Zrodzony z fantastyki

 
Demokryt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 02, 2013 12:37 pm

Poszukuję książek...

śr maja 21, 2014 5:34 pm

... z taką oto strukturą: poznajemy bohaterów którzy na początku się nie znają, lecz przez sploty wydarzeń ich ścieżki krzyżują się. Jak np w Cyklu Demonicznym Petera V. Bretta, gdzie przez pierwsze kilkaset stron poznajemy charaktery kilku indywiduów o różnych osobowościach, a następnie obserwujemy interakcje między nimi. Podobnie jest w Pierwszym Prawie Joe Abercrombiego. Przyznam, że uwielbiam ten motyw i chciałbym wiedzieć, czy możecie polecić jakieś ciekawe pozycje :)
 
Fenris

Poszukuję książek...

śr maja 21, 2014 6:24 pm

"Władca Pierścieni".
 
Demokryt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 02, 2013 12:37 pm

Poszukuję książek...

czw maja 22, 2014 12:23 pm

Władca? Niby z której strony?
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Poszukuję książek...

czw maja 22, 2014 10:25 pm

Hmm, sporo tego jest, ale z moją pamięcią nie najlepiej. Rozumiem, że ograniczamy się do fantasy? W takim razie np. "Kroniki Drugiego Kręgu" Ewy Białołęckiej - wspominam o wiele milej niż słabego IMO Bretta.
 
Demokryt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 02, 2013 12:37 pm

Poszukuję książek...

pt maja 23, 2014 3:41 pm

Najlepiej fantasy, ale nie pogardzę innymi gatunkami. Na te Kroniki rzucę okiem :) Co Ci się nie podoba w Bretcie?
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Poszukuję książek...

pt maja 23, 2014 4:37 pm

Pieśń lodu i ognia. Mam nawet I część po angielsku na sprzedaż - zestaw-ksiazek-czesc-po-angielsku-czes-vt72716.html :)
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Poszukuję książek...

pt maja 23, 2014 8:49 pm

Demokryt pisze:
Co Ci się nie podoba w Bretcie?
Czytałem tylko "Malowanego..." i w trakcie lektury byłem na "ujdzie". Po skończeniu jednak meh i "po co ja to w ogóle czytałem?". Nie przypadł mi do gustu świat wielkości podwórka (takie na mnie zrobił wrażenie), bohaterowie, relacje między nimi i pewnie jeszcze trochę rzeczy, o których zdążyłem zapomnieć. I dobrze. Białołęcka to już IMO zupełnie inna liga. Jej książki "stoją" postaciami.

Demokryt pisze:
nie pogardzę innymi gatunkami
Spora część "Przestrzeni objawienia" Reynoldsa rozgrywa się dwutorowo, w innych miejscach kosmosu i innym czasie. Po pewnym czasie losy postaci się splatają. A skoro już przy kosmicznych tematach jesteśmy, to również cykl "Świt nocy" Petera F. Hamiltona ma podobnie, z tym że tam wątków jest więcej.

A wracając do fantasy, to oczywiście "Malazańska Księga Poległych" Eriksona, w której może upłynąć kilka tysięcy stron, zanim bohaterowie się spotkają. Zresztą nie inaczej jest w meekhańskim cyklu Roberta M. Wegnera: dwa tomy opowiadań o postaciach z czterech stron świata i następujące po tym powieści (no, na razie jedna), gdzie dochodzi do spotkań.
 
Demokryt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 02, 2013 12:37 pm

Poszukuję książek...

sob maja 24, 2014 2:20 pm

Exar pisze:
Pieśń lodu i ognia

Przeczytane :)

Co do MKP... Cóż, powiedzmy, że mnie nie porwała, darowałem sobie po 5 tomie. Zbyt to wszystko na siłę Epickie i Filozoficzne, z kompletnie nieinteresującymi mnie postaciami pierwszego planu. Plan dalszy trochę nadrabia, zwłaszcza ascendenci i interakcje między nimi, pojawiają się oni jednak na tyle rzadko, że cała seria zwyczajnie mnie zanudziła. Nie mówię już tutaj o maksymalnie przekombinowanym i niekonsekwentnym systemie magicznym.
Książki Wegnera również czytałem (jak na razie tylko opowiadania) i sporo tego co mnie denerwowało w twórczości Eriksona można odnieść do tej Polaka. Niemniej było na tyle dobrze, że na półce czeka Niebo ze Stali.
Resztę tytułów które poleciłeś oczywiście sprawdzę.
Ostatnio zmieniony sob maja 24, 2014 7:40 pm przez Demokryt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mîchā’ēl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 07, 2014 4:55 pm

Poszukuję książek...

sob maja 24, 2014 9:17 pm

Może Saga o Elryku i Corum Michaela Moorcocka ?
 
lyanna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 02, 2013 9:48 am

Re: Poszukuję książek...

pt cze 13, 2014 7:03 pm

A może "Ślepowidzenie" Petter'a Watts'a? Jest bardzo ciekawe i mamy dużo bardzo zróżnicowanych osobowości, które stopniowo poznajemy.
 
MoniaG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 03, 2014 4:40 pm

Re: Poszukuję książek...

czw lip 03, 2014 4:53 pm

Witam,

pilnie poszukuję książki Piotra Patykiewicza "Wąska ścieżka czarownicy" chodzi mi właściwie o jej fragment - strony 65-80. Czy ktoś z osób posiadających tę książkę mógłby podesłać mi na email ten fragment. Niestety mój egzemplarzjest wybrakowany a nie mogę go już wymienić. Będę wdzięczna za jakąkolwiek jeje formę (zdjęcie, scan, pdf, doc itp.). MEGA zależy mi na tym abym mogła przeczytać ją dalej :)

Pozdrawiam
Czekam na plik na emailu [email protected]
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Poszukuję książek...

pt lip 18, 2014 9:57 am

Ja mogę Ci ją wysłać w całości za darmo, jeśli tylko opłacisz przesyłkę.
 
Aughb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 03, 2014 6:50 pm

Poszukuję książek...

pt paź 03, 2014 6:57 pm

Ja poszukuje pierwszego tomu "Krucjaty" Eugeniusza Dębskiego, czy ktokolwiek się gdzieś na to natknął? Księgarnie śląskie mają tylko drugi - tak jak ja...
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Poszukuję książek...

sob paź 04, 2014 7:46 pm

Ostatnio zmieniony sob paź 04, 2014 7:48 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości