Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Kameleon

pt sie 26, 2011 2:56 pm

Witam forum po raz kolejny.

Na dziś sprawdzam koncepcje postaci Kameleona - postać, która potrafi wszystko (mniej lub więcej). Zastanawiałem się wstępnie co i jak powybierać i zastanawiam się nad rasą Changeling. Prestiż to obowiązkowo Chamelion z RoD (uprzedzając pytania Changeling może na nią wejść). Dodatkowo przed wstąpieniem na nią miło byłoby zahaczyć 2 poziomy w Warshaperze z CW co lekko wzmocni jej walory bojowe.

Pytanie do was (bo w tej chwili nie mam dostępnych podręczników) jak złożyć coś takiego, żeby działało mechanicznie (tzn nie może być 5 nogą u wozu w przypadku walki) zakładając na razie maksymalny poziom 10. Zaznaczam, ze zależałoby mi na wszechstronności :) Jak zdobędę dostęp do podręczników to wrzucę jakąś własną propozycje buildu takiej postaci.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Kameleon

pt sie 26, 2011 8:56 pm

Biorąc prestiżówkę Chameleon to aż ciężko być piątym kołem od wozu. Proponuję wziąć trzy poziomy Factotuma: 1. Brains Over Brawn! 2. Able Learner + wszystkie skille jako class skills = profit!, do tego jeden poziom kapłana dla Divine Metamagic (Persistent). Na piątym poziomie Chameleona będziesz mógł wziąć Divine Focus, persistować wybrane czary i zmienić na Arcane Focus :D . Jako piąty poziom przed wejściem na Chameleona wybierz sobie jakiś mocny dip. Lion totem barbarian dla pounce, czy Conjurer z Abrupt Jaunt. Nie polecam brać Warshaper'a chociaż bardzo łatwo na niego wejść changelingiem. Tracisz cenne poziomy Chameleona, który i tak daje Ci ability boony. Weź sobie skill tricki: Assume Quirk i Second Impression, a nikt nie rozpozna Twojego disguise. Chameleon ma bardzo wiele opcji, więc ciężko mi coś zasugerować (dobrze użyj Floating Feat'a :razz: ). Wybieraj czary, które jakieś egzotyczne klasy mają na bardzo niskich poziomach (np. paladyn ma często na niższym niż kapłan). Obowiązkowo przejrzyj listę czarów Trapsmitha.

Ogólnie jeśli chcesz mieć postać, która wszystko potrafi to nie potrzebujesz wiele poza Chameleonem. Na siódmym poziomie mając Double Aptitude (oczywiście Divine i Arcane Focus) to już na prawdę potrafisz wszystko dzięki czarom. Divine Insight i masz duże bonusy do wybranego skilla itp.

PS Gratuluję wyboru zaje***tej rasy i klasy :D .
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 8:57 am

Lista czarów Trapsmitha jest mi jak najbardziej znana (Haste jako pierwszo-poziomowe zaklęcie rox). Czyli build jak narazie wygląda tak:

Changeling

1) Factotum 1 -> FEAT: Able Learner
2) Factotum 2
3) Factotum 3 -> FEAT: Font of Inspiration
4) Cleric (wariant cloistered?) Domeny Planowanie + Nieśmierć (Undeath?)
5) ???
6) Chameleon 1

W statystykach mam za to problem. Najważniejsze oczywiście są INT>DEX. Potem potrzeba trochę WIS (Divine Focus), CHA (Turn undead pod persisteny)+social, CON (życia nigdy za mało). Na końcu zostaje STR chociaż to prawie dump stat tutaj, ale trochę jest potrzebny...
Optymalnie byłoby mieć minimum 16 INT i WIS żeby w pełni skorzystać z wszystkich czarów jakie Factotum ma.
Barbarzyńca daje fajne bonusy, ale nie wiem czy pasuje do koncepcji postaci.

Forumowicz pisze:
PS Gratuluję wyboru zaje***tej rasy i klasy .


THX :) Nie myślałem, że przeczytam coś takiego od forumowych wymiataczy :)
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 11:09 am

W statystykach mam za to problem. Najważniejsze oczywiście są INT>DEX. Potem potrzeba trochę WIS (Divine Focus), CHA (Turn undead pod persisteny)+social, CON (życia nigdy za mało). Na końcu zostaje STR chociaż to prawie dump stat tutaj, ale trochę jest potrzebny...
Optymalnie byłoby mieć minimum 16 INT i WIS żeby w pełni skorzystać z wszystkich czarów jakie Factotum ma.

No będzie trochę MAD, ale po to są te ability boony. W takim buildzie, to właściwie niczego się nie powinno dumpować. Trzeba tak rozdać bez skrajności.

Jako piąty poziom, to wziąłbym Conjurera (czarodziej specjalista). Bierzesz ACF Immediate Magic z PHB2. Ten ACF wymienia chowańca na potężną zdolność Abrupt Jaunt. Bonus z Intelektu razy na dzień możesz teleportować się o 10ft. jako immediate action. Czyli np. możesz uniknąć czyjegoś ataku, czy czaru. Dodatkowo ta zdolność nie ma ograniczeń jak dużo tego typu teleportów, a to oznacza teleportowanie się za zamknięte drzwi, uciekanie z grappla i takie tam :D . Dodatkowo możesz wziąć atut Spell Mastery (bezużyteczny) i Uncanny Forethought z Exemplars of Evil. Pozawala Ci zarezerwować tyle slotów, ile masz bonusu z Intelektu, aby później jako akcja całorundowa rzucić dowolny czar, który znasz (caster level -2). Pop pierwsze jako kameleon znasz wszystkie czary arcane i divine (nie ma napisane, że musi być to czar arcane, tylko czar który znasz). Po drugie w atucie jest napisane, że czar rzucasz jako akcja całorundowa. W większości przypadków jest to przeszkoda, ale są czary które wymagają godzin :mrgreen: .

THX :) Nie myślałem, że przeczytam coś takiego od forumowych wymiataczy :)

Nie wiem, czy zaliczam się do forumowych wymiataczy :razz: .
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 11:20 am

Forumowicz pisze:
Pop pierwsze jako kameleon znasz wszystkie czary arcane i divine (nie ma napisane, że musi być to czar arcane, tylko czar który znasz).


Ale jest napisane, że potrzebuje swojej lub cudzej księgi zaklęć. Czary Divine przynajmniej są wszystkie :)
Abrupt Jount znam - u nas na sesjach co drugi mag to ma :)

Atutów troche mało na to wszystko. Bo tylko na 3cim i na 6tym, a przydałyby się font of Inspiration w ilości co najmniej 2ch i z raz Extra Turning. Nie mówiąc już o Persisten Spell i Divine Metamagic.... :(
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Kameleon

pn sie 29, 2011 12:37 pm

Proponuję ci taki build factotum 8 / chameleon 10/ dowolne klasy 2

Oczywiście potrzebujesz księgi czarów i to jest taka sama przeszkoda jak dla czarodzieja. Czyli żadna. Co do Font of Inspiration to potrzebujesz ich zdecydowanie więcej niż 2. Jak jeszcze dorzucisz zapotrzebowanie na Extra Turning to się robi zbyt mało slotów na atuty. Chociaż jak na przemian będziesz brał tylko te dwa atuty, to może, może.

Invisible spell ten atut bardzo ci się przyda.
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 1:03 pm

Fontów optymalnie byłoby wziąć 3 co dałoby 6 pkt inspiracji.
Divine Metamagic odpada jak na razie - zbyt atutozjadające to jest.
Z tego co pamiętam o Factotum to jego breakpointy to 1,3 lub 8 lvl (kiedy dostaje bonusową akcje standardową).

Czyli jak na razie byłoby:

1,2,3) Factotum 3
4,5) ???
6,...,15) Cahmeleon 10
16-20) Factotum 8

Z atutów pierwszy to Able Learner, dalej 2-3 razy Font.

Ze statystyk INT>DEX>CHA> reszta, przy czym WIS omijam skupiając się na klasach czarujących Arcane.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Kameleon

pn sie 29, 2011 1:26 pm

Int i WIs podbijesz Ability boom, w sumie +6 do wis i inta na potrzeby rzucania czarów. Zatem o ile Int zawsze spory się przyda to Wis wcale takiego dużego nie potrzeba. Chyba wystarczy 12 na starcie,

Na 8 poziomie factotuma masz możliwość posiadania dodatkowej akcji standardowej za koszt 3 punktów inspiracji. To się przyda jak diabli, więc posiadanie mniej niż 15 punktów inspiracji nie wchodzi w rachubę.
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 1:31 pm

Pytanie tylko kiedy wziąć ten 8 poziom? Bo raczej zależałoby mi na jak najszybsze wskoczenie i skończenie Chameliona.
Ability Boon można do 2 statystyk dodać?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Kameleon

pn sie 29, 2011 2:32 pm

Są trzy naturalne miejsca przerwania progresji Factotuma: 3, 8 i 11 bodajże. Możesz podjąć dwie moim zdaniem równie dobre progresje poziomowe: wziąć 5 poziomów factotuma, potem 7 poziomów chameleona, potem 3 poziomy factotuma i potem dobić chameleona, albo równie dobrze możesz wziąć 8 poziomów factotuma i potem chameleona do oporu.

Tak, jeśli na 7 poziomie będziesz miał arcane i divine focus jednocześnie to będzie się liczył do dwóch. Przed siódmym poziomem to akurat do tego focusa, którego aktualnie masz: arcane czy tam divine.
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

pn sie 29, 2011 2:37 pm

Rzeczywiście można dać 2 Ability Boon'y jak się ma Double Focus. Nie zauważyłem tego wcześniej. Oczywiście jeśli chce to nie muszę dawać w INT i WIS (chociaż byłbym głupi jakbym tego nie zrobił ^^)

Dziękuje za wszystkie porady. Jak obecna postać zginie to dam znać jak sobie radzie kameleon :)
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Kameleon

śr paź 19, 2011 8:37 am

Przepraszam z góry za podwójny post, ale tylko w takie sposób ktokolwiek zauważy, że coś się jeszcze w tym temacie dzieje.

Postać umarła, kameleon żyje.

Rasa: Draconic Changeling (LA wykupione na 3cim)
Klasy: Rogue 1/Lion-totem Whirling Frenzey Barbarian 1/Cleric 1/Swordsage 1/Warshaper 2/Swordsage +1/Chameleon 2

Statystyki:

S: 16 (baza)+4(Warshaper)+2(Draconic)+2(lvl)+4(Pas siły) = 26 (30 na szale/34 na szale+animal devotion)
Z: 12 (baza)
B: 14 (baza)+4(Warshaper)+2(Draconic) = 20
I: 14 (baza)
M: 14 (baza)
C: 8 (baza)+2(Draconic) =10

Atuty:
1)Able learner
3)Extra rage
6)Leadership
9)Combat Expertise
B)Improved Toughtness (Latający feat)

Domeny: brak
Wymienione na atuty: Law Devotion oraz Animal Devotion.

Followersów nie mam, a cohort to w skrócie:
Bard3/Fiend of Possesion 3/Fiend of Corruption 1.

Ktoś ma pomysły na dalszy rozwój/itemy/rozpiskę czarów/atuty? :) Bardzo ładnie proszę :)
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Kameleon

czw sie 08, 2013 12:11 am

Mam pytanie, wklejam je tutaj bo w miarę pasuje z racji factotuma :P

czy swashbuckler3/factotum3 używając punkt inspiracji w celu dodania bonusu z inteligencji do obrażeń dodaje podwójny bonus skoro ma insightful strike swashbucklera?
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Kameleon

czw sie 08, 2013 8:36 am

Swashbuckler 3/Factotum 1/Warblade 7/Darkrunner 8/Eternal Blade 1 używający czaru Thunder Lance, który jest kontrolowany poprzez moc psioniczną Control Body, na trudnym terenie, używając zdolności factotum'a, wykonując atak okazyjny mógłby dodawać Int 7 razy do obrażeń. Do tego, mieści się akurat w 20 poziomach. :razz:

Dopóki zdolności mają inną nazwę i działają mechanicznie w inny sposób to nie ma nic co by przeszkadzało w dodawania modyfikatora do statystyki kilka razy. Jeśli zdolność jest podobna (np. bonus do klasy pancerza mnicha i swordsage'a z Mądrości), to niektórzy uważają, że nie powinna się stackować, a inni że powinna.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Kameleon

czw sie 08, 2013 8:53 am

Forumowicz pisze:
Jeśli zdolność jest podobna (np. bonus do klasy pancerza mnicha i swordsage'a z Mądrości), to niektórzy uważają, że nie powinna się stackować, a inni że powinna.
Bonus jaki oferuje mnich doliczamy tylko jeśli nie nosimy pancerza. Bonus Swordsage'a, RAW dodaje premie tylko jeśli nosimy lekki pancerz, więc nie wiem, skąd te wątpliwości :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Kameleon

czw sie 08, 2013 5:07 pm

Suld, pamiętaj o wariancie unarmed swordsage :P
Ale nie offtopując i nie rzucając buildami z kosmosu tak, to się kumuluje. Raz że nie ma nic o niekumulowaniu się, a dwa to jest unnamed bonus, które można stackować dowolną ilość razy o ile opis zdolności nie mówi inaczej.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Kameleon

czw sie 08, 2013 6:46 pm

Altaris pisze:
Suld, pamiętaj o wariancie unarmed swordsage :P
On nie zmienia zdolności AC Bonus ;P
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Kameleon

pt sie 09, 2013 7:41 am

Suldarr'essalar pisze:
Forumowicz pisze:
Jeśli zdolność jest podobna (np. bonus do klasy pancerza mnicha i swordsage'a z Mądrości), to niektórzy uważają, że nie powinna się stackować, a inni że powinna.
Bonus jaki oferuje mnich doliczamy tylko jeśli nie nosimy pancerza. Bonus Swordsage'a, RAW dodaje premie tylko jeśli nosimy lekki pancerz, więc nie wiem, skąd te wątpliwości :)

Myślałem, czy o tym wspomnieć :) To jest jeden z tych fragmentów, gdzie ktoś nie przemyślał do końca tego co pisze. Tak jak to, że mnich nie jest biegły w ataku bez broni :razz:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Kameleon

sob sie 10, 2013 10:53 am

Forumowicz pisze:
Tak jak to, że mnich nie jest biegły w ataku bez broni :razz:
Każdy jest biegły w ataku bez broni.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Kameleon

ndz sie 11, 2013 8:51 am

Suldarr'essalar pisze:
Forumowicz pisze:
Tak jak to, że mnich nie jest biegły w ataku bez broni :razz:
Każdy jest biegły w ataku bez broni.

Nie mogę się zgodzić :) Niezależnie od tego, do czego zaliczasz atak bez broni, mnich nie ma w nim biegłości i RAW ponosi wszelkie z tym związen kary. Należy zwrócić uwagę na to, że w przeciwieństwie do całej reszty typów (chyba), humanoid nie ma napisane, że jest biegły w swoich naturalnych atakach. Jest napisane, że jest biegły w wymienionych broniach prostych w jego opisie. Na liście broni prostych, w których mnich jest biegły nie widnieje atak bez broni. W przypadku humanoidów, tylko klasy które są biegłe we wszystkich broniach prostych są biegłę w swoim naturalnym ataku. No, już kończe offtopować :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości