Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 6:13 am

Ehran pisze:
Łucznik się odteleportował, zakładam zatem, że atak przenosisz na jednego z pawężników?


To bez sensu. W takim razie moja roślinka starci całą rundę na dotarcie pod ziemią [i póki co zostanie pod ziemią] w pobliże drugiej pary łuczników.


Zastanawiam się, czy samemu nie wkroczyć do walki, ale myślę, że nie potrzeba póki co. Świetnie wam idzie.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 10:37 am

Feniks, Zalaos:
Rzućcie sobie na inicjatywę. Tu ją zastosujemy.

jak pisałem, w poście, widoczność przez zawalony budynek jest ograniczona, widzicie 5 ft, i nawet wtedy obowiązuje concealment.
Choć zawsze możecie oddalić się nieco, pył wisi tylko w najbliższym otoczeniu zawalonego budynku.

Dziewczyny nie widać, ani nie słychać.
Klebern pisze:
Zastanawiam się, czy samemu nie wkroczyć do walki, ale myślę, że nie potrzeba póki co. Świetnie wam idzie.

sarkazm:p ?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 10:49 am

Rzuc za mnie prosze ja nie mam jak az do wieczora.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:06 am

ok.

Inicjatywa: 1d20=6
Raczej na pewno Vargo pierwszy działa.

Ale rzucę ci od razu na Ref Save: 1d20+9=24
zdałeś.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:14 am

Jak daleko ja jestem od Vargo? On zdazyl wyjsc z budynku? Widze go czy musze szukac?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:22 am

Stary ty mnie nie rozbrajaj tylko uciekaj albo sie chowaj mam marny spot wiec cie nie znajde. Jezeli nie masz improved disarm to dostaje darmowy atak na ciebie. Nawet jezeli masz to dostaje bonus +4 za bron dwureczna + 4 za rozmiar a ty dostajesz kare -4 za uzywanie lekkiej broni plus to jak sobie obizyles bonus do ataku. Innymi slowy ja rzucam d20 +28 przeciw twojemu d20 +attack bonus -8. Jezeli cie trafie to robie trip z poteznym bonusem I jeszcze eaz atakuje w tej sytuacji sa spore szanse ze cie zabije w tej rundzie chyba ze masz jakies mega wysokie DR
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:36 am

Feniks pisze:
Jak daleko ja jestem od Vargo? On zdazyl wyjsc z budynku? Widze go czy musze szukac?


Vargo zdążył wyjść, tak. Jesteście dalej niż 5ft od siebie.
Ale musisz go znaleść. Raczej rzucając na listen niż na spot. Rzucę dla ciebie: 1d20+3=13 - no niestety.
W tej chwili obaj macie size large, zatem w następnej rundzie pył opadnie na tyle, byście "wystawali" nad niego.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:39 am

Najpierw musisz mnie trafić :P

No i widzę że w kracie masz + 17 do trafienia, a ja AC mam w tym momencie 37. Więc się specjalnie nie martwię :P
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:47 am

20 w szale plus jezeli bede mogl zaszarzowac to nawet 24. Ale spomo wyglada na to ze bede mial problem cie znalesc do tego czasu powinienem zdac test na wole :)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 12:21 pm

do tego barbarzyńca może najpierw zrobić Trip. To atak dotykowy. Powali cię jak nic, A wtedy masz dodatkowo -4 AC. No a wtedy trafia cię na 9 lub lepiej na kości....
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 12:24 pm

Ehran pisze:
sarkazm:p ?


Nie no skądże, jest tak źle? ;)

Deklaruję rzucenie czaru Improvisation.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 1:11 pm

Ehran pisze:
do tego barbarzyńca może najpierw zrobić Trip. To atak dotykowy. Powali cię jak nic, A wtedy masz dodatkowo -4 AC. No a wtedy trafia cię na 9 lub lepiej na kości....


Ups.

No cóż, liczę że wyjdzie z szału w tej rundzie.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sie 21, 2013 11:16 pm

No i po strachu. :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw sie 22, 2013 3:39 pm

Mam wrażenie że z tej jaskini to my powinniśmy zaraz wiać...
Zwłaszcza jak będzie taka passa w rzutach, u mnie jeden wynik powyżej 40 w teście ataku (przy premii 30 i 35)...
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw sie 22, 2013 9:34 pm

Altaris pisze:
Mam wrażenie że z tej jaskini to my powinniśmy zaraz wiać...

Parę celnych ataków przeciwników i nawet to nam się nie uda :P

Dzisiaj zaktualizuję mojego posta po konsultacji z MG.

EDIT: Altaris - mam złe wieści. Edytuj posta i się ewakuujemy.

Mogę się założyć, że pawężnicy mają http://dndtools.eu/feats/complete-warri ... ise--1456/ oraz http://dndtools.eu/feats/shining-south- ... fense--62/, a kto wie co jeszcze Ehran mógł im dorzucić w ramach synergii.

A to oznacza, że 2 lwy stojące koło nich mają AC pod 50 tak długo jak długo są obok...
Ostatnio zmieniony czw sie 22, 2013 10:10 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw sie 22, 2013 10:27 pm

A co mam zrobić? Uciekać od razu?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw sie 22, 2013 11:25 pm

No raczej że od razu. Nietrudno zauważyć, że w tym momencie matematyka nie jest po naszej stronie :P Zwłaszcza jak dodamy sobie jeszcze, że Ubi i Xaemar jadą na resztkach HP.

Ustawmy się w wąskim przesmyku i wtedy możemy się przynajmniej bawić z nimi po kolei. Albo mieć szansę na wycofanie się i czekanie na przeciwnika w dogodniejszym położeniu.

Przydałyby się jakieś obszarówki.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 7:29 pm

A to oznacza, że 2 lwy stojące koło nich mają AC pod 50 tak długo jak długo są obok...

Nie widziałem waszych postaci.... macie problem z przebijaniem takiego KP?

Mogę przywołać następnego zwierzaczka [kosztem tego] by skasować kolejnych nieumarłych......

Poza tym dziwne, że robiąc druida wszystko podporządkowałeś pod buffy, żadnego field control z czego słynie druid.

Naprawdę nie masz zapamiętanych takich czarów jak:
- Obscuring Mist
- Blinding Spittle
- Briar Web
- Evard's Menacing Tentacles
- Arctic Haze

???
Ostatnio zmieniony pt sie 23, 2013 7:30 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 7:34 pm

Z buffami od twojej postaci, szarżą, blessem i atakiem z przewagą wysokości mam +35 do ataku (o ile niczego nie pominąłem w kalkulacjach). Także dla mnie przebicie 50 AC jest dość trudne, a mam prawdopodobnie najwyższą premię w całej ekipie.

Osobna sprawa że atut który wskazał Agnostos daje bonusy tylko dla adjacent ally, czyli maksymalnie 1 pawężnik daje bonus każdemu z lwów. Chyba że Ehran znalazł sposób by obejść to ograniczenie...
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 8:09 pm

Altaris pisze:
Osobna sprawa że atut który wskazał Agnostos daje bonusy tylko dla adjacent ally, czyli maksymalnie 1 pawężnik daje bonus każdemu z lwów. Chyba że Ehran znalazł sposób by obejść to ograniczenie...

Atut daje bonus każdemu adjacent ally, a takich przyjaciół można mieć tyle, ile pól dookoła, a przy size large było by to 12 towarzyszy.
nie potwierdzam, że właśnie na tym sztuczka polega, ale... dodge bonus zawsze się sumuje.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 11:02 pm

Klebern w jaki sposób podnosi się szansę na trafienie do tego, żeby na 7 poziomie trafiać w KP 50 ja mając, siłę dorosłego smoka i maksymalny BAB w życiu bym w to nie trafił.

Pytam bo naprawdę będzie to coś w co będę musiał zainwestować, jak moja postać ma być skutecznym wojownikiem.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 11:31 pm

Altaris pisze:
Z buffami od twojej postaci, szarżą, blessem i atakiem z przewagą wysokości mam +35 do ataku (o ile niczego nie pominąłem w kalkulacjach). Także dla mnie przebicie 50 AC jest dość trudne, a mam prawdopodobnie najwyższą premię w całej ekipie.


Z szarżą [w niej mam pełny atak] mam premie +40/+40/+40/+35
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt sie 23, 2013 11:48 pm

Feniks pisze:
Klebern w jaki sposób podnosi się szansę na trafienie do tego, żeby na 7 poziomie trafiać w KP 50 ja mając, siłę dorosłego smoka i maksymalny BAB w życiu bym w to nie trafił.


Divine metamagics i persistent spell, może się przełożyć na (mniej więcej) +10 do trafienia + wraithstrike.
Możesz wpadać równocześnie w rage i frenzy, i połączyć to z atutem reckless rage, +2 do trafienia.
Trip z którego korzysta Twoja postać przekłada się na kolejne +4.
Martial Discipline weapon. Bierzesz poziom w klasie z Tome of Battle i organizujesz dajmy na to "+1 White Raven Flail" i masz cały czas aktywną jakąkolwiek white raven stance. +3 do trafienia.
Kensai 2 umiejętność Power Surge, +8 do str i dodatkowo umagicznienia do Twojej broni.
Chameleon 1 zapewni dostęp do czarów wtajemniczeń/objawień 2-giego poziomu z dowolnej listy. Rzuć wraithstrike jako akcje darmową, po czym wpadnij w szał, wszystkie Twoje ataki w tej rundzie będą się liczyć jako dotykowe. Albo rzuć czar sadism. Każde 10 zadanych punktów obrażeń przełoży się na +1 do trafienia/rzutów obronych/ testów umiejętności do końca następnej rundy. Czar nie ma ograniczeń.
Atut Shock Trooper przekłada się na dodatkowe +5 do trafienia i -5 do ac jeśli krzystasz z power attack.
Knowledge Devotion zapewni minimalnie +1, a maksymalnie +5 do trafienia i obrażeń. Potrzebujesz tylko po jednej randze w 6-ciu dziedzinach Knowledge.
Law Devotion +3 do trafienia lub ac raz dziennie na minutę. Zwiększa się z poziomem.
Mark of Phlegethos. Tak długo jak trafiasz przeciwnika każdy następny atak ma +4 do trafienia.

No to by było tak na szybko.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 12:26 am

Klebern pisze:
Naprawdę nie masz zapamiętanych takich czarów jak:
- Obscuring Mist
- Blinding Spittle
- Briar Web
- Evard's Menacing Tentacles
- Arctic Haze

Z typowych field control mam w tej chwili Obscuring Mist, Entangle oraz Kelpstrand.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 2:38 am

Ja teraz wyjeżdżam i wracam dopiero 31. Mam nadzieję, że to nie aż taki problem, bo mam osobny wątek.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 1:01 pm

Klebern pisze:
Altaris pisze:
Z buffami od twojej postaci, szarżą, blessem i atakiem z przewagą wysokości mam +35 do ataku (o ile niczego nie pominąłem w kalkulacjach). Także dla mnie przebicie 50 AC jest dość trudne, a mam prawdopodobnie najwyższą premię w całej ekipie.


Z szarżą [w niej mam pełny atak] mam premie +40/+40/+40/+35


Właśnie zostałem zmiażdżony... JAK?!
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 1:59 pm

Feniks pisze:
Pytam bo naprawdę będzie to coś w co będę musiał zainwestować, jak moja postać ma być skutecznym wojownikiem.

Nie ma takiej potrzeby. Masz wystarczająco dobry atak.
A poczwary z AC 50+ to wyjątek. I powiem tak, jak podbijecie atak, to te specificzne poczwary też będą miały większe AC, a to z tego powodu, że nie są pomyślane, by je ubić machając mieczykiem w tak łatwy sposób. Mają być wyzwaniem innej natury, i mają dość innych wrażliwości, by dało się je pokonać. No i zawsze pozostaje też naturalna 20 ;) a przy ilości waszych ataków to tu i tam coś i tak się przebije.
Ale i tak, nie każdy problem da się rozwiązać poprzez brutalną siłę, atakując największą bestię w zasięgu wzroku.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 2:33 pm

MG, problem w tym że atakując pawężników wystawilibyśmy się na ciosy tych lwów...
I wydaje mi się że podbić sobie atak przynajmniej część z nas może, skoro są w drużynie postacie mające wyższy (a myślałem, że ja mam wymaksowany).

PS Nie chcę tu na kogokolwiek naskakiwać, ale Cleave z tego co pamiętam było zakazane, a nowa postać Feniksa nim dysponuje.
Ostatnio zmieniony sob sie 24, 2013 2:34 pm przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 2:51 pm

Altaris pisze:
MG, problem w tym że atakując pawężników wystawilibyśmy się na ciosy tych lwów...

Tak. Jakiś czas jak widac dacie radę przeżyć pod ich ciosami. Leczyc się trochę też możecie. Macie trochę czarujących w grupie. Na pewno coś dacie radę wykąbinować.

Altaris pisze:
I wydaje mi się że podbić sobie atak przynajmniej część z nas może, skoro są w drużynie postacie mające wyższy (a myślałem, że ja mam wymaksowany).

Tak. Można. To nie był zakaz, a jedynie moja uwaga na temat.


Altaris pisze:
PS Nie chcę tu na kogokolwiek naskakiwać, ale Cleave z tego co pamiętam było zakazane, a nowa postać Feniksa nim dysponuje.

Sam Cleave nie jest zabroniony. O co prosiłem, to by nie przenosić kosmicznego damage z multiplikatorów z szarży na stojących dookoła.
Wyobraź sobie gościa z zasięgiem koło 20-40 ft, waszym multiplikatorem do obrażeń i atutem greater cleave... jeden hop, i powala wszystkich w zasięgu, a ten ma spory.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob sie 24, 2013 5:24 pm

Zaalaos, Odezwij się w sesji, bo moja postać gada do ciebie :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości