Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 7:36 pm

Witam wszystkich Forumowiczów!

Dobrych kilka lat temu grywałem w "Lochy i smoki" również prowadząc kilka sesji PBF. Chcę się reaktywować w tym temacie i poprowadzić przygodę dla użytkowników forum, którą docelowo planuję wykorzystać do gry "w realu" ze znajomymi. Poniżej zamieszczam informację odnośnie sesji oraz krótką zajawkę przygody, która ma też pomóc w budowaniu historii postaci. Przygoda jest częścią większej kampanii, więc jeśli przygoda się spodoba i gracze się nie wykruszą będziemy mogli kontynuować kolejne jej etapy. Pierwsza przygoda będzie testem dla mnie i dla graczy czy się odnajdujemy w takiej konfiguracji. Zapraszam!



Podstawowe informacje

Mechanika: DnD 3.5 (używamy dice-rollera http://www.kostnica.eu i linki do wyników dodajemy na końcu wpisu). Najlepiej w tagu [hide=mechanika])
Podręczniki: podstawa: PG, PMP, KP, inne dotyczące Zapomnianych Krain: ZK-OŚ, ZK-PF, ZK-RF
Liczba graczy: 3
Częstotliwość postowania: minimum 2 razy w tygodniu
Konwencja: Połączenie urban adventures z heroic fantasy (będą intrygi, walka o władzę, konspiracja, kombinowanie, ale też nie zabraknie okazji do wykazania się w walce). Rożne umiejętności mogą być przydatne.
Czas i miejsce akcji: Kraina Dolin od 1372 roku RD. Możliwe odstępstwa od kanonu.

Tworzenie postaci

Poziom postaci: 2
Atrybuty: Point-buy 32
Rasy: Raczej standardowe dla Doliny Blizny (ludzie - 94%, półorkowie - 3%, niziołki - 2%, inne - 1%). Nie zamykam jednak drogi przed wyborem z kategorii "inne" jeśli będzie to dobrze uzasadnione fabularnie (i max. LA+1 kosztem jednego poziomu klasy). Zwłaszcza, że zaczynamy w mieście Dolina Blizny, które jest miastem portowym więc pewnie zdecydowana większość niestandardowych ras przebywa tam.
Klasy: Raczej standardowe z PG. Inne do uzgodnienia ze mną.
Karty postaci: na http://www.myth-weavers.com, ekwipunek za "uśredniony majątek startowy" z PG
Historia: Liczę na oryginalne, ciekawe postacie, fajnie powiązane z miejscem akcji. Postacie powinny się znać chociaż z widzenia. Historie nie muszą być mega długie ;) Później zamieszczę też krótkie info o najważniejszych personach w mieście.
Charakter: Postacie mają być nie tylko z krwi i kości, ale muszą mieć też duszę ;) W opisie/historii uwzględnijcie motywacje postaci. Dlaczego zdecydowała się przyłączyć do szajki Evandura Tyndalla, co ją tam trzyma, co by chciała dzięki temu osiągnąć...? Jakie ma marzenia, cele długofalowe?

Jeśli czegoś brakuje pytać, jestem do Waszej dyspozycji :)

Kontakt

1. W tym temacie
2. Przez PW
3. Mailowo na aliksix [at] gmail [dot] com
Ostatnio zmieniony pt lip 26, 2013 11:42 pm przez alike, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 9:21 pm

Cześć!
Za mną podobnie: też kilka lat minęło od ostatniej sesji D&D, właściwie to od ostatniej sesji jakiegokolwiek rpg i uznałem, że chyba przyszedł czas odświeżyć umiejętności :wink: (nigdy nie zdarzyło mi się grać na forum, ale mam nadzieję, że to nie będzie wielkim problemem), tym niemniej, chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o realiach i założeniach rozgrywki. W zasadzie nie mam skonkretyzowanych pytań, po prostu po tej "zajawce" czuję wciąż zbyt wielki niedosyt żeby od razu w to wskoczyć.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 10:47 pm

Cześć Falver!

Nie mam żadnych wymagań co do doświadczenia w graniu na forum, więc zapraszam! :)

Nie chciałbym za dużo zdradzać co do samej rozgrywki ponieważ jednym z założeń kampanii jest to, że postacie będą odkrywać pewne rzeczy w jej trakcie. Jednak, aby zadość uczynić Twojej prośbie śpieszę z krótkim uszczegółowieniem sytuacji:

Miasto jest obecnie pogrążone w anarchii - po tym jak nawiedziła je plaga władza przeniosła się w górę rzeki do Świecowego Skrzyżowania. Większość dotychczas okupujących ją sił obcych (po przegranej przez Dolinę Blizny wojnie) wycofało swoje oficjalne garnizony. W grze pozostali przede wszystkim Zhentarimowie, którzy rozwijają swoją sieć szpiegów, oraz Sembijczycy, którzy próbują przejąć kontrolę handlową nad miastem. Oczywiście miejscowi są przeciwni dalszej okupacji i chcieliby znów własnej władzy.

Chaos panujący w mieście wykorzystały też różne organizacje, aby zaznaczyć tam swoją obecność. Samo miasto jest podzielone na strefy wpływów różnych większych frakcji i mniejszych gangów. Jednym z takich mniejszych graczy jest Evandur Tyndall, który próbuje rozszerzyć swoje wpływy i oprzeć się konkurencji Sembijczyków. Nie jest to łatwe, bo jedynym pewnymi przyjaciółmi w tym mieście są garść złota i broń w dłoni ;)

Nie wiem czy o takie rozszerzenie chodziło, ale jeśli Twój niedosyt nie został zaspokojony lub został zaspokojony tylko w części to spróbuj mnie nakierować jakich informacji jeszcze potrzebujesz.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 11:17 pm

alike, wysłałem ci pw
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 11:25 pm

Dzięki za dodatkowe info, pomogło w lepszym złapaniu "klimatu" (jakkolwiek nie lubię używać tego słowa w tym właśnie kontekście). Jeżeli nie zdarzy się jakaś katastrofa lub nie porwą mnie dzikie, różowe skrzaty spod łóżka czy inni kosmici to piszę się na tę grę. (Z zaznaczeniem, że w sierpniu będę w rozjazdach przez prawie 2 tygodnie i nie mam pewności jak będzie z dostępem do internetu, ale to jeszcze nie czas na gadanie o szczegółach) Mam jeszcze tylko pytanie czy przewidujesz jakieś zmiany w mechanice w stosunku do podręcznika, a domyślam się, że będziesz chciał jakoś zaadaptować to do PBF. Jeżeli figuruje tu gdzieś skodyfikowany takowy zbiór który przegapiłem to wybaczcie i pokierujcie ślepca :wink: Ah, właśnie, wyznaczasz jakiś termin do którego mamy wysłać postacie, czy działamy na zasadzie ASAP?
Ostatnio zmieniony pt lip 26, 2013 11:32 pm przez Falver, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pt lip 26, 2013 11:35 pm

@Amon

Przeczytałem :)
Historia spoko mieści się w klimacie. Poproszę później jeszcze o rozbudowanie powiązań z miastem jak wrzucę więcej informacji i trochę więcej o planach postaci.

Jako początkowe złoto przyjmijmy "uśredniony majątek startowy" z PG, czyli w Twoim wypadku 75 sz.

@Falver

Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się głębiej nad mechaniką, ani też nie trafiłem na żadny zbiór takich zasad tutaj na forum. Pewnie będzie potrzeba uproszczenia pewnych kwestii. Jestem otwarty na propozycje a sam postaram się to przez weekend przemyśleć.

Postacie ASAP - jak będziemy mieli trójkę chętnych to ustalimy jakiś deadline tak żeby wszyscy mogli się spokojnie wyrobić.
Ostatnio zmieniony pt lip 26, 2013 11:36 pm przez alike, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
dark_seba

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

sob lip 27, 2013 12:09 am

Zgłaszam chęć uczestnictwa w przygodzie.

Postać łotrzyka (coś klasycznego). Kartę i historie podeśle w poniedziałek wieczorem/ nocą (w weekend pracuję, więc nie dam rady wczesniej). Termin odpowiada?
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

sob lip 27, 2013 12:20 am

@dark_seba

Termin jest dla mnie jak najbardziej okej. Czekam na postać.
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

sob lip 27, 2013 10:27 am

Mi również odpowiada poniedziałkowy termin (może wcześniej), przynajmniej w kwestii historii/zarysu postaci, bo zawsze mam problem z takim uzupełnieniem karty, żeby oddawała to co sobie wymyślę :wink:

@Amon
Mógłbyś się pochwalić kim grasz? Mam kilka pomysłów, więc mógłbym wybrać taki który się lepiej wpasuje w drużynę.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

sob lip 27, 2013 10:37 am

Amon gra półorkiem zaklinaczem imho przydałaby się jakaś postać wojująca
Ostatnio zmieniony sob lip 27, 2013 10:41 am przez alike, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

sob lip 27, 2013 10:57 am

To trochę cinko, bo z tym rodzajem radzę sobie najsłabiej i chyba najtrudniej będzie mi wymyślić coś ciekawego, ale to się dopiero okaże :wink:
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pn lip 29, 2013 1:05 am

Jeśli by się coś zwolniło to chętnie zagram ;). Na postać nie mam kompletnie pomysłu póki co, wiec mogę się spokojnie dostosować do potrzeb ;).
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pn lip 29, 2013 9:13 am

Panowie,

Rozumiem, że termin na dostarczenie postaci dzisiaj do końca dnia jest aktualny? Jeśli dostane dzisiaj postacie to przejrzę je we wtorek i nawet w środę moglibyśmy już startować.

@ Falver

Zrób postać taką jaka Tobie będzie odpowiadała, z mojej strony to była sugestia a nie wymóg ;)

@ Yuan

Okej. Będę o Tobie pamiętał gdyby ktoś się wykruszył :)
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pn lip 29, 2013 10:21 am

Nie ma problemu, po prostu potraktowałem to jak wyzwanie :wink:. Poza tym obmyśliłem już w miarę spójną historię i charakterystykę postaci (niezbyt oryginalnej niestety - sierżant kompanii najemników), teraz trzeba to tylko spisać i uzupełnić wszystkie te miejsca [tu wstaw imię]. No i uzupełnić kartę (bleh). Myślę, że bez jakichś większych problemów wyrobię się do wieczora.

Poprawka, bo wieczór się zbliża a do końca daleko, ale w takim upale jak dzisiaj strach było komputer włączać, coby się nie ugotować żywcem. Tak czy inaczej do północy powinienem się wyrobić.
Ostatnio zmieniony pn lip 29, 2013 8:29 pm przez Falver, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

Re: [DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

pn lip 29, 2013 7:27 pm

Uzupełnienie informacji do sesji

Znane Wam frakcje/organizacje działające w mieście Dolina Blizny:

Tancerze: Niziołki wojownicy-łotrzykowie. Lepiej nie wchodzić im w drogę, bo zwykle szybko sięgają po bełty i ostrza. Szukają okazji, aby w wykorzystać panujący w mieście chaos do zebrania jak największej ilości złota. Za odpowiednio wypełnioną sakiewkę podejmą się każdego zadania. Evandur Tyndall unika współpracy, a właściwie jakichkolwiek kontaktów, z Tancerzami.

Długa Śmierć: Grupa mnichów, która założyła swoją szkołę w starym magazynie w dzielnicy portowej. Nie działają do końca legalnie, ale dotychczas nikt nie zdecydował się na konfrontację z nimi. Być może główni gracze liczą na wykorzystanie ich w politycznej grze do swoich celów.

Czarna Drużyna: Niewielki oddział najemników dowodzony i opłacany przez Jerasa Sakaliba. Ich nazwa wzięła się od czarnych koszul nakładanych przez członków oddziału na skórzane pancerze bądź koszule kolcze. W walce dystansowej korzystają z łuków refleksyjnych, a w zwarciu z długich mieczy. Chętnie podejmują się za odpowiednie wynagrodzenie ochrony karawan lądowych, ale głównie utrzymują się z łupów. Znani są ze swojej bezwzględności i okrucieństwa. Drużyna liczy kilkunastu najemników, z których jednak większość działa lub przebywa poza miastem.

Bractwo Szponu: Produkują i sprowadzają drogą morską nielegalne niemagiczne przedmioty. Do bractwa według krążących plotek należą znani handlarze, rzemieślnicy oraz lokalni marynarze. Choć sama organizacja i jej struktury są tajne co jakiś czas pojawiają się plotki na temat ich działalności. Żeby uzyskać to czego się szuka trzeba ponoć pytać o niejakiego "Kapera" w Śpiewającej Syrenie. Evandur Tynall utrzymuje, że nie ma nic wspólnego z bractwem.

Thayska enklawa: Średniej wielkości enklawa Czerwonych Czarnoksiężników, którzy sprzedają magiczne przedmioty. W Dolinie Blizny starają się zachować neutralną pozycję i unikają zabijania. Gdy tylko to możliwe załatwiają swoje interesy przy Fontannie Czterech Delfinów wykorzystując jej magiczny efekt uniemożliwiający na jej dziedzińcu wykorzystanie magicznych podsłuchów i magii wróżącej.
Ostatnio zmieniony pn lip 29, 2013 7:28 pm przez alike, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 10:08 am

Jeżeli jest szansa, to ja z chęcią bym zagrał - doświadczenie mam, nawet można powiedzieć, że niemałe ;) A chętnie zagrałbym, czuję chęć przygody. Mam nawet kilka pomysłów na postaci, w większości walczące, aczkolwiek musiałbym wykorzystać warianty klas podstawowych, które dostępne są tutaj. Głównie chodziłoby mi o urban rangera, czyli tropiciela całkowicie przystosowanego do miejskich warunków. Taki łowca głów ;)

Z mechaniką problemów nie ma, jestem w stanie zrobić ją w przeciągu 20-25 minut, jak tylko wrócę z pracy, aczkolwiek mam jedno pytaie - z tego co rozumiem, dozwolony jest każdy charakter, tak?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 10:23 am

No proszę, jak szybko znaleźli się chętni :)
Cały czas mam niedosyt postaci wybrańca Garagosa, którego niestety nie mogę w żadnej sesji doprowadzić poza 1 poziom, więc jeśli ktoś się wykruszy, lub będzie potrzebne wsparcie walcząco-czarujące, to z chęcią się zgłaszam.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 10:39 am

@ Corrick

Dzięki za zainteresowanie, ale mamy już komplet trzech graczy i dzisiaj mają podesłać ostateczne wersje postaci.

Co do charakterów nie stawiałem ograniczeń.

Urban ranger to świetny pomysł do tego typu przygód - koncepcja bardzo mi się podoba. Jeśli jesteś cierpliwy to mogę Cię powiadomić gdyby zwolniło się jakieś miejsce. Jak wszystko wypali i będę w stanie tą przygodę na odpowiednim poziomie prowadzić dla trójki to może też pomyślę o rozszerzeniu liczby graczy w dalszym etapie.

@ Suldarr'essalar

Sam jestem zdziwiony, że tak szybko się znaleźli chętni i oczywiście będę informował gdyby potrzebne było uzupełnienie lub rozszerzenie drużyny.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 11:02 am

Jasne, daj znać na PW jakby się coś zmieniło. Chętnie uruchomię wyobraźnię :)
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 2:10 pm

alike, wskazane przez ciebie informacje wyslę ci na pw jutro.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 2:32 pm

@ Amon

Nie ma problemu - to tylko uzupełnienie. Jeśli pozostała dwójka dośle to co zadeklarowała, że dośle dzisiaj to jutro ruszymy.
 
Falver
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz lip 21, 2013 2:14 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 5:42 pm

No to ja dosłałem (na mail) to co zadeklarowałem, że doślę ;) Zostaje mi poszukać jakiegoś ładnego portretu. No i czekam na ewentualne rady i polecenia. Z ciekawości, czemu akurat 3 graczy? Bo widzę, że chętnych znalazłoby się więcej.
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 6:06 pm

Okej zerknę na wszystko po 21. Jak będę miał jakieś uwagi (a będę miał!) to jeszcze dziś podeślę i poproszę w miarę możliwości o uzupełnienie ich w ciągu 24h.

Co do liczby graczy - wynika ona z prostego założenia, że łatwiej się prowadzi dla mniejszej liczby. Po prostu łatwiej nad taką sesją zapanować. Jak będzie to szło sprawnie to chętnie wezmę kolejnych graczy. :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 6:53 pm

Spoko, rozumiemy (Suldarr też to rozumie, on zjadł zęby na PBFach ;) )

A z doświadczenia wiem, że najlepsze są drużyny 4-5 osobowe, z jednym wyraźnym przywódcą (albo dwójką zgodnych, jak to miało miejsce w tej sesji). Tylko takie drużyny, zwłaszcza na tych niższych poziomach powinny być kompletne, bo potem kilku orków może sprawić problem ;)
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

wt lip 30, 2013 9:30 pm

Dzięki za podpowiedzi. Zawsze można zrobić dodatkowy nabór i uzupełnić drużynę jak się chłopaki będą zbyt męczyć z zadaniami ;)

@ Falver
@ dark_seba

Odpowiedziałem na Wasze maile. Czekam na modyfikacje. Podtrzymuje termin startu jutro późnym wieczorem.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

śr lip 31, 2013 4:02 pm

alike, pw
 
Awatar użytkownika
alike
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr lip 17, 2013 12:20 pm

[DnD 3.5 FR] Dzięki bogom, już dzień!

śr lip 31, 2013 5:58 pm

Startujemy dzisiaj.

Co do postaci:
Amon - ok
dark_seba - drobiazgi do poprawy, biografia zaakceptowana
Falver - uzgodnione drobne zmiany, czekam na wersję po poprawkach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości