Zrodzony z fantastyki

 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Neutralny jak Szwajcaria...

pn maja 26, 2014 3:54 pm

No właśnie. Wszyscy znamy to określenie. Ale mnie interesuje coś innego. Mianowicie, czy na Faerunie można znaleźć krainę tak neutralną jak przysłowiowa Szwajcaria? Odpowiedź jest mi potrzebna do ficka w świecie ZK.

Czekam na odpowiedź.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Neutralny jak Szwajcaria...

śr maja 28, 2014 1:12 pm

Halruaa, jak sądzę. Przejrzałem "A Grand History of the Forgotten Realms", pomimo iż Halruaa była celem najazdów, to sama nie wszczynała wojen. Jak można przeczytać w Shining South, Halruaańczycy nie ufają wszystkim obcokrajowcom po równo, nie dyskryminując żadnej nacji.

Trzeba też dodać, że Halruaa jest daleko od najpopularniejszego w settingu Wybrzeża Mieczy, więc przeciętny mieszczanin prawdopodobnie po prostu uwierzy na słowo.
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Neutralny jak Szwajcaria...

pn cze 02, 2014 5:03 pm

Elicor, dziękuję. Jeszcze jedna sprawa.

Trzeba też dodać, że Halruaa jest daleko od najpopularniejszego w settingu Wybrzeża Mieczy, więc przeciętny mieszczanin prawdopodobnie po prostu uwierzy na słowo.

Co przez to rozumiesz? Chodzi mi o kontekst wypowiedzi.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Neutralny jak Szwajcaria...

wt cze 03, 2014 6:47 pm

W ZK naprawdę dużo akcji, zarówno w powieściach jak i grach, rozgrywa się na północ of Morza Spadających Gwiazd: na Wybrzeżu Mieczy, w Srebrnych Marchiach, itp. Założyłem więc, że akcja twojego opowiadania będzie odbywała się gdzieś na północ of Morza Spadających Gwiazd (link do mapy Faerunu, wysoka rozdzielczość). Halruaa znajduje się na samym południu i jest ogrodzona ze wszystkich stron górami, dlatego uważam, że przez plebs i mieszczaństwo będzie uznawana za krainę pół-mityczną - ale na pewno neutralną.
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Neutralny jak Szwajcaria...

wt cze 03, 2014 7:41 pm

To rozumiem, dzięki za pomoc.:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości