Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

Program do katalogowania książek

ndz wrz 29, 2013 7:17 pm

Witam, mam do was takie krótkie pytanie: czy ktoś z was używa tego typu programu? Jeśli tak to jakiego? Jakie macie odczucia co do nich?

Osobiście zdarza mi się kupić jedną książkę 2 razy (np. raz ja, a drugi raz dziewczyna). Nie mówiąc już o ciągłym problemie poszukiwania brakujących tomów. Jakie macie odczucia, doświadczenia, wrażenia, uwagi - chętnie poczytam nim się na coś zdecyduję :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 487
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Program do katalogowania książek

ndz wrz 29, 2013 7:54 pm

Też bym był zainteresowany takim programem :)
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Program do katalogowania książek

pn wrz 30, 2013 1:23 pm

Potrzebujesz konkretnie programu, który będziesz trzymał na dysku i uruchamiał za każdym razem, i dodawał książki, i wypełniał dane (ISBN, okładka, strony, tłumacz, wydanie itd.)? Cóż, znam coś takiego, choć mnie się po jakimś czasie odechciało wypełniania i polubiłem strony internetowe, które już wszystko mają wpisane, np.Goodreads (głównie zagraniczne, ale można dodawać polskie), Biblionetka (tylko polskie), lubimyczytac (polski odpowiednik Goodreads). Korzystałem też z amazonowego Shelfari, ale wkurzają mnie tam zmieniające się bez mojego udziału wydania w bazie i znikające okładki. Dość popularny jest też Librarything. Podane strony pozwalają na całkiem sprawne katalogowanie i nad tradycyjnym softem mają przewagę w postaci społeczności: recenzji, śledzenia postępów czytelniczych u znajomych, polecanek (silnik poleca Ci książki, kierując się Twoimi ocenami).
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Program do katalogowania książek

wt paź 01, 2013 1:52 pm

Ja mam założony katalog fantastyki na fantaście .Wydaje mi się, że w tej chwili jest to największy katalog tego co w Polsce wydano z tego tematu . Jakby ktoś znał podobny katalog z historią bym był wdzięczny za link .
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Program do katalogowania książek

sob paź 12, 2013 7:14 pm

gregr pisze:
Ja mam założony katalog fantastyki na fantaście .Wydaje mi się, że w tej chwili jest to największy katalog tego co w Polsce wydano z tego tematu .

Jakiś link może? :wink:
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Program do katalogowania książek

sob paź 12, 2013 8:31 pm

baza.fantasta.pl
 
Awatar użytkownika
philrof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:23 pm

Re: Program do katalogowania książek

pn sty 06, 2014 11:00 pm

Lubimyczytać wydaje się być rozsądnym wyborem. Zastanowie się nad takim rozwiązaniem. Często ktoś mnie pyta czy mam dobrą książkę do pożyczenia. Wtedy mógłbym mu podsyłać link i poprosić o wybranie samemu. :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości