Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
bakakashi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:15 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

ndz paź 28, 2012 9:22 am

Dopiero udało mi się oglądnąć ten film... rewelacja! ... Mam tylko jedno pytanie, by rozwiać wątpliwości - SPOILER:

Czy dobrze zinterpretowałem ostatnie zdanie które wypowiedział Teddy, a mianowicie, że nie chciał żyć ze świadomością tego co się stało? Bo naprawdę takich finałów w dzisiejszych filmach mi brakuje =D
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pn paź 29, 2012 2:55 pm

Film świetny!

Wydaje mi się, że masz rację co do zakończenia. Lepiej umrzeć, niż żyć ze świadomością zbrodni... Dobre i mocne zakończenie. Nareszcie coś bez typowego happy endu. :spoko:

Przy okazji polecam książkę - warta uwagi.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

śr paź 31, 2012 12:52 am

Wow, no bardzo dobry film, bardzo późno zobaczyłeś, ale chyba Ci wybaczymy :wink:
Zakończenie jest oczywiste - główny bohater dobrowolnie i świadomie poszedł na śmierć. Póki wiedział co i jak, bo zaraz znowu prawdopodobnie jego umysł wrócił by do przeszłości wymazując tragedię rodzinną.
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pt lis 02, 2012 5:42 pm

Naprawdę świetny film Scorsese to GENIUSZ! Każdy film, który zrobi trzeba obejrzeć, ten jest jednym z lepszych.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pt lis 02, 2012 7:10 pm

Najbardziej w nim podoba mi się to, że od lat zagłębia się w coraz to nowe gatunki, kiedyś kojarzony głównie z kina gangsterskiego, i filmów których akcja toczyła się na ulicach Nowego Yorku (jednym z niewielu wyjątków świetny - "Ostatnie kuszenie Chrystusa") teraz pokazuje cały czas coś innego. Wyspa to jego najlepszy od wielu lat i jeden z najlepszych w ogóle filmów.
 
Awatar użytkownika
Shinpu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2012 8:07 pm

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pn lis 05, 2012 6:49 pm

mejoza_mitoza pisze:
Film świetny!

Wydaje mi się, że masz rację co do zakończenia. Lepiej umrzeć, niż żyć ze świadomością zbrodni... Dobre i mocne zakończenie. Nareszcie coś bez typowego happy endu. :spoko:

Przy okazji polecam książkę - warta uwagi.


zgadzam się z kolegą, nienawidzę happy endow w filmach, no zalzey w jakich, ale najwazniejsze jest to przesłanei jak niesie film; Wyspa Tajemnic to dzieło legendarne :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pt lis 09, 2012 4:43 pm

Haha :) Happy endy są ok, ale wolę zakończenia realistyczne :)
 
wyspa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:13 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

czw sie 29, 2013 5:14 pm

jeszcze nie oglądałam ale po takich dobrych recenzjach muszę się dorwać do tego filmu;) i obejrzeć :)
 
hipolitkwiatkowski
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 10:59 am

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pn wrz 02, 2013 3:02 pm

A ile trwa ten film?? Bo mam jutro chwile w pracy i może zdążę z całością :)
 
kasiaw90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 11:03 am

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

czw wrz 05, 2013 11:17 am

Martin Scorsese jest mistrzem nad mistrzami. Nie ważny jest tak naprawdę gatunek czy rodzaj filmu. Zawsze świetnie się sprawdza. No i oczywiści Leo :)) Uważam, że Martin zawsze świetnie dobierał sobie swoich ulubieńców. Wystarczy wspomnień De Niro...
 
dzoana_de
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 3:29 pm

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

wt paź 01, 2013 3:37 pm

Umbra pisze:
Najbardziej w nim podoba mi się to, że od lat zagłębia się w coraz to nowe gatunki, kiedyś kojarzony głównie z kina gangsterskiego, i filmów których akcja toczyła się na ulicach Nowego Yorku (jednym z niewielu wyjątków świetny - "Ostatnie kuszenie Chrystusa") teraz pokazuje cały czas coś innego. Wyspa to jego najlepszy od wielu lat i jeden z najlepszych w ogóle filmów.



dokładnie się zgadzam :) Wyspa tajemnic, później Hugo, Martin ewidentnie odbija trochę w świat fantastyczny :) Co mnie niezmiernie cieszy.
 
kotek_zniszczenia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 07, 2013 12:15 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pn paź 07, 2013 12:23 pm

Tak, to naprawdę dobry film, fajnie byłoby dorwać się do książki :)
podoba mi się tematyka wydarzeń z pogranicza jawy i snu, kiedy nie wiemy, co się dzieje naprawdę, a co jest fikcją. Ale to naprawdę nie jest aż tak oryginalne, musicie chyba sami jako fajni fantastyki przyznać mi rację - kupa filmów i książek oparta była na podobnym motywie
 
gawel10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 07, 2014 1:16 am

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

wt sty 07, 2014 1:26 am

Musiałbym przeczytać książkę. Film świetny, zaskakujący. Jeszcze kiedyś wrócę do tego filmu.
 
reader10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 16, 2013 4:56 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

śr sty 08, 2014 1:20 pm

rewelacyjny film, świetnie zmontowany obraz. Ogólnie cała atmosfera filmu jest bardzo surowa i mroczna. Zaskakujący zwrot akcji na końcu. Idealne kino!
 
hefer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:55 pm

Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pt lut 07, 2014 9:40 am

A co jak co, ale ten film dla mnie jest średni po prostu.
 
krolmacius1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 01, 2013 12:46 pm

Re: Wyspa tajemnic, UWAGA na spoiler

pn mar 03, 2014 11:07 am

Jeden z moich ulubionych filmów z ostatnich lat, zdecydowanie. Świetny klimat, bardzo dobra gra Leonardo DiCaprio, Bena Kingsleya i reszty, ciekawy scenariusz, fajne zdjęcia i ani sekundy znużenia. Polecam każdemu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości