Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Polter na Facebooku

czw sty 02, 2014 12:13 pm

Mamy na fejsie profil, o który trzeba wspólnie dbać, bo zwyczajnie się to serwisowi opłaca. Generuje wejścia i pomaga informować czytelników o tym, co się u nas ciekawego dzieje.

Każdy dział ma obowiązek publikować linki do recenzji i najważniejszych publikacji [artykuły, wywiady, informacje o konkursach etc.], które odbywają się na jego łamach.

Uwaga: Nie publikujemy NEWSÓW, chyba że są wyjątkowo ważne wydarzenia lub materiały uzgodnione na mocy umów patronackich/reklamowych.

Za dodawanie linków odpowiedzialni są Szefowie lub wyznaczone osoby.

Post na Facebooku dodaje się tak:
- kopiuje link do materiału
- wkleja na profilu Poltera na Facebooku
- czeka, aż Facebook przetworzy link
- KASUJE SIĘ LINK
- w pole wkleja się treść newsa z Poltera, który kieruje do materiału albo wstęp artykułu jako zajawkę. Warto dodać też informację, kto jest autorem materiału.
- klika się Opublikuj

Cały proces publikacji trwa w porywach 30 sekund.

Uwagi:
1. Po dodaniu linka pod żadnym pozorem nie lajkujemy go ZALOGOWANI JAKO POLTER.
2. Nie dodajemy linków w krótkich odstępach czasu. Jeśli właśnie ukazał się jakiś link, z publikacją kolejnego należy odczekać przynajmniej 2 godziny. Publikację można zaplanować z wyprzedzeniem za pomocą dziennika aktywności.
3. Posty należy zamieszczać mniej więcej między 10:00 a 22:00. Chodzi o to, by było one widoczne dla jak największej liczby ludzi. Nie wrzucamy linków późno w nocy, mija się to z celem.
4. Jeśli korzystamy z FB na kompie, z którego korzystają inne osoby - wylogowujemy się. :) Chyba że ktoś chciałby zobaczyć karnego k... na profilu Poltera. :D

Ponieważ samo wklejanie jest czynnością czysto automatyczną. osoby, które zajmują się naszym profilem na Facebooku, muszą być przede wszystkim dyspozycyjne. Czyli muszą na bieżąco śledzić to, co dzieje się w danym dziale w serwisie. Za swoją dyspozycyjność otrzymują co miesiąc 50 Sztonów [jak za "dodatkową aktywność na rzecz serwisu"]. Sztony przyznaje rednacz serwisu - w razie opóźnień, należy go kopać przez PW. :)

Jeśli któraś z osób odpowiedzialnych za naszego Fejsa nie jest w stanie się nim przez jakiś czas zajmować - należy to zgłosić Szefowi/owej działu lub Rednaczowi.

Osoby odpowiedzialne za poszczególne działy na Polterowym Fejsie:
Serwis ogólnie: Draker
Książki: Asthariel
Film: New_One
Komiks: Mały Dan
Karcianki: Grezul
PC: gower
Konwenty: Galathar
D&D: Squid
Bitewniaki: [nieaktywny - w razie czego repek]
Konsole: Qrchac
Planszówki: PowerMilk, BeeRee
Warhammer: Wlodi
RPGO: Morel
Ostatnio zmieniony wt lut 11, 2014 11:01 pm przez gower, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polter na Facebooku

czw sty 02, 2014 12:15 pm

Karcianki powinien niebawem - mam nadzieję - przejąć nowy szef działu. Ew. wyznaczy kogoś odpowiedzialnego. - done

Komiks będę chciał przekazać komuś z aktywnych użytkowników tego działu. Jeśli nikt się nie podejmie, poszukamy dalej. :) - completed

To samo dotyczy RPGO. :) - również done. :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sty 29, 2014 2:24 am przez Repek, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Polter na Facebooku

wt sty 28, 2014 1:58 pm

Czy ktoś jest chętny na przejęcie wrzucania linków o aktualizacjach w dziale RPGO na Facebooka. To nie jest dużo roboty [maksymalnie 8-10 linków miesięcznie]. W zamian 50 Sztonów.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Polter na Facebooku

wt sty 28, 2014 9:56 pm

Repek - miałem to robić, więc się odezwij. Mogę wrzucać.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polter na Facebooku

śr sty 29, 2014 2:23 am

Ok, przejmujesz fuszkę od lutego. Dziękuję. :)

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Polter na Facebooku

pt lut 28, 2014 7:02 pm

Przejmuję pieczę nad tym tematem i wprowadzam od razu pewną zmianę. Nie chcę, aby sztony były przyznawane z automatu za sam dostęp do polterowego konta Fb i dlatego będą je otrzymywały osoby, które dodadzą w danym miesiącu minimum 5 wpisów, co nie powinno być szczególnie wysokim patrząc po wpisach, które leciały w lutym.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Polter na Facebooku

wt cze 08, 2021 1:02 pm

Witam ;-)

Od pewnego czasu publikuję comiesięczne zestawienie tekstów z działu RPG na Facebookowej grupie Panie i Panowie, Zagrajmy w RPG. Pomyślałem, że mógłbym tutaj wrzucić link - ten sam post jest comiesięcznie modyfikowany, a dodatkowo w komentarzu lecą linki. 

LINK: https://www.facebook.com/groups/panowie.panie.rpg/permalink/1782835411881479

Mam nadzieję, że ten link w tym miejscu się komuś przyda, w sumie to podawałem go chyba tylko na zamkniętym forum redakcyjnym.

Mam też nadzieję, że ten post nie zostanie odebrany jako spam, nie do końca wiedziałem gdzie to wrzucić ;-) Wink wink ;-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości