Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Publikacja wieści

czw lip 11, 2013 12:19 am

W tym temacie możecie zadawać pytania dotyczące wszystkiego związanego z dodawaniem wieści oraz ich redakcją.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

sob sie 17, 2013 3:07 pm

Pytanie do aktywnych redów wieści.

Co robimy z tytułami, które są zlinkowane? Pogrubiamy dodatkowo?

Część osób tak robi, bo "pogrubiamy tytuły". Z drugiej strony to jest wbrew zasadzie, by nie wyróżniać dwa razy [podkreśleniem i pogrubieniem], czyli standardowi w redakcji tekstu.

Co sądzicie?
 
Awatar użytkownika
baczko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3482
Rejestracja: czw paź 01, 2009 4:31 pm

Publikacja wieści

sob sie 17, 2013 5:03 pm

AFAIR w takich wypadkach używaliśmy raczej tylko linkowania - bo bardziej funkcjonalne, a podwójne wyróżnienie brzydko wygląda.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Publikacja wieści

sob sie 17, 2013 6:54 pm

Rozumiem, że w artykułach (np. w recenzjach w Dziale Książkowym) pozostanie dotychczasowe formatowanie, tzn. pogrubienie + hiperłącze? Tak jak na przykład tutaj? (W zalinkowanym tekście widać też, że w dłuższym artykule sam niebieski kolor niespecjalnie się wyróżnia).
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

sob sie 17, 2013 7:29 pm

O to właśnie jest pytanie. Raz to wygląda ok, raz nie.

Ale istotniejsza jest tutaj nawet konsekwencja i intuicyjność. Skoro mówimy, że "bolduj tytuł", to tutaj nagle robimy wyjątek "nie bolduj gdy..." Każdy taki warunek utrudnia pracę.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Publikacja wieści

sob sie 17, 2013 8:24 pm

Mhm, ja bym wszędzie boldował. :)
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Publikacja wieści

sob sie 24, 2013 5:31 pm

baczko pisze:
AFAIR w takich wypadkach używaliśmy raczej tylko linkowania - bo bardziej funkcjonalne, a podwójne wyróżnienie brzydko wygląda
Zgoda, ale wtedy wszystkie linki w serwisie były automatycznie boldowane (tytuł czy nie tytuł - wszystkie), czyli stosowano podwójne wyróżnienie. Zlinkowany przez Scobina tekst pokazuje, że może być problem, gdy pojawią się linki-tytuły i linki-nie-tytuły - jak odróżnić jedne od drugich, skoro oba są wyróżnione tak samo? Z tego powodu jestem za trzymaniem się reguły "boldować tytuły" bez względu na to, czy są zarazem linkami, czy nie.

W ogóle to nie byłoby problemu, gdybyśmy przy tytułach stosowali cudzysłowy, a nie jakieś tam boldy. :razz:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Publikacja wieści

pn sie 26, 2013 1:03 am

Pewnie mielibyśmy za chwilę przez to jakieś problemy techniczne. :)

Pozdro
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Publikacja wieści

wt wrz 03, 2013 3:45 pm

Czy coś wynikło z tej małej dyskusji? Jest jakaś decyzja o zmianie decyzji lub o utrzymaniu decyzji o niepogrubianiu tytułów, które są linkami? :)
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Publikacja wieści

wt wrz 03, 2013 4:55 pm

Głosuję za pogrubianiem. Repku?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

wt wrz 03, 2013 4:55 pm

Skoro większość zainteresowanych osób jest za boldowaniem, to nie będę się upierał.

Boldujemy. :)
 
Awatar użytkownika
Krzyś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 118
Rejestracja: sob mar 04, 2006 3:48 pm

Re: Publikacja wieści

śr wrz 11, 2013 5:20 pm

Ja mam zagwozdkę z wieściami. Z jednej strony chcę, żeby wieści były poprawne. Z drugiej, chcę, żeby wchodziły na stronę. Ale często jest tak, że mam ochotę dodać poprawki drobne, przecinek, inne słowo, szyk zdania. Mam wrażenie, że to czepianie się o pierdoły i spowalnianie procesu publikacji wieści. I nie wiem, czy lepiej wtedy zagłosować, czy zostawić żeby ktoś mądrzejszy obejrzał i ew. później zagłosować?
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Publikacja wieści

śr wrz 11, 2013 8:17 pm

Jeśli nie ma jeszcze głosów lub jest jeden, to ja bym poprawiał. Jeśli wieść od wrzuty na stronę dzieli tylko mój głos, a do poprawienia jest drobnostka, to daję głos i piszę do kogoś z uprawnieniami, żeby poprawił.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Publikacja wieści

czw wrz 12, 2013 12:05 am

ZAWSZE lepiej poprawiać. News ma być poprawny i solidny.

Opcja, o której pisze lemon, jest do zaakceptowania tylko pod warunkiem, że już mamy kontakt z kimś z uprawnieniami admina.

Pamiętajcie też, że może się Wam wydawać, że wersja jest optymalna i potrzebuje tylko jednej poprawki. :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

czw wrz 12, 2013 4:03 pm

Uwaga do publikacji newsów z programami imprez.

Zazwyczaj są to gigantyczne partie tekstu. Przy tak gigantycznych programach - lepiej odsyłać do linka na stronie organizatorów.

Ostatecznie - jeśli już - program dajemy do noty konwentu, bo w newsie szybko przepadnie. Taką notę najpierw trzeba utworzyć.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

wt paź 22, 2013 12:38 pm

Dla osób, które dodają wieści i chcą nam ułatwić pracę [i przy okazji sprawić, by strona była bardziej przejrzysta].

Polter ma teraz trzy tryby widoku. W tym najbardziej rozbudowanym widać na stronie całą zawartość pola WSTĘP. Czasem w to pole użytkownicy wpisują bardzo dużo treści, niekiedy po dwa akapity. Taki news błyskawicznie "spycha" w dół inne wieści [szczególnie na stronie glównej].

Aby tak się nie działo, Wstęp powinien zawierać maksymalnie 2-3 zdania i zamykać się w jednym akapicie [maksymalnie 4 linie].

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Publikacja wieści

wt paź 22, 2013 1:16 pm

Ktoś chcący opublikować wieść nie będzie raczej tutaj szukał informacji (bo po co?). Lepiej zaktualizować poradnik (chyba że tam już też to jest).
Ostatnio zmieniony wt paź 22, 2013 1:17 pm przez dzemeuksis, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Publikacja wieści

wt paź 22, 2013 8:11 pm

Co robić, jeśli się nie ma czasu/możliwości znalezienia ilustracji? Czasem dodaję newsy z uczelni... albo Google się buntuje...
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Publikacja wieści

śr paź 23, 2013 8:55 am

http://info.polter.pl/Publikacja-wiesci-c25812

Można używać ilustracji zastępczych. :-) Pod nagłówkiem "Ilustracja główna" jest trochę więcej informacji na ten temat.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

śr paź 23, 2013 4:01 pm

@dzemeuksis
Poradnik został zaktualizowany. A to forum jest dla osób, które są bardziej zaangażowane w tworzenie serwisu i mogą tutaj poustalać detale.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Publikacja wieści

pn lis 18, 2013 5:39 pm

Jak dodać film do newsa.

YouTube:
- udostępnij
- umieść
- kopiujemy kod

Wieść na Polterze:
- rozszerzenie
- źródło dokumentu
- wklejamy kod i centrujemy [znaczniki html center]

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Publikacja wieści

czw cze 12, 2014 11:35 pm

-vp1253660.html#p1253660

Rozbudowałem trochę opcję dodawania linków w edytorze, która pozwala teraz na łatwe dodawanie linków kierujących do not. Nie trzeba korzystać z serwisowej wyszukiwarki, gdyż link do noty można znaleźć bezpośrednio w edytorze, korzystając z tekstu, który zaznaczy się do linkowania. Szczegóły w poście do którego zalinkowałem na początku.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Re: Publikacja wieści

śr cze 17, 2020 12:23 am

Dodałem kilka zmian w edytorze. Dotyczą wszystkich typów polterowych treści, ale jako że nie działają przy kopiowaniu, to kluczowe są dla wieści. Edytor będzie automatycznie zamieniał:
  • łącznik (-) na półpauzę (–). Nie trzeba już wklepywać jej ręcznie.
  • akapity zaczynające się od "*" lub "1." na listy (odpowiednio punktowane i numerowane)
  • (o) na ˚, 1/2 na ½ i trochę podobnej magii
  • trzy kropki (...) na wielokropek (…)
Ostatni punkt oznacza również wycofanie się ze stosowanej dotąd konwencji o unikaniu specjalnego znaku wielokropka. Nie ma ona za dużo sensu, jeśli możemy osiągnąć jednolitość stylu w taki sposób.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości