Zrodzony z fantastyki

 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Pomrok

czw lis 28, 2013 4:36 pm

Witam,
Poszukuje informacji o samych Pomrokach. Chciałbym zrobić klasę kapłana pomroka ale nie mogę znaleźć żadnej informacji o tej rasie. Możecie mi podać książkę gdzie jest ona opisana( najlepiej polską jak jest), szukałem tez na forum ale też nie mogłem znaleźć nic o rasie.
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Pomrok

czw lis 28, 2013 4:51 pm

wydaje mi się że szablon pomroka jest w Potworach Faerunu.

Pomrok jest wyznawcą Shar.

Jednak w noweli Godborn jest (pół)pomrok paladyn (rycerz wiary?) Ammunatora (Lathandera). JAczkowiek jego narodzenie się było sprawą osobistej ingerencji bóstwa
Ostatnio zmieniony czw lis 28, 2013 4:51 pm przez Amon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pomrok

czw lis 28, 2013 6:42 pm

Szablon pomroka jest również w FRCS (Zapomniane Krainy: Opis Świata)
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Pomrok

czw lis 28, 2013 6:46 pm

Niestety nie znalazłem tego w Potworach Faerunu. Poszedłem też w ten tok myślenia i szukałem w innych potworach też nic... przysiągłbym że gdzieś to kiedyś czytałem... :/

Edit/
Dzięki znalazłem wreszcie w zapomnianych krainach :)
Ostatnio zmieniony czw lis 28, 2013 6:49 pm przez Widmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Pomrok

czw lis 28, 2013 9:05 pm

interwencja bóstwa no czyli tak jak z drowiom wybranką ś.p. Mystry - napisz coś więcej na jego temat i okoliczności przyjścia na świat
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Pomrok

czw lis 28, 2013 9:26 pm

shakh, z przyjemnoscią.

Wszystko zaczyna się wraz z postacią Erevisa Cale, wybrańca, Prawej reki (jest i druga) Maska.
Erevis za sprawą Maska stał się pomrokiem. W tym trzecio edycyjnym cylku nowel dowiadujemy się że Mask był w istocie Heroldem Shar i jego funkcją mialo byc rozpoczecie Cyrcle of the Night, w efekcie czego cały świat miał zostać anihilowany, pożarty przez Shar, jak miało to miejsce nieskończona ilosc razy z innymi swiatami. Jednak faeruński Mask nie miał zamiaru umierać, w sekrecie przed Shar (sic!) chwile przed tym gdy ta go pożarła wysłał w przyszłość Varę, kobietę która była w ciazy z jego wybrańcem - Erevisem Cale. Vara wylądowała w czasie po Spellplauge, z pomocą rycerzy i kapłanów Ammunatora wydała na świat syna - Vesena. Umarła przy porodzie. Wyznawcy słonecznego boga przerazili się nieco wygladem dziecka (pomrok) i nawet jeden myslał o jego usmierceniu. Wtedy pojawił się Drasek Riven - Lewa ręka Maska, w tamtym czasie demibóg i wyjasnił im "co i jak".

Vesen wyrósł na paladyna (chyba) Ammunatora, udało mu się uwolnic ojca i pomóc w odrodzeniu się Maska.

Godborn, to druga nowela z cyklu Sundering, event który przygotowuje setting pod piatą edycję.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Pomrok

czw lis 28, 2013 9:47 pm

dzięki :)) Swoją drogą ciekawe co jeszcze w piątej edycji spieprzą... a może to i owo naprawią??
 
Awatar użytkownika
Amon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 554
Rejestracja: śr sie 25, 2004 9:19 pm

Pomrok

czw lis 28, 2013 9:54 pm

juz samo dnd next mechanicznie jest dla mnie swietne - moja ulubiona edycja

co do Sundering, już po dwóch nowelach wiadomo:
Cała stara banda Drizta jest w komplecie, elf jest wybrańcem Mielikki a ta załatwiła dla niego reinkarnacje wszystkich, to znaczy urodzili się i przez dwadziescia lat dorastali w nowym faerunem. regis jest teraz niziołkiem genesi wody i umie walczyć nawet, Cati-bie czarodziejką szkoloną w enklawie pomroku ( :p ).

Splot wrócił - raczej napewno Mystra żyje

Mask wrócił (o tym juz pisałem)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości