Zrodzony z fantastyki

 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

pn lis 11, 2013 1:34 pm

Temat pewnie niezbyt jasny, więc już wyjaśniam. Gram kapłanem Pelora. Mam w planach zdobycie prestiżówki "Łowca Umarłych", ponieważ idealnie pasuje do historii mojej postaci. Niestety nie brałem tego pod uwagę przy tworzeniu postaci i teraz mam techniczno-fabularny problem. Otóż klasa ta ma jeden wymóg, którego samodzielnie w żadnym wypadku nie uda mi się spełnić. Cytuję z podręcznika "Obrońcy wiary":"Skaza żywej śmierci: Bohater musi na zawsze stracić poziom lub wartość atrybutu w wyniku wysączenia przez nieumarłego. Tę skazę żywej śmierci noszą wszyscy łowcy umarłych". Nie wiem jak skłonić do tego GMa. Do historii swoich graczy on podchodzi w ten sposób, że chce ją poznawać wraz z graczami (proponowałem mu bowiem, że powiem jakie były dzieje mojej postaci, ale odmówił chcąc to przeżywać razem z nami). Teoretycznie więc mógłbym zawsze powiedzieć, że taką skaze otrzymałem przed kampanią, ale statystyki są już określone a poziomu nie mogłem stracić, więc musi się to zdarzyć w trakcie przygody. Gdybym mu powiedział o co mi chodzi popsułbym klimat, a z kolei sugestie typu "nienawidzę nieumarłych, trzeba ich wyniszczyć" prawdopodobnie nie byłyby wystarczająco dla niego jasne. Oczywiście biorę pod uwagę inne prestiżówki jak Kapłan Bitewny, jednak ta mnie najbardziej by zadowalała fabularnie. To moja pierwsza kampania (sesji już było troszkę) więc pytam Was jako doświadczonych graczy: jak skłonić mojego MG do otwarcia mi tej drogi?
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

wt lis 12, 2013 5:49 pm

Jedną opcją (niezbyt pewną) byłoby pchanie się do walk ze wszystkimi wrogami, którzy wysączają poziomy. Inną byłoby zrezygnowanie z zaskoczenia MG - pogadanie z nim i powiedzenie, że Twoja wymarzona prestiżówka wygląda tak i tak, i że ma takie i takie wymagania. Jeśli dobrze pójdzie, MG zaaranżuje odpowiednie wydarzenia na sesji albo pozwoli Ci ominąć wymagania.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

wt lis 12, 2013 8:22 pm

Porozmawiaj z MG. Gra ma sprawiać przyjemność wszystkim i jeśli to jest droga, którą chcesz podążać, to MG powinien Ci to umożliwić. Nie oznacza to jednak tego, że teraz wszyscy przeciwnicy będą mieli odpowiedni rodzaj ataku, ani też że będą chcieli Ciebie zaatakować (być może lepiej "zdjąć" najpierw maga), ale będziesz mieć szansę. Jeśli MG się uprze, to nie zaskoczysz go. Zawsze znajdzie pretekst, więc rozsądniej pogadać.
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

wt lis 12, 2013 9:10 pm

Zdaję sobie sprawę, że to samo prędko nie przyjdzie, tym bardziej że mam na to jeszcze czas (dopiero 4 level). Martwi mnie trochę, że to bardzo naciągane fabularnie będzie jeśli się będę tego spodziewał. No bo faktycznie pchanie się w umarlaków za każdym razem a potem wielkie zaskoczenie "jak to się mogło stać, co ja teraz zrobię". Może powinienem mieć więcej zaufania do mojego MG.
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Re: Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływ

wt lis 12, 2013 11:09 pm

Jeśli Ty będziesz się tego spodziewać to nie ma tu żadnych fabularnych naciągnięć, bo twoja postać się tego nie spodziewa ;)
Naprawdę, pogadaj z MG. On będzie w stanie wprowadzić ten wątek możliwie naturalnie, wielu MG wręcz lubi, gdy gracze dorzucają smaczki do kampanii, zamiast biernie robić za statystów.

Ewentualnie zawsze pozostaje wersja a'la munchkin: kupujesz zwój, tworzysz nim nieumarłego, każesz się "wyssać" i masz prestiżówkę :stupid:

@Kilik:
Racja, jest to pewne obejście, choć i tak naciągane :P
Ostatnio zmieniony czw lis 21, 2013 10:53 pm przez Aramil_S, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

śr lis 13, 2013 10:01 am

Jeśli chcesz tę prestiżówkę i wiesz z czym się to wiąże, to musisz to tak fabularnie zagrać, żeby to wszystko miało sens. Wtedy postać nie będzie nachalnie rzucać się na nieumarłych jak nekrofil na świeże zwłoki. Wilk syty i owca cała.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

śr lis 13, 2013 10:04 am

Nie czytałem "Obrońców wiary", ale może ten poziom, który trzeba stracić do zostania łowcą umarłych, ma jakieś odwzorowanie w świecie gry? (Albo - może mieć?) Może gdzieś w świecie gry istnieje zakon Łowców Umarłych, którzy mówią otwarcie, że tylko ten, kogo przeniknie chłód nieumarłego, może się u nich szkolić? A może idol lub mentor bohatera stracili kiedyś poziom, zostali łowcami umarłych, i bohater uznał, że chce być taki, jak oni?
 
Awatar użytkownika
Kilik Lodowa Zamieć
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 6:28 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

czw lis 14, 2013 10:50 am

Aramil_S pisze:
Ewentualnie zawsze pozostaje wersja a'la munchkin: kupujesz zwój, tworzysz nim nieumarłego, każesz się "wyssać" i masz prestiżówkę :stupid:


Wbrew pozorom wcale nie musi być "a'la munchkin".
Postać kupuje/tworzy zwój lub rzuca zaklęcie/prosi kogoś o rzucenia zaklęcia tworzącego nieumarłego po to, żeby poznać jego możliwości ("Poznaj siebie i poznaj wroca", Sun Tzu, Sztuka wojny ). W czasie tego eksperymentu dochodzi wypadku, wskutek którego postać doznaje trwałych obrażeń w postaci wysączenia atrybutu/poziomu. Wątek taki może mieć bardzo ciekawą warstwę fabularną, zależnie od tego, jak chcesz tego kapłana odgrywać - np. taka potyczka nauczyła dumną i pewną siebie postać pokory albo kapłan od tego momentu szczególnie zaczął nienawidzić nieumarłych, wezwany nieumarły "wymknął się" spod kontroli i raził kogoś jeszcze... Zawsze to jest opcja, gdyby z różnych względów nie było możliwe obgadanie tego z MG ;)
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

Jak zdobyć prestiżówkę, na której zdobycie nie mam wpływu?

czw lis 14, 2013 6:54 pm

Dobrze się złożyło. MG ogłosił, że gracze zgłaszają się do niego z planami dot. prestiżówek i umożliwi to każdemu kto da mu znać, o ile nie psułoby fabuły i gry innym graczom. No więc zgłosiłem się do niego także popchnięty Waszą zachętą. Nie mam pojęcia jak i czy to zrobi bo jak zwykle powiedział "zastanowię się" :P. No jestem bardzo ciekaw jak to będzie :) Dzięki za odpowiedzi.
A co do tego "zaskakiwania" i tego, że moja postać by nie widziała: to prawda, ale ja jako ja też lubię gdy DND mnie zaskoczy swoją fabułą, tak jak lubię książki, które mnie nią zaskakują ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości