Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nuke_Franko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:59 am

Krasnoludy północy

ndz kwie 20, 2014 4:38 pm

Witam. Mam kilka pytań na temat jakże skromnie opisanej nacji w podręcznikach,jaką są krasnoludy z norski:
1. Czy taki przeciętny krasnolud z karak Hirn może porozumieć się z krasnoludem norski bez przeszkód?
2. Krasnoludy północy są degeneratami gdyż zajmowali i zajmują się niebezpiecznymi/zakazanymi runami. Nie wierzą jednak oni w ojca ciemności Hashuta.Jakimi obyczajami różnią się od "południowych kuzynów"?
3. Czy krasnoludy z północy wielbią bóstwa chaosu? Czy może w ogóle są "ateistami"?
Jeżeli macie coś jeszcze ciekawego na temat krasnoludów z norski, śmiało dzielcie się informacjami pod tym tematem.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Krasnoludy północy

ndz kwie 20, 2014 6:17 pm

Może tutaj znajdziesz jakieś odpowiedzi: Kompendium-o-Krasnoludach.html-vp1124994.html
 
Mord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 9:54 pm

Krasnoludy północy

ndz kwie 27, 2014 6:29 am

W sumie spoko linka, ja - jak zawsze? - najwazniejsze informacje wziąłbym z podręcznika Stone and Steel - gdzie w sumie wszystko o krasnoludach, a moze nawet jeszcze więcej i ładnie sie komponuje również z 2 ed. Młotka.
Poza tym pewne rzeczy można wyczytać na odpowiednich stronach - poświęconych Norsce zwłaszcza - w Księdze Speczenia.
 
Awatar użytkownika
Nuke_Franko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:59 am

Krasnoludy północy

pn kwie 28, 2014 8:12 am

Dzięki bardzo. Wylukałem potrzebne mi informacje w księdze spaczenie. Dzięki za pomoc.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości