Zrodzony z fantastyki

 
Hori
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:48 am

Początkujący gracz

sob lis 02, 2013 11:07 am

Witam jestem tu pierwszy raz i chciałbym się zapytać kilka rzeczy które pomogły by mi zacząć swoją przygodę z D&D.

1. Którą wersje D&D najlepiej się nauczyć 3.5 czy 4, i czy bardzo się różnią. A może jakaś inną grę typu pathfinder albo coś jeszcze innego.

2. Poza kościami i książkami dla mistrza podziemi, graczy i księgą potworów trzeba zakupić coś jeszcze?

Na razie chyba tyle ale z przyjemnością przeczytałbym jakieś inne podpowiedzi które pomogły by mi się nauczyć podstaw.
 
Awatar użytkownika
etcposzukiwacz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 12:17 pm

Re: Początkujący gracz

pn lis 04, 2013 5:39 pm

Moim zdaniem bierz wersje 3.5 albo nawet 3.0. Wydane po polsku i dość tanio można kupić. Podstawa to 3 podręczniki które wymieniłeś i to powinno na początek wystarczyć. W necie znajdziesz sporo legalnych przygód (*) które możesz poprowadzić, jeżeli sam nie masz pomysłów. Myślę jednak że już po kilku przeczytanych/rozegranych przygodach zechcesz wymyśleć i wypróbować własne pomysły.
Można też zdecydować się na jakieś opisane settingi np. Dragonlance czy Zapomniane Krainy (Forgotten Realms).
(*) plus dużo nielegalnych którymi się oczywiście brzydzimy :wink: ale są.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Początkujący gracz

pn lis 04, 2013 9:40 pm

Jeśli angielski nie jest problemem dla Ciebie to tu masz link do srd: http://www.d20srd.org/
Znajdziesz tam zasady i mechanikę. Przydatne jeśli nie chcesz inwestować w podęczniki.
Oczywiście w wymienionych podręcznikach znajdziesz więcej materiału.

Na razie chyba tyle ale z przyjemnością przeczytałbym jakieś inne podpowiedzi które pomogły by mi się nauczyć podstaw

Najlepszą radą jest: dołącz do jakieś grającej juz drużyny :) Ale rozumiem, to może nie być możliwe.
 
stefanek12
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw paź 18, 2007 6:05 pm

Początkujący gracz

śr lis 06, 2013 1:54 pm

Ze znajomymi nie mieliśmy podręczników źródłowych, SRD nie było, a jedyne co posiadaliśmy, to kości, ołówki i instrukcje do Neverwintera 2 i daliśmy radę bez problemu. Potwory wymyślałem na bieżąco, skarby tak samo, wszyscy świetnie się bawili.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości