Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 4:37 pm

Dark_Archon_ pisze:
Ciekawe czy kiedyś doczekam się sesji w świecie the Elder Scrolls


O w takiej sesji też bym bardzo chętnie zagrał, pytanie tylko na jakiej mechanice ;P
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 7:26 pm

Zaalaos pisze:
pytanie tylko na jakiej mechanice

To raczej najmniejszy problem ;) Mogłoby byc np. na M&M, czy czymś podobnym, bez sztywnych ram. Istnieje też chociażby odpowiednia nakładka na Savage Worlds.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 7:42 pm

M&M byłoby fajne, najlepiej jakieś niskie PL (w granicach 5-6) i oczywiście wszyscy zaczynają jako więźniowie w czasach pierwszego imperium.
Ostatnio zmieniony pn lut 03, 2014 7:42 pm przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 8:30 pm

To mogłoby być ciekawe, zupełnie jak w grach :) Tym razem to grupa "bohaterów" wypuszczona z więzienia rusza (niekoniecznie świadomie) ratować świat przed zagładą. A świat daje moim zdaniem sporo możliwości na przygodę.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 8:58 pm

Można zacząć od jeszcze niższego poziomu, np 3, dając tylko trochę więcej punktów na start niż 15 na poziom. Np. 20 na poziom (czyli 60 na start), co 15 pkt zwiększenie PL o 1.

Generalnie, Elder Scrolls jest super pomysłem.


 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 9:29 pm

Suldarr'essalar pisze:
Można zacząć od jeszcze niższego poziomu, np 3, dając tylko trochę więcej punktów na start niż 15 na poziom. Np. 20 na poziom (czyli 60 na start), co 15 pkt zwiększenie PL o 1.

Nie wiem jak to wpłynęłoby na potęgę postaci, nie znam za bardzo tego systemu. Czy postacie nie byłyby zbyt słabe? Jakie mniej więcej mogłyby być możliwości postaci na takim poziomie? Generalnie nie lubię zaczynać gry postaciami, które nic nie potrafią, także optowałbym za jakimś rozsądnym poziomem, ale to niech ustalą osoby które znają system :)
Ostatnio zmieniony pn lut 03, 2014 9:30 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 9:38 pm

Mówicie o całym Tamriel czy o czymś dokładniej? TESa można grać na wiele sposobów, a jeśli mówimy o M&M to można by to nawet przeskalować na działania na całej Nirnie :) .

Skoro już padło M&M to mam pytanie. Po głowie chodzi mi pomysł na spin-off marvela w stylu serii "What if" lekko inspirowany ostatnim Longshotem. Byłby ktoś zainteresowany czy już za dużo sesji tego typu? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 10:14 pm

zarok pisze:
Mówicie o całym Tamriel czy o czymś dokładniej? TESa można grać na wiele sposobów, a jeśli mówimy o M&M to można by to nawet przeskalować na działania na całej Nirnie .


Mi się osobiście marzą czasy powstania 1-szego imperium, czyli w momencie kiedy Alessia dochodziła do władzy, więc wychodzi na to że obszar Cyrodil. Generalnie większość ziem (poza skyrim) znajduje się pod władzą skłóconych elfich królestw, ludzie są w większości zniewoleni. Dodatkowo o tej epoce nie ma bardzo dużo informacji w grach, można swobodnie popuścić wodze fantazji przy tworzeniu kampanii. Minus tego przedziału czasowego jest taki że kilka ras byłoby niedostępnych w tym Dunmerowie (mroczne elfy zamiast których są Chinmerowie) i Redguardzi, a rasy ludzkie dzielą się wtedy w gruncie rzeczy na Atmoran (Nordowie), Nede (proto-imperialni i bretoni), Orma (w grach nie występuje, rasa która nie miała wzroku). W zamian za to można by zagrać śnieżnym elfem, albo Dwemerem, choć ciężko by było wyjaśnić dlaczego Dwemer w ogóle opuścił swoje podziemne siedziby :P

Ale oczywiście zagram chętnie i w innym przedziale czasowym, wszystko zależy od woli MG ;)

Dark_Archon_ pisze:
Nie wiem jak to wpłynęłoby na potęgę postaci, nie znam za bardzo tego systemu. Czy postacie nie byłyby zbyt słabe? Jakie mniej więcej mogłyby być możliwości postaci na takim poziomie?


Kwestia dostosowania wyzwań, wiadomo wychodząc prosto z lochu daedry nie zabijesz, ale mudcraba lekką ręką się położy :P
A tak bardziej serio, mając 60 pp można zrobić naprawdę dużo. Bez problemu można stworzyć specjalistę w jakiejś dziedzinie, albo postać która jest we wszystkim ok.
Dodatkowo można wprowadzić jakiś drobny bonus za Znak pod którym postać się urodziła.

zarok pisze:
Skoro już padło M&M to mam pytanie. Po głowie chodzi mi pomysł na spin-off marvela w stylu serii "What if" lekko inspirowany ostatnim Longshotem. Byłby ktoś zainteresowany czy już za dużo sesji tego typu?


Mam alergie na sesje w uniwersum Marvela, nie potrafię się w nich znaleźć ;P
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 10:46 pm

Jak dla mnie mógłby byc każdy okres przed Kryzysem Otchłani, bo mi się nie podoba, co po nim się stało z moimi ulubionymi Dunmerami :) Czasy starożytne w sumie też mogłyby byc, choc wydaje mi się, że Dunmerowie po przemianie byliby ciekawsi od Chimerów.
Zaalaos pisze:
ciężko by było wyjaśnić dlaczego Dwemer w ogóle opuścił swoje podziemne siedziby :P

Był taki jeden Yagrum Bagarn i nie skończył najlepiej ;)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 10:51 pm

Jeśli chodzi o TES, to optowałbym jednak za czasem i miejscem, które jest w miarę opisane.
Przedstawiony przez Zaalaosa zarys jest np. dla mnie zupełnie niezrozumiały z racji małej znajomości świata.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn lut 03, 2014 11:03 pm

Dark_Archon_ pisze:
Był taki jeden Yagrum Bagarn i nie skończył najlepiej


Był też taki co lubił sobie w ramach protestu przed sojuszem Chimer-Dwemer rzucać młotem i osiedlać tam gdzie broń wylądowała, przy okazji zabierając cały swój klan w podróż :P

Dark_Archon_ pisze:
Jak dla mnie mógłby byc każdy okres przed Kryzysem Otchłani, bo mi się nie podoba, co po nim się stało z moimi ulubionymi Dunmerami.


Oj tam, się troszkę Argonianie zbuntowali, Czerwona Góra uznała że jest dobry czas aby urządzić sobie wybuchową imprezę, a imperium znaczy tyle co nic. A tak bardziej serio to mi się ten okres też nie za bardzo podoba, z wyjątkiem Nocy Pustki - 2 lata w trakcie których zniknęły księżyce, Czy jest wyzwanie bardziej epickie od znalezienia zgubionych naturalnych satelit? Jakiekolwiek?

Dark_Archon_ pisze:
Czasy starożytne w sumie też mogłyby byc, choc wydaje mi się, że Dunmerowie po przemianie byliby ciekawsi od Chimerów.


Rożnica jest w gruncie rzeczy tylko w kolorze skóry i oczu, Chimerowie też mieli rozbudowany kult przodków i Daedr i byli koszmarnie ksenofobiczni.

Suldarr'essalar pisze:
Jeśli chodzi o TES, to optowałbym jednak za czasem i miejscem, które jest w miarę opisane.
Przedstawiony przez Zaalaosa zarys jest np. dla mnie zupełnie niezrozumiały z racji małej znajomości świata.


Dla mnie czas może być dowolny, byleby było miejsce na "heroiczne" działania które nie będą się kłóciły z lore TES-a. Osobiście wolałbym żeby postacie były TYMI herosami, nawet jeśli w mniejszym konflikcie/wydarzeniu, a nie 3-cio planowym wsparciem dla postaci z gier ;P
Ostatnio zmieniony pn lut 03, 2014 11:08 pm przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 8:01 am

Zaalaos pisze:
Dla mnie czas może być dowolny, byleby było miejsce na "heroiczne" działania które nie będą się kłóciły z lore TES-a. Osobiście wolałbym żeby postacie były TYMI herosami, nawet jeśli w mniejszym konflikcie/wydarzeniu, a nie 3-cio planowym wsparciem dla postaci z gier ;P
A nie lepiej być innymi bohaterami, również pierwszoplanowymi? Świat jest duży i z pewnością pomieści wszystkich bohaterów. I tych oficjalnych, i tych sesyjnych.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 9:43 am

Suldarr'essalar pisze:
A nie lepiej być innymi bohaterami, również pierwszoplanowymi? Świat jest duży i z pewnością pomieści wszystkich bohaterów. I tych oficjalnych, i tych sesyjnych.


Właśnie o to mi chodzi ;)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 1:57 pm

Zaalaos, a gdzie można poczytać o tym co ty tu opowiadasz?
Osobiście gram w TES od czasów Morrowinda (z wcześniejszymi styczności nie miałem) i nie kojarzę żadnych dodatkowych materiałów o historii Tamriel.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 2:01 pm

Trzeba czytać dużo książek w grze ;) W Morrowindzie było ich pełno. A poza grą można się dokształcić jeszcze na przykład tu: http://www.uesp.net/wiki/Main_Page
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 2:38 pm

Altaris pisze:
Zaalaos, a gdzie można poczytać o tym co ty tu opowiadasz?


http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Alessia
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/First_Era
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Mer
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Humans

Albo jak masz dużo czasu to możesz sobie poczytać książki w Oblivionie i Skyrimie - Pieśń Pelinala, Amulet Królów, Próby Świętej Alessi jeśli chodzi o powstanie 1-szego imperium, dodatkowo możesz pytać w Świątyniach Dziewięciu o św. Alessię. Bitwę o Czerwoną Górę, Chimarvamidium i Przewodnik po Imperium - Morrowind jeśli chodzi o Dunmerów/Chimerów i Dwemerów. O śnieżnych elfach dowiadujemy się najwięcej od Gelebora (postać z dodatku Dawnguard do Skyrima) i z książki The Falmer: A Study. Generalnie w książkach które znajdują się w grach z tej serii jest Mnóstwo (tak przez duże M) informacji dotyczących świata. Choćby taki duperel jak Taktyki Jednostek Mieszanych (w morrowindzie znajduje się w gildi wojowników w Vivec i bodajże w Balmorze) informuje nas że Khajit dzielą się na podrasy, w tym potężne Senche-raht która mają wzrost 2 altmerów (złote/wysokie elfy) i masę 50-ciu. A w grach ma się do dyspozycji tylko podrasę Cathay, czyli wzrost mniej więcej ludzki.

Trzeba mieć tylko czas i cierpliwość by te informacje w grze znaleźć i wchłonąć :P
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 5:32 pm

Dla leniwych, te książki dostępne są też online, między innymi na stronach podanych przeze mnie i Zaalosa, lecz tylko w języku angielskim.

Btw. Skoro już tylu chętnych, to trzeba by poszukać Mistrza ;)
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 5:52 pm

O jeszcze to:
https://www.youtube.com/watch?v=d0Od2lb ... Z4UBaDLKS5

Playlista w której poruszone jest mnóstwo informacji dotyczących TES, ale znowu po angielsku.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 8:46 pm

Świat Marvela bardzo spoko, no i tu na pewno pasowałaby mechanika M&M.

Co do Elder Scrolls - to samo, bardzo chętnie zagram, w takim razie może tutaj ECL~12 w mechanice D&D? I jaki Tier?
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt lut 04, 2014 9:31 pm

Demoon pisze:
Co do Elder Scrolls - to samo, bardzo chętnie zagram, w takim razie może tutaj ECL~12 w mechanice D&D? I jaki Tier?


ECL 12 to trochę dużo, imo lepsze byłoby ECL 8. Trzeba też wziąć pod uwagę to że nie ma (chyba) żadnej sensownej konwersji Tamriel>DnD, więc siłą rzeczy wymagałoby to sporego nakładu pracy ze strony graczy i MG, aczkolwiek jeśli padnie decyzja by grać w DnD to chętnie pomogę w opracowaniu ras i znaków. M&M natomiast jest bardzo łatwy w dostosowaniu, starczy tylko przyciąć dostęp do kilku mocy i voila gotowe. Istnieje też niezła nakładka na Savage Worlds, ale osobiście grałem tylko 1 raz w tym systemie i niespecjalnie mi przypadł do gustu.
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

W co chcielibyście zagrać?

śr lut 05, 2014 12:52 am

Odnosiłem się do planów na wysokopoziomową sesję. Przy tych wszystkich pomysłach musielibyśmy stworzyć ładnych kilka sesji :) toteż proponuję połączenie 'high lvl campaign' z 'TES campaign', ale jeśli to będzie zbyt trudne, no to musimy myśleć dalej... :P
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: W co chcielibyście zagrać?

śr lut 05, 2014 6:24 pm

To na czym stanęło?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

śr lut 05, 2014 7:22 pm

Stanęło na kilku propozycjach:
- D&D tier 3-5
- D&D high level
- TES w latach znanych z gier
- "What if" w Marvelu.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

śr lut 05, 2014 11:44 pm

Demoon pisze:
toteż proponuję połączenie 'high lvl campaign' z 'TES campaign', ale jeśli to będzie zbyt trudne, no to musimy myśleć dalej..

Tu można by użyć motywu z gier, od więźnia do do bohatera :) Zacząć kimś względnie mało znaczącym, a skończyć na zabijaniu smoków, czy innych potworności.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt lut 07, 2014 8:18 pm

Heh, cóż, Mistrza Gry chyba nie znajdziemy do tego :)

Btw. Zaalosie, obejrzałem te filmiki, co zalinkowałeś. W życiu bym nie podejrzewał, że leśne elfy mogą być kanibalami :D
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt lut 07, 2014 11:29 pm

Dark_Archon_ pisze:
Heh, cóż, Mistrza Gry chyba nie znajdziemy do tego


Niestety :(

Szczęśliwie załapałem zaproszenie do zamkniętej bety Elder Scrolls Online, więc na jakiś czas dawkę nowych przygód w Nirn zaspokoję :P

Dark_Archon_ pisze:
Btw. Zaalosie, obejrzałem te filmiki, co zalinkowałeś. W życiu bym nie podejrzewał, że leśne elfy mogą być kanibalami


"Man's got to eat" :P
Biorąc pod uwagę pakt jakiego zobowiązali się przestrzegać to jest to bardzo obfite źródło białka które podlega recyklingowi ;)
Ostatnio zmieniony pt lut 07, 2014 11:30 pm przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

pt lut 07, 2014 11:33 pm

Nie pomogę Wam, moją ostatnią grą z serii ES był Daggerfall :) Ale w sesję Marvela bym chętnie zagrał.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob lut 08, 2014 10:07 am

Zaalaos pisze:
Szczęśliwie załapałem zaproszenie do zamkniętej bety Elder Scrolls Online, więc na jakiś czas dawkę nowych przygód w Nirn zaspokoję

Podziel się później wrażeniami, bo mi się nie udało :)
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob lut 08, 2014 12:14 pm

Jeśli chodzi o marvela to możecie sie spodziewać rekrutacji odemnie w najbliższym czasie. Zaznaczam tylko, że będzie to "what if" czyli cały znany i kochany świat postawiony na głowie :).
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob lut 08, 2014 1:48 pm

Super. Jaki PL i czy można grać oficjalnymi herosami?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości