Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw sie 12, 2004 9:55 pm

Niestety moderator jest na urlopie :P
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

czw sie 12, 2004 10:35 pm

Sam moglbys to zrobic zamiast pisac offtopicowe posty :p
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw sie 12, 2004 10:39 pm

Ja tu nie mam moda :P - nie mogę :(
 
t_pot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 07, 2004 11:02 pm

pn sie 30, 2004 12:58 am

W cRPG gram juz trochę czasu i najlepszym jaki zapdł mi w pamięć był BaK(Betrayal at Krondor dla zbyt młodych), fakt dzis wyglada koszmarnie ale to była gra z 1992/3 roku(moja pamięć szwankuje nie jestem pewien),
Świetna też była seria Bard's Tale, Wizardry, M&M (do 6 Nastepne byly prawie takie same),
potem przez pewien czas było cicho i Fallout 1 rozpoczął powrót gier cRPG(nastepnie fallout 2, bg1, bg2,) ciekawym pomysłem była gra Arcanum.
ale w ostatnich latach najlepiej grało mi sie w Tormenta (ach ten Morte:))

O i jeszcze jedno we wszystkie gry gram po angielsku(baldursy, fallouty, arcanum, torment) fakt nie jest łatwo ale głosy z wersji polskich wysiadają - patrz Imoen "jestem chętna i gotowa" bleeee, a zobaczcie(posłuchajcie) demona dumy z BG2 wersja angielska
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pn sie 30, 2004 11:36 am

Baldur dwa.To było coś.Aż do podmroku :x .Wszystkie te przepakowane drowie przedmioty, głupie zadania.Tak jak przedtem nie mogłem sie oderwać tak teraz odrzuca mnie na samą myśl.
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

pn sie 30, 2004 1:36 pm

W BG nie musisz z założenia byc dobrym... po prostu jak zabijesz to są konsekwencje...

Nudne dla mnie było BG2, bg1 jest spoko...
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

pn sie 30, 2004 9:47 pm

Podmrok slaby ? Co Ty gadasz - najlepsza czesc gry :P Przepakowane elfie przedmioty ? Wszystkie znikaja po wyjsciu na powierzchnie :P
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

wt sie 31, 2004 2:19 am

Taka natura adamantynu, czyż nie?
Niestety nie przeszedłem dwójki, bo mi coś szwankowało. Spróbuję ponownie, kiedy ukończę BGI z Dark Side of the Sword Coast (które dopiero pół roku temu zacząłem wypróbowywać, wczesniej miałem za słabe łącze, żeby ściągać... ;)).
Ale Darkest Day w BGII rządzi... Nie ma to jak pozbawić lisza ochrony jednym czarem. :P (Choć niektórym to pewnie psuje zabawę...)
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

wt sie 31, 2004 11:23 am

The Darkest Day słyszałem, że powinien się nazywać The Buggest Day

Podobnież jest tam strasznie dużo bugów ja słyszałem, o tym, że Jaheria i Viconia po paru krokach zatrzymują się w miejscu, a nie idą tam gdzie im się karze, zresztą sam TDD jest strasznie trudny zamiast jednego potwora w kanałach Irenisusa są aż 3 telepotu nie broni grupa goblinów tylko 2 ogry
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

wt sie 31, 2004 5:22 pm

Tak, taka jego natura, dlatego z lekka sie zdziwilem, slyszac o 'przepakowanych elfich przedmiotach'. E tam, wiekszosc liszow (no nie mowie o tych potezniejszych vide kangaax) dla dobrej druzyny wyzwaniem nie jest. Wystarczy Edwin + dosc dobry wojownik. Przynajmniej ja problemow nie mialem.
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

wt sie 31, 2004 5:54 pm

Ja też niestety nie przeszedłem ani razu podmroku. Raz jak solufin przyzywał tą córke matke opiekunki to sobie poszedłem do ilithidów, bo myślałem że tam trzeba ją znaleść, i w końcu solefin jej ne przyzwał :cry: . Potem grałem na kodach i miałem error że się z postaciami gadać nie dało. Teraz grałem i mi wyskoczył taki błąd że mimo iż wszystko robiem dobrze, stawiałem się w wyznaczonym terminie a jednak mnie odkryli (nie wiem dlaczego). wkurzyłem się wyrnorzem całe miasto drowów. I tak było łatwo, nie było nikogo kto by mnie powstrzymał, wręcz zadziwiające że drowy tam przeżyły. Irytująca sprawa. nigdy nie uda mi się normalnie zrobić questów w podmroku :cry: a to chyba najfajniejsza jak dla mnie część gry (chyba no bo nie udało mi się jej normalnie przejść).

Skład mam rzeźnicki, imoen-korgan-jaheira-viconia-Aeri- Ja (wojownik). I jak wymiatam! hehe :zwyciezca:
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

wt sie 31, 2004 6:35 pm

Ja ostatnio tez mialem problemy z ostatnim zadaniem (podmienienie smoczych jaj) no i musialem to zakonczyc masakra miasta :P

Rzeznicki sklad ? Nie rob jaj, kto tam ma kasowac ? ;)
nie masz edwina, a wojownika dobrego masz tylko jednego. No chyba, ze Twoja postac wymiata. Ktory level ?

PS. Ostatnio stwierdzilem ze moglbym grac sam. Na tym levelu juz nikt mi za duzo nie robi. A jak mam dobry osprzet..ojojojojoj :>
 
Awatar użytkownika
Guidgen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 23, 2004 6:25 pm

sob wrz 11, 2004 7:48 pm

Z tych starszych to w pamieci zostala mi gra Ishar pierwsze części to poprostu majlepsza rzecz jaka w tamtych czasach istniała. BG1 był super jadna z najlepszych w jakie grałem aż do czasu BG2 przeszedłem go chyba wszystkimi klasami. Trudno go porównywać z Tormentem gdyż to zupełnie inna bajka. Natomiast ID, moim zdaniem, nie sięga do pięt BG2. W 3ed to oczywiscie NWN bo przy Pool of Radiance (ruiny Myth Drannor) wynudziłem się niemożebnie.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz wrz 12, 2004 10:42 am

LurtZ pisze:
Tak, taka jego natura, dlatego z lekka sie zdziwilem, slyszac o 'przepakowanych elfich przedmiotach'. E tam, wiekszosc liszow (no nie mowie o tych potezniejszych vide kangaax) dla dobrej druzyny wyzwaniem nie jest. Wystarczy Edwin + dosc dobry wojownik. Przynajmniej ja problemow nie mialem.

Ja z Kangaaxem pterwszym miałem problem, ale kangaax demilisz dostal z wekiery zniszczen +2 i... padł.Martwy :hahaha: .
 
Awatar użytkownika
Qwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: ndz paź 06, 2002 9:59 pm

wt wrz 21, 2004 10:39 pm

wiecie, o gustach się nie dyskutuje jak ktoś lubi fallouta to spoko, ja akurat nie przepadam...
co do baldurów - będę miał niedługo stałkę i zamierzam przejść jeszcze raz(1 - ok 5 razy, 2 - chyba 3), tym razem z wielkimi modami... to mówi za siebie :) gra jest WIELKA :)
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr wrz 22, 2004 6:26 pm

E...u....a...prosze pana...!
Zna pan jakieś mody do BGII, bo ja nie byłem w stanie snaleść? :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

śr wrz 22, 2004 6:32 pm

Elek...jak mi obiecasz że będziesz pisał z sensem, poprawnie i nie spamował ( bo sie znowu rozpuszczasz) to Ci wyślę (jeśli znajdę) program w którym możesz pozmieniać wszystko.
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr wrz 22, 2004 6:44 pm

Tak!
Ja stary (umierający można powiedzieć już) spammer (króty napisał przez miesiąc 3o postów) obiecuje, że nie będe już więcej spamował.
...:mrgreen:
Mam nawet chyba pomysł...ale nie wiem czy będzie pole do zeralizowania :?
...
Zapomniałem o sensie. Dobra dam sobie spokój, bo już mnie, a co gorsza całą reszte zaczyna to nudzić.

P.S.Jeśli wypowiedz ma charakter prześmiewczy to chcę powiedzieć, że nie o to chodziło. :mrgreen:
Edit:
Jakby co to mój E-mail jest zły i nie mogę (nie wiedziem czemu) go zmienić :cry: . Poprawny:
[email protected]
Edit:
Estelll...jestem już grzeczny :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Pyrokar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 26, 2004 9:19 am

pt paź 29, 2004 11:15 am

Przeszedłem Baldurs Gate 1 i 2. Nie uważam ich jednak za CRPG-i wszechczasów.O wiele bardziej podobał mi się Gothic 1 i 2 !!!!!
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

pt paź 29, 2004 12:24 pm

Nie czytałem całego tematu.

BG byłdobry, bo rozbudowany, BG 2 bo ładny z dobrymi zasadami, IWD 1 i 2 właściwie głównie nawalanka, NwN dobry, ale monotonny, Torment ah i oh za fabułę.

Sam najbardziej lubię BG 2 i PT.
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pt paź 29, 2004 8:56 pm

Oh plisss!
Widzę, że zapomniałeś już o tym temacie proszę wyślij mi linki czy coś... :mrgreen: (esteL)
proszę, proszę!
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr lis 10, 2004 3:18 pm

Nie wie ktoś czegoś o spoleszczeniu The darknest day (dodatku do BG2)?
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

pt lis 19, 2004 12:25 am

Co do spolszczenia TDD sprawdz forum biblioteki Riklaunma.

"A co z Boo? No cóż, kimże byłby Minsc bez swojego towarzysza? Ta dwójka nigdy się nie rozdzieliła, a niektórzy powiadają, że Minsc i Boo wciąż są razem, gdzieś pomiędzy gwiazdami, gdzie chomiki są olbrzymami, a ludzie stają się legendą."

To zakończenie dla Minsca. I nie wpierajcie mi o wyzszosci Fallouta. Owszem gra ma swój urok ale obiektywnie patrząc ilość modów do bg1 jak i 2 wyraźnie wskazuje co jest popularniejsze...

Wrota zawsze będa miały ciepły kącik w moim sercu rpg-owca. Kropka.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt lis 19, 2004 11:42 am

No tak. Genialna postac, genialne zakonczenie. Wybacz, ale BG jest malo wciagajacy. Moze jest popularniejszy, ale to nie zmienia faktu ze fabula jets srednia, wycinania w pien duzo i Fallout jets duzo ciekawszy. Morrowind tez. Nawet Gothic wydawal mi sie bardziej wciagajacy i wywazony pod wzgledem fabula-walka.
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

pt lis 19, 2004 2:32 pm

Niszczycie temat, to temat a BG a nie o "jest lepszy". Zróbcie sobie temat - ankiete wyliczankę - to zobaczycie jak jest naprawdę.

(a tak w ogóle to wolę BG)
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt lis 19, 2004 4:20 pm

Nie niszczymy. Temat jest o legendzie BG a dla mnie to zadna legenda, ot mocno przereklamowana sprawa. Proste? Po cholere dublowac tematy skoro w tym sie mozna wypowiedziec?
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

pt lis 19, 2004 4:28 pm

Taki post jaki napisałeś jest odpowiedni, i nic mu nie zarzucę. Za to stary... cóż, brakuje mu tylko linka do ulubionej strony Fallouta...
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

pt lis 19, 2004 7:31 pm

Panowie...spokojnie ;)

Elek, wybacz. Na śmierć zapomniałem! Masz tu linka do strony skąd ściągniesz programy do kombinowania z BG, BG II i IWD

IWD
BG
BG II
 
Awatar użytkownika
Black_death
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: pn lut 02, 2004 9:04 pm

wt lis 30, 2004 7:48 pm

Mnie teraz bardzo wciągnał jak odkurzacz BGII (minsc rulezz Goń boo goń! :)

Uciekanie z więzienia bardzo fajne chociaż troche nużące było zbieranie kasy dla gaelana baylea.

A wogóle to final 7 byl wyczepisty i Morrowind i Fallout 2.

Ze staryyych to diablo 1 była swietna (do dzisiaj gram przez kabel)
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

sob gru 25, 2004 12:11 am

BG to była moja pierwsza oryginalna gra.I to jedyna której od czasu kupienia nie przeszedłem (nie żeby była za trudna , po prostu u mnie funkcjonuje coś w stylu "klątwy Baldurs Gate" :wink: Poważnie , takie zonki miałem, dwa kompy poszły sie *&6% a tu skasowane sejwy przez brata itd że aż szkoda gadać).BG 2 był wspaniały.Ale według mnie najlepsze to
1.KOTOR
2.Saga Gothic
3.Torment
W sumie z całej sago Baldura ukończyłem jedynie dwójkę ale kiedyś za pare lat pewnie przeprowadzę elfiego barda przez wszystkie części gry i ujrzę zakończenie Tronu Baala.No chyba że przejdę jedynie Tron. :wink: Tak czy owak: nie odpuszczę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości