Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Jest październik i czytamy

czw paź 03, 2013 2:11 pm

Właśnie odebrałem z księgarni Fundamenty Wiary Webera, no to niema mnie przez dwa dni.
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Re: Jest październik i czytamy

czw paź 03, 2013 9:17 pm

Hugin pisze:
Właśnie odebrałem z księgarni Fundamenty Wiary Webera, no to niema mnie przez dwa dni.


Czytałem :) Zresztą mam dziesięć tytułów mistrza, więc sądzę, że dwa dni będą początkiem.
Ja na tapetę wrzucam - "Operacja Thor" wraz z przyległościami, ( gwoli przypomnienia ) i "Prom kosmiczny 03" Bear'a. Cóż wrzesień to jednak miesiąc wysysający środki :)
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Jest październik i czytamy

pt paź 04, 2013 1:43 pm

Właśnie zaczęłam czytać Jo Nesbo "Czerwony talizman" czytałam też jego inne tomy ale mądra melodijka zamiast czytać od początku serii to czytała od środka czyli "Karaluchy", "Wybraniec", mam też kolejne części "Trzeci klucz" i "Czerwone gardło", mam też wypożyczone Stephena Kinga "Talizman"
Akurat wczoraj skończyłam czytać Andrzeja Pilipiuka "Wampir z M-3" wiem że to nie nowość ale trzy razy się do niej zabierałam i nie mogłam przeczytać...
Zapraszam wszystkich na targi książek do Krakowa które odbędą się od 24 do 28 października :D
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 07, 2013 6:29 pm

Zakończony "Wygnaniec" Krzysztofa Piskorskiego, jestem na końcówce "Najemnika". Potem będzie "Prorok" na zakończenie serii. Generalnie nie lubię tak dużego nacisku na wiarę w fantastyce, ale ta seria całkiem skutecznie przekonuje mnie że i tak można pisać. Potem będą kolejne książki z (przed)ostatniego BookRage.
 
Hanau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 16, 2013 7:56 pm

Jest październik i czytamy

wt paź 08, 2013 7:44 am

Właśnie skończyłam "Incydent na Rigil Prime" T. Biedrzyckiego, teraz próbowałam czytać "Czerwony Talizman" Nesbo, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. Za to zdobyłam "Północny Sztorm" W.Wolffa - ponoć niezły
 
jasmin.nowak123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 08, 2013 8:38 pm

Jest październik i czytamy

śr paź 09, 2013 8:15 pm

Ja aktualnie czytam biografie Rubinstein ale za chwilę mam zamiar zabrać się za którąś z książek Chmielewskiej. Osttanio czytałam jej książki jako nastolatka mam nadzieję, że teraz tak samo będą mi się podobać!
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Jest październik i czytamy

czw paź 10, 2013 8:42 am

Wczoraj z wieczora przeczytałem I akt "Księdza Marka" Słowackiego. Wiem, że to nie nowość, ale - mówiąc niepoważnie - nie każdy zna, a i fantastyki tam nie brakuje.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest październik i czytamy

sob paź 12, 2013 6:57 pm

Eleonora Katkiewicz 'Tae ekkejr' - ciekawe ujęcie stosunków elfy-krasnoludy-ludzie. Wprawdzie postacie nazbyt czarno-białe, ale można czytać. :wink:

@jasmin.nowak123 Szczególnie polecam 'Wszystko czerwone', jedyna jej książka która mi się podobała.
Chmielewska umarła parę dni temu.
Ostatnio zmieniony sob paź 12, 2013 7:06 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 20, 2010 9:53 am

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 14, 2013 1:35 pm

Kończę "Zapach nocy" Andrea Camilleri'ego" , zaczęłam "1Q84" tom 1 Murakami'ego oraz " Bezpieczeństwo międzynarodowe. Współczesne koncepcje." Czaputowicza - a to już przymusowa lektura w ramach studiów.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 14, 2013 5:21 pm

@earl Jakby co, to jest już film o Jack'u Reacherze. :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=pj8SfsH_6pE
Ostatnio zmieniony pn paź 14, 2013 5:33 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest październik i czytamy

wt paź 15, 2013 8:41 pm

Od początku miesiąca przeczytałam "Pióropusz" M. Pilota ( który momentami wręcz mnie zachwycił)., dwie książki Ignacego Karpowicza - "Cud" i "niehalo", zbiór opowiadań Davida Morrela "Nocna ucieczka"" ( na pewno wrócę do tego autora). Przeczytałam też kolejną książkę Grishama pt "Wielki gracz", ale w porównaniu z poprzednimi średnio przypadła mi do gustu ( denerwujący bohater i jakaś dziwna intryga, choć zapowiadało się ciekawie) oraz "W chmurach" W. Kirna.
A teraz czytam "Gdzie jest mój dom" Jakesa i w końcu planuję jakąś fantastykę wziąć do łapy.
 
Awatar użytkownika
yukiyuki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 03, 2012 4:40 pm

Jest październik i czytamy

pt paź 18, 2013 10:07 am

Od kilku tygodni mam mniej czasu na czytanie, ale nadrabiam audiobookami. Od początku miesiąca przesłuchałam "Wszyscy jesteśmy podejrzani" Chmielewskiej i teraz przesłuchuję "Klin"... Powtórki zaczęłam dosłownie kilka dni przed jej śmiercią, jeszcze we wrześniu, właśnie pozycją "Wszystko czerwone" i tak jakoś mi się dziwnie zrobiło jak się dowiedziałam, że umarła. Za to z przyjemnością stwierdziłam, że jej książki nadal mi się podobają, nadal śmieszą i mimo zupełniej innej rzeczywistości wokół - nie trącą myszką.
 
Hanau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 16, 2013 7:56 pm

Jest październik i czytamy

śr paź 23, 2013 8:20 am

Ech i ten "Północny sztorm" coś nie bardzo mi podszedł... Przerzucam się na literaturę faktu :)
"Nowy Jork, przewodnik niepraktyczny" :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest październik i czytamy

ndz paź 27, 2013 9:22 pm

'Piąta fala' Rick Yancey - ktoś czytał?
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest październik i czytamy

ndz paź 27, 2013 11:17 pm

Przeczytałam "Pannę Ferbelin" Chwina, szalenie lubię jego sposób pisania, aczkolwiek książka ciut mnie rozczarowała. Następnie była "Metafizyczna pauza" Miłosza ( trudno się czyta eseje poety, którego poezji się nie bardzo lubi, ale zmieniły one mój stosunek do tego twórcy) - było warto. Obecnie czytam "Testament" Grishama oraz "Słowo i miecz " Jabłońskiego.
 
Hanau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt lip 16, 2013 7:56 pm

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 28, 2013 9:26 am

yabu pisze:
'Piąta fala' Rick Yancey - ktoś czytał?

Ja :)
Książka zawiera "ślady" różnych wątków przewijających się przez scifi, ale jak dla mnie jest niesamowita. Czyta się jednym tchem
( I wzięłam się za nią znowu-to się nazywa siła forum :P )
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 28, 2013 2:48 pm

Melanto pisze:
"Słowo i miecz " Jabłońskiego.


I jak wrażenia?
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Re: Jest październik i czytamy

pn paź 28, 2013 9:53 pm

Hanau pisze:
yabu pisze:
'Piąta fala' Rick Yancey - ktoś czytał?

Ja :)
Książka zawiera "ślady" różnych wątków przewijających się przez scifi, ale jak dla mnie jest niesamowita. Czyta się jednym tchem
( I wzięłam się za nią znowu-to się nazywa siła forum :P )

Też czytałem, wrażenia identyczne ;)
 
MarcinJ13
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 31, 2013 9:12 am

Re: Jest październik i czytamy

czw paź 31, 2013 9:53 am

A ja właśnie skończyłem serię Vatta's War pani Elizabeth Moon. Muszę przyznać że zaskakująco przyjemne SF. Nie wiem czy było to wydane w Polsce i obawiam się że dużo straciloby na tłumaczeniu, ale mimo to polecam.

Zalety:

Poprawne SF - podoba mi się to, że autorka dosyć rozsądnie podchodzi do fizyki w swoich książkach. Np. jak statek wyskakuje z FTL (lot szybszy niż światło) To zajmuje mu trochę czasu na przeskanowanie okolicy - nie ma szans zobaczyć innego statku który jest minutę świetlną od niego wcześniej niż po minucie ;).

Logiczność i detale - autorka przemyślała zagadnienia które w książce są dosyć poboczne, ale mają wpływ na odbiór książki. Np detale dotyczące obowiązków kapitana przy opłatach za dokowanie, używanie powietrza wody, etc ze stacji. Szczegóły kontraktów do przewozu towarów. I tak dalej.

Teraz wezmę się za kolejne książki tej autorki, bo jeżeli utrzymuje poziom, to może mocno awansować na moje prywatnej liście autorów.

Pozdrawiam

MJ.
 
Polonez35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

Jest październik i czytamy

czw paź 31, 2013 11:18 am

"Piąta fala" R. Yancey - właśnie skończyłem :) REWELACYJNA. Teraz trochę lżejsza "Operacja Thor" i Asimov - cały pakiet o Fundacji :)
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest październik i czytamy

czw paź 31, 2013 11:26 am

Za mną trochę ponad 50 stron "Mrocznej genezy". Na plus na razie setting i pomysły, szkoda, że do tej pory postacie raczej nie przekonują, a styl nie zachwyca. Ale jest potencjał.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Jest październik i czytamy

czw paź 31, 2013 9:13 pm

MarcinJ13 pisze:
A ja właśnie skończyłem serię Vatta's War pani Elizabeth Moon.
[...]
Teraz wezmę się za kolejne książki tej autorki, bo jeżeli utrzymuje poziom, to może mocno awansować na moje prywatnej liście autorów.

Zobacz tutaj; cykle 'Esmay Suiza' i 'Herris Serrano'. Tyle że brakuje II i III tomu 'Herris Serrano'. :razz:
Mimo że jest wcześniejsze czasem fabuły, było wydawane później... i niekończone wydawanie serii. DZIĘKI CI ISA! :evil:
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Jest październik i czytamy

ndz lis 03, 2013 1:05 pm

"Drzwi percepcji" Huxleya na fali meskalinowych przygód. Polecam wszystkim ćpunom.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości