Zrodzony z fantastyki

 
polskistalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 08, 2013 6:40 pm

Mechanika - HELP!

sob cze 08, 2013 7:03 pm

Witam!

Mam WIELKI problem: otóż mechanika walki, a konkretnie gdzie trafiają kule? Ja to rozumiem tak: W teście strzału (ile sukcesów tyle kul) wynik to miejsce trafienia. Każda kolejnaq kula trafia na +1, +2... czyli, patrząc po tabeli trafień, zamiast w górę kolba przy serii z karabinu SPADA W DÓŁ? I jak strzelam długą to trafia 3 x PS? Tak? Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Pozdro! :D

PS. Sprawdzałem w internecie, ale nic nie odpowiada na moje zagadnienia.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: Mechanika - HELP!

śr cze 12, 2013 5:33 pm

-Mysmy rzucali dodatkowa k20 za kazde trafienie i tyle. Dzialalo bez problemu.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Mechanika - HELP!

śr cze 12, 2013 5:57 pm

Lokacje trafienia są zgodne z numerkiem jaki ma kulka. Do trafienia potrzeba 12 rzucisz 7 więc kulki lecą po numerkach 7, 8, 9, 10, 11, 12. Fakt że tabela trafień jest ułożona patrząc pod tym kontem nieco dziwnie, niemniej pamiętaj o kilku rzeczach
- test mechaniki masz po to by uzyskać "jakość" trafienia
- tabelka nie jest przypsana do lokacji na sztywno - oznacza to że jak rzucisz jeden a koleś łeb to ma akurat schowany za metrowej grubości klocem betonu to mu w ten baniak trafisz. Wtedy trafiasz w najbliższą możliwą lokację z zachowaniem bonusu za trafienie w witalny narząd (poziom obrażeń w górę za 1-2 na kości + za powiedzmy krytyka, w coś co jest równie ważne dla pacjenta co łeb na danej lokacji - praktycznie w każdym segmencie ludzkiego ciała jest przecież tętnica, ważne organy lub jakieś ważniejsze połączenia nerwowe)
- kogo tak naprawdę obchodzi jak lata kolba, kiedy strzelasz z rozpylacza? - neuroshima to świat w którym do definitywnego rozwiązania problemów jakie ktoś stwarza zazwyczaj wystarczą pestki w liczbie od 1-3. To nie fallout że koleś weźmie kolejno serię pocisków .50 w łeb, obie ręce, nogi a mimo wszystko wciąż będzie walczył bo ma jeszcze hp ;)
 
polskistalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 08, 2013 6:40 pm

Mechanika - HELP!

pn cze 24, 2013 8:49 pm

No tak, ale trochę realizmu być musi :D. Oprócz tego wszystko rozumiem, ale te miejsca trafień... No nic. Trzeba będzie zmienić troszkę tabelkę :wink:
 
Awatar użytkownika
Mr.Logikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 10:51 am

Mechanika - HELP!

czw wrz 12, 2013 12:50 pm

Jak dla mnie tabelka jest dobra. Korzystam z niej bez większych problemów. To co napisał ci @Doom jest dobrym wyjaśnieniem i rozwiązaniem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości