Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 487
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Cztery jaźni [szablon]

pt sie 30, 2013 7:03 pm

Szablon: Cztery jaźni

Rzadko, ale jednak, zdarzają się diabły czy demony, które rezygnują z walki w Wojnie Krwi. Ci renegaci stają się wyrzutkami piekielnych społeczności. Nałożona zostaje na nie anatema władców piekielnych, którzy nie znoszą tego typu buntu swoich podwładnych i ich niesubordynacji. Cztery jaźni to nazwa, która odwzorowuje klątwę, jaka spotyka takie osobniki, a jest nią pozbawienie większości specjalnych zdolności oraz zniszczenie dotychczasowej osobowości i przemiana w szaleńca o czterech, kompletnie różnych psychikach. Wyrzutki te lękają się także od wtedy każdego objawu charakteru napotkanych istot, poza prawdziwie neutralnym.

Każda z jaźni renegata ma inne usposobienie i fobię. Pomimo, iż ogólny charakter stworzenia jest neutralny, wszystkie jego cztery aspekty są odrobinę chaotyczne/dobre/prawe/złe, a fobia to przeciwny aspekt każdej psychiki. Osobniki te są zatem skazane na lęk przed otoczeniem, a nawet sobą samym, a ich działania bardzo rzadko można zaliczyć do sensownych i mających jakieś konkretne znaczenie. Cztery jaźni to po prostu skłócony ze światem i z sobą samym - twór, jaki nie może się zdecydować na którąkolwiek z wyrazistych i określonych ścieżek.

Wszystkie aspekty osobowości Czterech jaźni biorą na jakiś czas prym w zachowaniu tego stworzenia (mniej więcej 8 godzin, po których następuje zmiana na kolejny aspekt). Najczęściej jest to cykliczne, np. dobro -> prawo -> chaos -> zło itd. Należy jednak pamiętać, że obecność prawa lub zła w charakterze tej istoty nie jest na tyle silna, by wydzielać konkretną aurę, lub zastępować neutralność. Cztery jaźni najczęściej wtedy rozmyśla nad danym aspektem, co może mieć jakiś wpływ na jego niektóre wypowiedzi czy zachowania, jednak cały czas traktuje się go mimo wszystko jako stworzenie o charakterze prawdziwie neutralnym.

Tworzenie Czterech jaźni

Cztery jaźni to szablon, który można dodać do dowolnego diabła lub demona o wartości Intelektu przynajmniej 4 (zwanego dalej stworzeniem bazowym). Typ stwora nie ulega wtedy zmianie.

Kości Wytrzymałości: Jak stworzenie bazowe.
Szybkość: Jak stworzenie bazowe.
KP: Jak stworzenie bazowe.
Specjalne ataki i specjalne cechy: Dzięki nałożeniu szablonu diabeł/demon traci wszystkie dotychczas przypisane mu specjalne zdolności czaropodobne i nadnaturalne, zyskując następujące specjalne ataki i cechy:

• Zdolności czaropodobne:
- Ochrona przed chaosem/dobrem/prawem/złem (4x na dzień)
- Magiczny krąg ochrony przed chaosem/dobrem/prawem/złem (1x na dzień)

Poziom czarującego = KW.

Rzuty obronne: Jak stworzenie bazowe
Atrybuty: Jak stworzenie bazowe
Umiejętności: Jak stworzenie bazowe
Atuty: Jak stworzenie bazowe
Klimat/Teren: Jak stworzenie bazowe
Występowanie: Jak stworzenie bazowe
Skala Wyzwania: KW 3 lub mniej – jak stworzenie bazowe; KW od 4 do 7 – jak stworzenie bazowe -1; KW 8 i więcej – jak stworzenie bazowe -2.
Skarb: Jak stworzenie bazowe
Charakter: Jeśli dana istota była diabłem, w pierwszej fazie (rok) staje się praworządna neutralna, jeśli demonem - chaotyczna neutralna. Po upływie tego czasu charakter zmienia się na prawdziwie neutralny.
Rozwój: Jak stworzenie bazowe
Ostatnio zmieniony wt wrz 03, 2013 7:37 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Łodzianin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: sob lut 16, 2013 10:34 pm

Cztery jaźni [szablon]

pt sie 30, 2013 8:42 pm

Specjalne ataki i specjalne cechy: Dzięki nałożeniu szablonu diabeł/demon traci wszystkie dotychczas przypisane mu specjalne zdolności

Te nadzwyczajne też? Chyba powinien tracić tylko czaropodobne i nadnaturalne.

Ruffle pisze:
Skala Wyzwania: -2

Jeżeli nałożymy szablon na takiego Dretcha, to SW spadnie do zera?

Ja proponuję takie rozwiązanie:
Skala Wyzwania: KW 3 lub mniej – jak stworzenie bazowe; KW od 4 do 7 – jak stworzenie bazowe -1; KW 8 i więcej – jak stworzenie bazowe -2.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 487
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Cztery jaźni [szablon]

sob sie 31, 2013 8:25 am

Zmieniłem względem sugestii. Pozdro.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4338
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Cztery jaźni [szablon]

sob sie 31, 2013 11:55 pm

O stronie mechanicznej nie będę się bardzo wypowiadał, bo pozbawienie większości mocy oddaje dobrze pomysł "klątwy". Za to do uzasadnienia fabularnego chciałbym się odnieść.

Rozumiem pomysł na szablon, ale mam wrażenie, że zrobiłeś go trochę zbyt powszechnym. W Planescape było opisanych przynajmniej kilka czartów, które postanowiły opuścić niższe plany i nie spotkało ich automatyczne pozbawienie mocy. Może byłoby lepiej ograniczyć nieco "zasięg" szablonu i doprecyzować, że to kara stosowana przez niektórych generałów/władców/książęta w stosunku do podwładnych, którzy postanowili uciec z Wojny Krwi. Wtedy mniej gryzło by się to z tym co znamy z dedekowej kosmologii.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 487
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Cztery jaźni [szablon]

ndz wrz 01, 2013 7:50 am

Zmieniłem zatem na coś takiego:

"Rzadko, ale jednak, zdarzają się diabły czy demony, które rezygnują z walki w Wojnie Krwi. Ci renegaci stają się wyrzutkami piekielnych społeczności. Nałożona zostaje na nie anatema władców piekielnych, którzy nie znoszą tego typu buntu swoich podwładnych i ich niesubordynacji. Cztery jaźni to nazwa, która odwzorowuje klątwę, jaka spotyka takie osobniki, a jest nią pozbawienie większości specjalnych zdolności oraz zniszczenie dotychczasowej osobowości i przemiana w szaleńca o czterech, kompletnie różnych psychikach. Wyrzutki te lękają się także od wtedy każdego objawu charakteru napotkanych istot, poza prawdziwie neutralnym."

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 603
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Cztery jaźni [szablon]

wt wrz 03, 2013 1:31 pm

Należałoby podać poziom czarującego dla zdolności czaropodobnych. PC=KW?
Może spróbujesz rozpisać się na temat tych czterech odmiennych psychik? Pod jakim względem się one różnią i w jaki sposób ze sobą współdziałają? Co jakiś czas władzę przejmuje kolejna?
Jak dla mnie - pomysł do dopracowania.
Ostatnio zmieniony wt wrz 03, 2013 8:37 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 487
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Cztery jaźni [szablon]

wt wrz 03, 2013 7:37 pm

Zrobione.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość