Zrodzony z fantastyki

 
Krywdzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 01, 2013 6:31 pm

D&D 3.0 a 3.5

pn lip 01, 2013 6:40 pm

Witam
Mam zamiar powrócić do systemu D&D 3.0 z moimi graczami.
Jako że sprzedałem swoje podręczniki zamawiam je teraz na nowo :)
Zamówiłem na razie PG.
Będziemy grać w świecie Forgotten Realms.
Teraz moje pytanie. Czy podręczniki do FR są pisane pod edycję 3.0 czy 3.5 ?
Zamówiłem PG do edycji 3.0 ponieważ w taką grałem i znam na tyle ten system. Jakie są różnice pomiędzy ed 3.0 a 3.5 ?
Lista moich najbliższych zakupów to:
PG (już w drodze)
Podr. MP
Księga Potworów
Zapomniane Krainy Opis Świata
Ewentualnie jeszcze Potwory Faerunu.

To na chwilę obecną ale lista książek na 100% się powiększy.
Jeżeli książki byłyby pod ed 3.5 to czy różnice są na tyle małe że na "szybkiego" będę w stanie pozmieniać dane np z KP ?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

D&D 3.0 a 3.5

pn lip 01, 2013 10:28 pm

Tu masz listę co do której edycji.

RF, LP i Podmrok mają pewne pozostałości 3.0 i prosto je przekonwertować. Przewodnik Gracza po Faerunie też używam do swoich sesji, opartych przede wszystkim na 3.0, choć nie obyło się bez modyfikacji.

Jeżeli książki byłyby pod ed 3.5 to czy różnice są na tyle małe że na "szybkiego" będę w stanie pozmieniać dane np z KP ?

Rzuć okiem na SRD 3.5. Główny problem to zmienione tłumaczenia nazw (przede wszystkim zaklęcia i atuty). Możesz posiłkować się angielskim SRD 3.0. W 3.5 diabły (wzmocnione) i demony zostały zmienione, więc będziesz musiał przesunąć je na liście wezwań. Zmienione jest też działanie redukcji obrażeń. Obiektywnie KP 3.5 jest troszkę lepsza, ale jeśli chcesz grać w 3.0, spróbuj pozyskać 3.0.
Ostatnio zmieniony pn lip 01, 2013 10:34 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

D&D 3.0 a 3.5

wt lip 02, 2013 9:01 am

Pomocna może być także nakładka opracowana wieki temu przez Llewelyna_MT: http://dnd.polter.pl/Podrecznik-Gracza-30--35-c1273

W załączonym pliku znajdziesz zestawienie terminów polskich w wersji 3.0 i 3.5 wraz z listą zmian. Powinno to umożliwić obustronną konwersję materiałów.
 
Krywdzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 01, 2013 6:31 pm

D&D 3.0 a 3.5

czw lip 04, 2013 3:14 pm

W sumie już nieistotne ponieważ będę miał podręczniki do 3.0 i 3.5. Właśnie dokonałem mega zakupu:
Podręcznik Gracza 3.0
Przewodnik MP 3.0
Księga Potworów 3.0
Podręcznik Gracza 3.5
Przewodnik Mistrza Podziemi 3.5
Księga Potworów 3.5
Księga Broni i Ekwipunku
Pieśń i Cisza
Podręcznik Gracza 4.0
Przewodnik Mistrza Podziemi 4.0
Księga Potworów 4.0
Przygoda Bezsłoneczna Cytadela
Przygoda Władca Żelaznej Fortecy
Przygoda Bastion Straconych Dusz

Te wszystkie podręczniki kupiłem za 70 zł :D Więc już sobie osobiście porównam poszczególne edycje ;)
 
Andrev01
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 12, 2013 10:29 pm

Re: D&D 3.0 a 3.5

sob paź 12, 2013 10:31 pm

To ja też mam pytanie. Zastanawiam się nad zakupem podstawowych podręczników do D&D i ciągle łamię się między 3.0 a 3.5. Która wersja wg. Was jest lepsza?

I drugie pytanie - czy można mieć podstawowe podręczniki (PG, PMP, KP) z wersji 3.5 a resztę, dodatkowe (np. Księga Broni i Ekwipunku, Podręcznik Budowniczych Twierdz itp.) z 3.0 i normalnie grać? :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

D&D 3.0 a 3.5

pn paź 14, 2013 10:36 am

I drugie pytanie - czy można mieć podstawowe podręczniki (PG, PMP, KP) z wersji 3.5 a resztę, dodatkowe (np. Księga Broni i Ekwipunku, Podręcznik Budowniczych Twierdz itp.) z 3.0 i normalnie grać? :)

Jak najbardziej. Różnice mechaniczne między edycjami nie są jakoś bardzo duże, więc można bez problemów bawić się jednym i drugim z drobnymi tylko konwersjami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości