mocy, węch, oraz wild empathy, Life zapewni leczenie, reszta różne inne przydatne moce.

W efekcie, na 16 poziomie masz BAB +15, manifestujesz moce jak 15 poziomowy Ardent, możesz np. zmienić się w niedźwiedzia polarnego (co daje premie: +16 do STR, +2DEX, +8CON) i improved Grab, lub Giant Eagle.

Plusem tego buildu jest to, że od początku atakujesz bronią naturalną (dostęp do mocy claws of the beast, które samo w sobie jest przegięte) i możesz brać atuty, które dalej będą Cię wspierać ((greater) psionic fist, polecam wariant z w/w dodatku, improved natural attack itp), improved grapple, improved trip i stopniowo zyskujesz zdolności przemiany (najpierw tylko częściowe przez moce typu claws of the beast, bite of the wolf, tail of the dragon, później również charakterystykę zwierząt przez animal affinity, a na końcu całkowita przemiana dzięki zdolnościom PrC).
Możesz to też mieszać z Warshaperem, ponieważ zdolność Aspekt Natury jest traktowany jako alternate form, a Metaporphosis traktowane jest jak polimorfia.
 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

śr lip 17, 2013 3:17 pm

Wybacz, ale psioniki wolałbym nie mieszać do tego :) Chciałbym stworzyć zmiennokształtnego, który ma jak najwięcej form do przybrania i może nimi dowolnie manipulować, bez ograniczeń (dlatego wolałbym mieć MoMF na 10) .

Przeszukując internet natrafiłem kilkukrotnie już na propozycję, że "Divine Minion" jest najlepszym sposobem na wejście w MoMF. Czy ktoś wie co to takiego? Do tej pory się nie spotkałem z tym.
Znalazłem coś takieg: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mb/20050209a
Ale nie wiem, czy to na pewno o to chodzi.

Edit.
Pamiętam, że w 3.0, dzięki MoMF, była możliwość używania wszystkich zdolności po przemianie nie tylko naturalnych. Orientuje się ktoś, czy w 3.5 są jakieś atuty pozwalające na korzystanie z większej ilości zdolności przybranej formy?
Ostatnio zmieniony śr lip 17, 2013 3:46 pm przez grzeszu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

śr lip 17, 2013 3:47 pm

grzeszu pisze:
Wybacz, ale psioniki wolałbym nie mieszać do tego :) Chciałbym stworzyć zmiennokształtnego, który ma jak najwięcej form do przybrania i może nimi dowolnie manipulować, bez ograniczeń (dlatego wolałbym mieć MoMF na 10) .
Cóż, zawsze warto próbować :)
A psionika nie musi koniecznie oznaczać dziwnej fascynacji umysłami. Równie dobrze możesz potraktować to jako wrodzone zdolności.

grzeszu pisze:
Znalazłem coś takieg: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mb/20050209a
Ale nie wiem, czy to na pewno o to chodzi.
Tak, to jest to. Niestety sprawdza się bardziej w teoretycznych rozważaniach, głównie z powodu fabularnych obostrzeń.
 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Re: Zmiennokształtny tropiciel 3.5

śr lip 17, 2013 4:06 pm

Suldarr'essalar pisze:
grzeszu pisze:
Znalazłem coś takieg: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mb/20050209a
Ale nie wiem, czy to na pewno o to chodzi.
Tak, to jest to. Niestety sprawdza się bardziej w teoretycznych rozważaniach, głównie z powodu fabularnych obostrzeń.


Mógłbyś rozwinąć? Jak na razie zbieram wszystkie przydatne informacje nt. możliwych sposobów budowania postaci, bo do ewentualnej sesji, na której wykorzystam postać mam trochę czasu, więc chciałbym jak najwięcej wiedzieć o tym co mogę wykorzystać, co mógłbym a nie powinienem i tego co nie mogę :wink:
Jak już uda mi się ten etap zamknąć to przyjdzie czas na historię postaci i zarys fabularny :razz:
Ostatnio zmieniony śr lip 17, 2013 4:07 pm przez grzeszu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

śr lip 17, 2013 4:10 pm

Masz pod linkiem wszystkie obostrzenia. To są wybrańcy Mulhorandzkiego panteonu, co ogranicza ich występowanie tylko do FR i w zasadzie tylko do okolic Mulhorandu. Musisz być wiernym wyznawcą jednego z tych bóstw, co kłóci się z ideą MoMF. Tak jak pisałem, na papierze jest super, ale jeśli weźmiemy warstwę fabularną, to już tak super nie jest.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Zmiennokształtny tropiciel 3.5

sob lip 20, 2013 2:12 pm

Suld, nie sądzisz że z MG da się dogadać żeby ten szablon dopasować fabularnie? Divine minion daje duże możliwości i żal by było ich nie wykorzystać tylko przez sztywne trzymanie się obostrzeń mechaniczno-fabularnych.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

ndz lip 21, 2013 10:58 pm

Divine minion jest właśnie dlatego taki mocny, ponieważ posiada takie ograniczenia. Co zrobi MG nie wiem. Miałem takich, co by nie dopuścili, miałem takiego, który by dopuścił, jeśli dałbym rozsądne uzasadnienie i prawdopodobnie bym go lekko zmodyfikował (np. zmienił bóstwa, dodając np. dodając Malara).
Tym niemniej, jest to bardzo potężne i nieprzemyślane przez MG, jeśli pozwoli na 2gim poziomie wejść na klasę prestiżową i ja bym się na to nie zgodził.
 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

pn lip 22, 2013 9:53 pm

Chciałem jeszcze się tylko upewnić.
Każda zdolność Warshapera działa jedynie wtedy, kiedy nie jest on w swojej naturalnej formie. Czyli bonus +4str/con dodawany jest dopiero po zmianie postaci? Nie dodaje się tych 2hp/poziom do HP?

Rozumiem też, że jest on w stanie jedynie tworzyć naturalne bronie (według opisu um.), czyli jakichś skrzydeł czy naturalnego pancerza sobie nie stworzy? (z tym to trochę wtopa, bo w opisie postaci jest "warshapers delight in suprising their foes by growing massive claws, ARMORED SKIN, OR OTHER UNPLEASANT SURPRISES). Pytam w sumie z ciekawości, bo używając Wild Shape i tak będzie się dało latać, wspinać, pływać i mieć przyzwoity naturalny pancerz.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Zmiennokształtny tropiciel 3.5

pn lip 22, 2013 10:04 pm

Skrzydła chyba da się uzyskać.
Jeśli mnie pamięć nie myli to avoral ma naturalny atak skrzydłami, więc używając morphic weapons (czy jakoś tak) powinieneś móc sobie takowe wyhodować.
 
grzeszu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:45 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

pn lip 29, 2013 1:20 am

To jak w końcu z tym bonusem +4 str/con? Jest to bonus do statystyk pierwotnej postaci, czy każdej przemiany?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Zmiennokształtny tropiciel 3.5

pn lip 29, 2013 4:34 pm

Do każdej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości