Zrodzony z fantastyki

 
ravvy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 28, 2013 4:30 pm

Rakdos aggro/spalarka i przy okazji devotion

pn paź 28, 2013 4:56 pm

Cześć!
Jestem w miarę początkującym graczem i chciałbym przedstawić wam mój czarno czerwony deck. Deck skonsultowałem już na innym forum, ale wolę na drugim. Na zielono zaznaczę karty, które już mam:)
za :1: many (kreatura i cena)
rakdos cackler X4 :br: mam 4
stromkirk noble X4 :r: myślałem o myślałem o legion loyalist, ale on jest drogi :/ mam 3

za :2: many
ash zealot X4 :r: :r: - devotion , 2/2 haste,first strike
spike jester X4 :r: :b: - bardzo fajny 3/1 z haste mam4

za :3: many
vampire nighthawk X4 :1: :b: :b: - myślę, że mi się przyda tylko ma trochę trudny koszt mam 1
Ashenmoor Gouger X4 :br: :br: :br: - 4/4 za 3 many, który nie może blokować. Dla mnie to już jest dobre. Przy okazji ma świetny koszt. mam 4

za :4: many
Fanatic of mogis X2 :3: :r: - wiadomo. mam 2

za :5: many

demigod of revenge X2 :rb: :rb: :rb: :rb: :rb: - bardzo fajna karta. Combo z ash zealotem, haste, fly i fajny koszt :)
mam 2
Razem 28

Landy - nie chcę drogich, a wydaje mi się, że taka ilość jest OK
mountains x11
swamp x9
razem 20

Spelle:

za :1: many

Lightning Bolt x4 :r: - spalanieeeee mam 4

za :2: many

terminate X4 :b: :r: - trochę, trudny koszt, ale moim zdaniem jest dobra mam 4

za :3: many

blightning X4 :1: :r: :b: mam 4

razem 12

CAŁA TALIA 60 kart

Karty, które mam raczej nie są do zmiany :)
format to modern
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Rakdos aggro/spalarka i przy okazji devotion

pn paź 28, 2013 5:43 pm

Witaj

Generalnie bardzo sympatyczna talia. Widać, że wiesz co chcesz złożyć i masz ku temu bardzo mocne podstawy w kartach.

Odnosnie spelli - tu nie ma co dyskutować. Bolec, Terminate oraz Blightning są oczywistymi kartami w tych kolorach. Kreatury Są dobrze dobrane z kilkoma wyjątkami. Nie bardzo leży mi spike jester. W late game jest kartą której nie chciałbyś dociągnąć ze względu na 1 w plecach. tu widziałbym natomiast Ashenmoor Liege który drogi nie jest, a tylko kontra sprawia że jest całkowicie bezużyteczny. Masz sporo splitów, więc zarówno demigody (które oczywiście powinny być w komplecie, ponieważ mając np 8 mana, dwa demigody i minimum 4 karty na ręku możesz wprowadzić obydwa demigody do gry dzięki Blightning) jak i reszta słabszych stworków dostaje dostatecznie duży dopak, żeby wygrać w ataku czy na blokach (zwłaszcza rakdos cackler który jest w tej opcji 4/4 za 1 mana)

Odnośnie manabase - tu trzeba modyfikacji. Tanie Sulfurous Springs uchroni Cię przed trudnymi kosztami np. Ash Zealota, którego też chcemy wprowadzić jak najszybciej. Do tego 2-3 Graven Cairns całkowicie uchroni Cię od color screw, czy też dylematami mam 4 mana, rzucić blightninga czy kisić na Bolca, bo mam tylko jedną czerwoną.
 
xxxgeneksatanistaxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 24, 2013 7:29 pm

Rakdos aggro/spalarka i przy okazji devotion

pt lis 01, 2013 8:11 pm

Jestem początkującym, nie ogarniam magików, ale wydaje mi się, że ten ashenmoor liege go spowolni. Bo tak fajnie wbijać z cacklerem i spike jesterem za 5 w 2 turze.
Pewnie źle doradzam :gilotyna:

EDIT: yyyy, rażący błąd ortograficzny^^
Ostatnio zmieniony pt lis 01, 2013 8:56 pm przez xxxgeneksatanistaxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Rakdos aggro/spalarka i przy okazji devotion

pt lis 01, 2013 10:36 pm

Ashenmoor Liege jest typowym gwoździem do trumny dla każdego przeciwnika który ma poniżej 10 hp. Zobacz na zalety:
-> daje plusy Twoim kreaturom
-> ma 4 z przodu, więc zawsze trzeba rozważać blok
-> każda abilitka albo spell w niego kosztuje przeciwnika 4hp
-> przeciwnik będzie się zastanawiać czy puścić w niego spalenie czy destroy, bo masz w talii Blightning i Bolce, a to przy 10 hp robi się słabe (10-4-3=3hp - tak to będzie liczyć przeciwnik)

xxxgeneksatanistaxxx pisze:
Bo tak fajnie wbijać z cacklerem i spike jesterem za 5 w 2 turze.


Słomiany ogień. Nie masz petard za 3 i 4 mana, żeby móc sobie pozwolić na wystawianie typa 3/1 haste, który zejdzie od pierwszoturowego blokera.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości