Zrodzony z fantastyki

 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Statystyki pocisków artyleryjskich w locie

sob sty 25, 2014 1:57 pm

W ramach kampanii moja postać tworzy magicznego drona-pułapkę, który zestrzeliwuje z nieba pociski artyleryjskie, w tym głazy z katapult, kule armatnie, itp.

Jakie według was są wartości HP i touch AC takich pocisków w locie? Kategorie rozmiarów od small aż po large.

Jest to dla mnie ważne, ponieważ szukam tańszej alternatywy dla disintegrate.
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 3:19 pm przez Elicor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Statystyki pocisków artyleryjskich w locie

ndz sty 26, 2014 2:16 am

Bardzo fajny pomysł!

Moja kariera z 3e była dość krótka, więc nie powiem z doświadczenia, ale zgodnie z SRD, wykonanie drona może być trudne.

Jeśli mały pocisk ma grubość koło 3 stóp (http://www.d20srd.org/srd/combat/movementPositionAndDistance.htm, na samym dole), czyli 12 cali, to ma wtedy 180 hp i twardość 8(http://www.dandwiki.com/wiki/SRD3e:Breaking_Items_%26_Attacking_Objects).

Średni pocisk o grubości 6 stóp miałby zgodnie z tymi wyliczeniami 360 hp, a pocisk duży (12 stóp) - 720 hp.

MG może uznać, że starczy zadać mniej obrażeń, żeby zamiast rozkruszyć pocisk na kawałki, uszkodzić go na tyle, żeby nie wyrządził murom żadnych uszkodzeń. Jeśli jednak się nie zgodzi, być może łatwiejszym od niszczenia pocisków rozwiązaniem byłoby zmienianie ich toru lotu (natychmiastowa teleportacja? lewitacja? tworzenie jakichś magicznych osłon na torze lotu pocisków?), sprawienie, że będą niegroźne (eteryczność? polimorfia?) albo po prostu rozwalenie katapult.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Statystyki pocisków artyleryjskich w locie

ndz sty 26, 2014 9:25 pm

Moja kariera z 3e była dość krótka, więc nie powiem z doświadczenia, ale zgodnie z SRD, wykonanie drona może być trudne.

Nieszczególnie. Taki dron to po prostu magiczna pułapka z dezintegracją, tajemnym okiem i ad hoc ograniczeniem, że będzie strzelała tylko w pociski artyleryjskie.

CR 7; magic device; visual trigger (arcane eye); automatic reset; Atk +8 ranged touch; spell effect (disintegrate, 11th-level wizard, destroy 10-ft cube of nonliving matter); Search DC 31; Disable Device DC 31. Cost: 47,000 gp, 3,760 XP.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości