Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

ndz sty 05, 2014 11:46 pm

PPPP pisze:
Brilchan, dużo zdrowia życzę.


Dziękuje ze zmiennym szczęściem ale jakoś ciągnę ;)

Wiem że jest już późno ale chciałem spróbować rzutem na taśmę zaprezentować wam historie mojej postaci :D



Wiem że sporo mi to zajęło ale ostatnio nie najlepiej się czułem. Jeżeli historia się spodoba to zasiądę do mechaniki (Arteus nie jest osobnikiem zbyt uporządkowanym więc na wojnę też się pewnie spóźni :p) Mechanicznie jest to kontroler władający żywiołem powietrza i pogodą. I drużynowy kapłan żeby ktoś leczył tych poranionych wojowników z pierwszej linii :D

Chcę też wykupić parę oddziałów istot powietrza żeby było kim obsadzić choć część stanowisk :) dałem mu też dwuosobową świtę żeby było z kogo robić zdrajców :D myślałem żeby dodać mu jeszcze kucharza ale zabrakło czasu :)
Ostatnio zmieniony pn sty 06, 2014 12:30 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 1:05 am

Bril cieszę się (i pewnie nie tylko ja), że zdążyłeś ;)
Jedna kwestia, która nieco mnie trapi, to że może Ci nie wystarczyć power pointów żeby to wszystko wykupić.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 2:20 am

Altaris pisze:
Jedna kwestia, która nieco mnie trapi, to że może Ci nie wystarczyć power pointów żeby to wszystko wykupić.


Spoko to najwyżej się trochę przytnie. Np buzdygan wcale nie jest potrzebny ale wrzuciłem na ostatnią chwilę bo pomyślałem że będzie klimatyczny i że będzie pasować do odwrotności Króla biedaków. Żona i bard mogą być słabszymi minionami. Są bardziej potrzebni do wstawek klimatycznych (już znalazłem parę fajnych piosenek :) )

Tak naprawdę najbardziej zależy mi na władaniu powietrzem i oddziałach.

Kontrola pogody i leczenie to taki dodatek przydatne ale niekonieczne, jutro (a właściwie to dzisiaj ale o normalniejszej porze :P) ściągnę sobie Adobe Ridera i jeszcze raz przejrzę PP Aire
Ostatnio zmieniony pn sty 06, 2014 2:50 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 9:33 am

W kwestii oddizłąów to gotujcie się na Szarańczę :) Po ich przejsciu zostają tylko zgliszcza i gołe kości :)
Tak, ja też jestem po waszej stronie :) Dwa tysiące z hakiem dzikich, krwiożerczych i brutalnych... fearie :)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 11:44 am

Heretyk pisze:
Dwa tysiące z hakiem dzikich, krwiożerczych i brutalnych... fearie :)


Ahh, uwielbiam jak ktoś traktuje mity celtyckie tak jak powinny być traktowane
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 12:40 pm

Brilchan pisze:
Chcę też wykupić parę oddziałów istot powietrza żeby było kim obsadzić choć część stanowisk dałem mu też dwuosobową świtę żeby było z kogo robić zdrajców myślałem żeby dodać mu jeszcze kucharza ale zabrakło czasu


-To mają być kapusiami? Spoko, ja i moje topory szybko się z nimi zajmiemy :) Oczyścimy sytuacje z podejrzeń :)



Heretyk pisze:
W kwestii oddizłąów to gotujcie się na Szarańczę Po ich przejsciu zostają tylko zgliszcza i gołe kości
Tak, ja też jestem po waszej stronie Dwa tysiące z hakiem dzikich, krwiożerczych i brutalnych... fearie


-Hmm... Te takie małe latające cusie jak w Hellboy'u? A kim w sumie grasz?
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 12:47 pm

Pipboy79 pisze:
-To mają być kapusiami? Spoko, ja i moje topory szybko się z nimi zajmiemy :)


Nie wiem pozostawiam decyzje MG Jeżeli się dostanę oczywiście
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 12:53 pm

-Jak dla mnie to miciuniu dał znać dość wyraźnie, że MY możemy grać dla tej drugiej strony a nie nasi BNi, towarzysze czy co tam. Masz ochotę zagrać szpiegiem czy nie to graj albo nie a nie, że potem BN coś kazał był niedobry czy cóś w tą mańkę :)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 1:43 pm

wydawało mi się że to ciekawy pomysł jak się nie podoba to i z tego też mogę zrezygnować nie ma problemu :) chciałem po prostu zrobić ciekawą historie z różnymi zaczepkami i zostawić parę otwartych kwestii

Nie planuje grać szpiegiem.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 1:57 pm

Heretyk pisze:
W kwestii oddizłąów to gotujcie się na Szarańczę :) Po ich przejsciu zostają tylko zgliszcza i gołe kości :)
Tak, ja też jestem po waszej stronie :) Dwa tysiące z hakiem dzikich, krwiożerczych i brutalnych... fearie :)


Więcej Faerie! I to jeszcze lepszych. Powiedz mi, masz dowódcę/bohatera czy to jest całościowo build złożony z odziałów?

Jedna kwestia, która nieco mnie trapi, to że może Ci nie wystarczyć power pointów żeby to wszystko wykupić.


Po złożeniu postaci w 3ed i przejrzeniu paru wątków wydaje się mi, że wszystko jest jakby droższe niż w 2ed .. ktoś jeszcze ma takie wrażenia?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 2:37 pm

Tak się może wydawać przez zmiany w tabelach odległości itp ale teraz przynajmniej dla mnie robienie postaci w 3ed jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Po pewnym czasie już nie ogranicza się mała ilość pp tylko czas jaki chcesz poświęcić na odpowiednią optymalizacje i rozlokowywanie punktów :) .
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 3:39 pm

Brilchan pisze:
wydawało mi się że to ciekawy pomysł jak się nie podoba to i z tego też mogę zrezygnować nie ma problemu chciałem po prostu zrobić ciekawą historie z różnymi zaczepkami i zostawić parę otwartych kwestii


-Się znaczy wiesz... Zależy jak się czujesz i jaki masz pomysł na postać. I jej BNów. Jak się z nim dobrze czujesz i w ogóle Ci pasi to rób jak uważasz. I w ogóle w sumie pogadaj z miciuniem jak Ci puści postać to będzie ok a potem zacznie się gra i wyjdzie w praniu co i jak :)



Brilchan pisze:
Nie planuje grać szpiegiem.


-Hm... Wiesz... Właśnie taki problem jest z tymi szpiegami... Każdy z nich mówi, że nie jest... :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 4:15 pm

OK, to kiedy startujemy? Już się doczekać nie mogę (serio, trzęsę się jak małe dziecko czekające na obiecaną niespodziankę) :D
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 4:44 pm

Moja PW z soboty nie dotarła jeszcze do PPPP, co znaczy, że nie był na forum od soboty. Nie sądzę, żeby udało się dziś zacząć. :(

Się znaczy wiesz... Zależy jak się czujesz i jaki masz pomysł na postać. I jej BNów. Jak się z nim dobrze czujesz i w ogóle Ci pasi to rób jak uważasz. I w ogóle w sumie pogadaj z miciuniem jak Ci puści postać to będzie ok a potem zacznie się gra i wyjdzie w praniu co i jak :)


No specjalnie zrobiłem postać używająca variable z magicznym artefaktami, żebym mógł poprawiać błędy :wink:. Wyjdzie w praniu..
Ostatnio zmieniony pn sty 06, 2014 4:50 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 5:00 pm

Variable było niestety mocno ograniczone przez MG. Chociaż może to zależy od postaci.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 7:42 pm

Brilchan pisze:
Arteus nie jest osobnikiem zbyt uporządkowanym więc na wojnę też się pewnie spóźni


Masz dzień albo dwa na rozpisanie mechaniki. Potem nie będzie możliwości dołączenia. Zbierz się, dasz radę :)
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 9:05 pm

To postac zbiorowa :) A bohaterów nie potrzeba mi. I chyba raczej nikt nie chciałby być z Szarańczą powiązany. :)
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pn sty 06, 2014 9:57 pm

Poprawiłem mechanikę postaci :wink: Będę mógł dołączyć?
Ostatnio zmieniony pn sty 06, 2014 10:05 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt sty 07, 2014 10:48 am

Ja jednak zrezygnuje, przepraszam za zawracanie głowy ale jednak moja pierwsza diagnoza była prawidłowa. Za wysokie progi na moje nogi:P nie dam rady rozpisać postaci na tym PL po za tym pewnie nie bawiłbym się dobrze w sesji bitewnej.

Martwi mnie też że moja postać byłaby za bardzo komediowa i psułaby klimat a tego błędu nie chcę powtarzać :P :D

Ostatecznym powodem tej decyzji jest to że na LI pojawiło się kilka sesji w które chciałbym zagrać bardziej i które nie będą wymagać tyle wysiłku z mojej strony. Tyle że tych sesji wszystkich razem byłoby za dużo więc rezygnuje z tej bo najbardziej się z nią męczę ;)

Dobrze się bawiłem dyskutując i rozpisując postać, zapewne będę śledził losy wilczego bastionu życzę wszystkim miłej zabawy :)
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt sty 07, 2014 6:52 pm

Brilchan pisze:
Ostatecznym powodem tej decyzji jest to że na LI pojawiło się kilka sesji w które chciałbym zagrać bardziej


Ale to przykre, że nie umiem zrobić sesji, która by Ci się podobała bardziej niż tamte inne. Czuję się jak dziewczyna, której nikt nie chce poprosić do tańca ;) A czego zabrakło, żeby moja rekrutacja przekonała Cię, że warto u mnie zagrać?
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt sty 07, 2014 6:55 pm

-Właśnie Bril. Jak już nasiedziałeś się nad postacią to może spróbujesz?
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt sty 07, 2014 7:42 pm

PPPP pisze:
Ale to przykre, że nie umiem zrobić sesji, która by Ci się podobała bardziej niż tamte inne


Przecież wiesz że umiesz :D z przyjemnością gram w Doborze Naturalnym i GSV.
Tunderbolts byli genialni i z niecierpliwością czekam na część jesteś świetnym MG i tylko się utwierdzam w tej opinii.

PPPP pisze:
Czuję się jak dziewczyna, której nikt nie chce poprosić do tańca ;)


uroczę porównanie :)


PPPP pisze:
A czego zabrakło, żeby moja rekrutacja przekonała Cię, że warto u mnie zagrać?


Źle postawione pytanie, powinno brzmieć czego zabrakło Brilchanowi że nie chcę zagrać. A odpowiedź brzmi zdolności mechanicznych :P tak jak ci napisałem wcześniej po prostu za wysokie progi na moje nogi z PL 15

A te inne sesje to głównie storytell: Jeden z ciekawym świecie postapokalispy z magią gdzie dostałem gotowy szablon postaci którą odgrywam, przygoda w świecie Planescape do której mam gotową już postać planarnego łowcy (choć tu mam mały problem bo mythwavers naglę zdecydował że nie rozumie polskich znaków i muszę ""odksrzaczać notatki).

Po za tym mam jeszcze fajną koncepcje na sesje dwuosobową Cyberpunka u znajomego do którego mam naprawdę fajną koncepcja postaci. A tam tempo ma być raczej szybkie wiec to też muszę wziąć pod uwagę


Do tego jeszcze parę sesji w których gram dwie sesje Slaana na M&M z których nie chcę rezygnować, Solówka Dr. Who\Marvel w której prowadzę Tonyego Starka alkoholika (:D), sesja Naruto na SW, i jeszcze 4 sesje na poltku więc trochę tego się nazbierało jak widać :).

I tak już z jednej sesji D&D zrezygnowałem doprowadzając do samobójstwa by strażnik jednej z moich postaci :) a mimo sporej ilości czasu jaką dysponuje jak sami wiecie zdrowie zaczyna mi nieco szwankować i bardzo nie chciałbym żeby doszło do sytuacji że zgłoszę się do zbyt dużej ilości sesji i zawiodę.

Z tej zrezygnowałem bo jak przejrzałem te podręczniki i pomyślałem sobie że mam to wszystko przeliczać to zrobiło mi się szkoda.

Pipboy79 pisze:
-Właśnie Bril. Jak już nasiedziałeś się nad postacią to może spróbujesz?


Nie napracowałem się nad tą historią aż tak bardzo, raptem po półgodzinki przez dwa dni + troszkę dłużej dnia ostatniego. Po prostu jak już napisałem i spojrzałem się na inne postaci to stwierdziłem że znów się nie wpasowałem z klimatem a nie chcę powtórki z rozrywki tego co niedawno stało się z Eniko.

Ta postać to tak naprawdę zmodyfikowana wersja Alleusa lekko narcyzowaty typ mitomana. Takie skrzyżowanie Papkina z Zemsty z Panem Kubusia Fatalisty z książki Diderota. Mam wrażenie że nie pasowałby do tych wszystkich bogów i wojowników, wszyscy walczą a on posyła do boju Żywiołaki albo atakuje wichrami tańcząc po zamku i śpiewając przy tym piosenki wyśmiewające szlachtę albo jakieś operetkowe szlagiery i wywija chałupce z żonką która drugą reką zsyła słupy ognia na wrogów :D

Nie chce drugi raz cię męczyć swoimi pomysłami z innej bajki PPPP, szczególnie że NPC i inne postaci zdają się być w poważniejszym klimacie

Przepraszam za ten Esej ale chciałem wyczerpująco uzasadnić moją decyzje żeby było wiadome że wina leży po mojej stronie :)
Ostatnio zmieniony wt sty 07, 2014 9:18 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

śr sty 08, 2014 8:40 am

Brilchan pisze:
Do tego jeszcze parę sesji w których gram dwie sesje Slaana na M&M z których nie chcę rezygnować, Solówka Dr. Who\Marvel w której prowadzę Tonyego Starka alkoholika (:D), sesja Naruto na SW, i jeszcze 4 sesje na poltku więc trochę tego się nazbierało jak widać :).


8 sesji. Wow!

Dzięki za wyjaśnienie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość