Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

System Questów

wt paź 15, 2013 7:26 pm

To forum poświęcone jest systemowi Questów w serwisie Poltergeist.

Wszystkie informacje dotyczące systemu Questów znajdziecie w tym artykule.

Z naszym serwisem można współpracować na wiele sposobów – publikując artykuły i wieści, dodając noty lub pomagając w redakcji tekstów. Questy to propozycja dla osób, które chcą zrobić coś więcej i wesprzeć serwis, a w zamian otrzymać wybraną przez siebie nagrodę.

Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je w tym temacie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2014 1:29 pm przez Draker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: System Questów

wt paź 15, 2013 8:03 pm

Można wykorzystać ten dział do zmawiania się na questy? (np. na dwuosobowego questa grawitacyjnego, jeśli chcę zredagować tekst, który ktoś inny napisze albo odwrotnie).
Ostatnio zmieniony wt paź 15, 2013 8:10 pm przez mr_mond, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: System Questów

wt paź 15, 2013 8:49 pm

Musielibyście podzielić się nagrodą. :)

Przedmiotem tego konkretnego Questa jest napisanie recki. Z redakcją pewnie i tak pomoże ekipa z działu [New_One czy inny redaktor].

Pozdro
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: System Questów

wt paź 15, 2013 8:53 pm

OK, czyli jak są dwa miejsca, to nie na tryb co-op, tylko dla dwóch osób osobno wykonujących quest? :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: System Questów

wt paź 15, 2013 9:17 pm

Tak, na dwie recki. :)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: System Questów

wt paź 15, 2013 9:22 pm

Rozumiem. To nie było dla mnie jasne na początku, ale już jest. Dzięki! :)
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

System Questów

śr paź 16, 2013 12:45 pm

Ja zapytam o wariant pesymistyczny: jest quest na 2 osoby, kto pierwszy ten lepszy (np. ten z "Grawitacją"). Oddano dwie recki, z których jedna jest po prostu słaba jak nasza piłkarska reprezentacja. Jak jest weryfikowany taki quest? Jako wykonany? Nagrodę otrzymuje recenzja bez względu na poziom? W opisie nic nie ma o tym, że recka musi być "dobra", nie można więc jej odrzucić na podstawie:
Osoba weryfikująca wykonanie Questa ma prawo odrzucić zgłoszenie, jeśli nie spełnia ono warunków określonych w treści Questa.

No i inne podobne możliwe sytuacje, ktoś szybciej doda 100 not, ale wybrakowanych, zredaguje 50 artykułów, ale w rzeczywistości niewiele poprawi itp. Słowem: jakie macie "zabezpieczenia"?

edit: chociaż tak teraz myślę i np. Grawitacja jest dobrze zabezpieczona warunkiem: zredagowanie i opublikowanie recki, dopiero potem można uznać quest z wykonany. To powinno wykluczyć słabe teksty, chyba że ktoś znajdzie 10 osób do głosowania, a to mało prawdopodobne. Sam sobie odpowiedziałem. :) Szefowie działów muszą robić dobre opisy, aby nie dawać możliwości kombinatorom.

edit2: nie wiem, czy nie byłoby dobrze o nowych questach informować automatycznym newsem (w dziale najbardziej z nim związanym albo w kilku/wszystkich).
Ostatnio zmieniony śr paź 16, 2013 12:59 pm przez lemon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: System Questów

śr paź 16, 2013 1:13 pm

Zabezpieczenie jest proste: czynnik ludzki, czyli ocena szefa/owej działu. To nie jest coś, co możemy przeskoczyć.

Jeśli ktoś napisze tekst zły lub nie będzie go redagował, to nagrody nie dostanie. Ważne, by nie zabrakło tutaj komunikacji między użytkownikami i administracją.

Poza tym - akurat w Grawitacji tego nie ma - mogą być Q z ograniczeniami w postaci Reputacji. Przykładowo, chciałbym, żeby powstała baza karcianek. Tutaj na 100% będzie jakieś wymaganie z Rep w notach, bo nie chcę uczyć nikogo od zera dodawania not.

Co do kombinatorów. Obawiali się ludzie strasznie 3 miesiące temu, że będą różne nadużycia, przekręty, wrzucanie słabych tekstów przez grupy znajomych. I co? I nic. :) Obawa przed kompromitacją to jedno, a po drugie - ludziom nie chce i nie opłaca się kombinować. To nie lotto.

O Questach będziemy się starali informować tutaj, na forum. Poza tym jest przycisk do klikania w ramce Treść [swoją drogą, trzeba tę nazwę zmienić :) ].

Pozdro
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: System Questów

pn paź 21, 2013 11:35 pm

repek pisze:
Tak, na dwie recki. :)


Zadałem to pytanie na PW, a tu jest odpowiedź.
Możesz jednakowoż rozwinąć ten wątek?
Jeśli obie recenzje / artykuły spełnią kryterium jakościowe, to obie będą publikowane? W jakichś odstępach czasowych? Czy będzie informacja że tekst jest rezultatem questa, a nie (do)wolnej twórczości?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: System Questów

pn paź 21, 2013 11:47 pm

Tak, wszystko jest publikowane, CHYBA ŻE będzie zbyt złe. :)

O tempie publikacji decyduje - jak zawsze - szef działu.

Informacji, że coś jest z Q raczej nie będziemy publikować, o ile nie będzie na to zapotrzebowania. Dla czytelników liczy się tekst, a nie sposób jego powstania.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

System Questów

pn paź 21, 2013 11:53 pm

Z mojej strony wszystko jest jasne :)
Dzięki za tradycyjną cierpliwość w tłumaczeniu założeń :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

System Questów

wt gru 31, 2013 11:35 pm

No dobra,
Jest sobie quest dotyczący zrecenzowania planszówki.
Wykonałem sobie i po bożemu otrzymałem nagrodę.
Ale quest jest dla więcej aniżeli jednej osoby.
Nikt go nie podejmuje.
A więc co mi tam, zrobię go raz jeszcze (oczywiście na bazie innej gry).
Ale... Nie mogę....
A chciałbym....
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: System Questów

śr sty 01, 2014 8:11 pm

Zgłoś się do Szefa Działu.

Jeśli o mnie chodzi - jeśli nikt się nie zgłasza - nie widzę problemu, żebyś go wykonał ponownie. Wiem, że system nie pozwoli Ci się zgłosić jeszcze raz, ale możemy to wówczas zrobić "poza systemem". Przykładowo: dodajesz arta i zaznaczasz, że chodzi o ten Q, szef weryfikuje, a my w Queście zdejmujemy jedna z nagród.

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości