Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1298
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Standardy recenzji

ndz cze 22, 2014 2:56 pm

Uważam, że artykuły powinny być krótkie, zwięzłe i na temat. Za krótkie - ludzie sobie szybko nabijają reputację, a za długimi będą sobie sztony nabijać - tego się nie przeskoczy. Lepiej premiować takich ludzi jak balint i większą ilość punktów przyznawać za artykuły na podstawie własnych materiałów.

Za to zrobiłbym coś innego i ujednolicił system publikacji recenzji - każda powinna mieć zdjęcia elementów. Dlaczego recenzja gry PC czy planszówki musi mieć fotki, a nie mogę zobaczyć jak wygląda przykładowa strona czy rzeczywisty wygląd do podręcznika RPG?
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 7:09 pm

Zdjęcia stron z książek to chyba kiepski żart.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1298
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 8:59 pm

Zdjęcie książki, przykładowych stron, ilustracji - gabaryty, jakość wykonania, wielkość czcionki itd.
Można się sporo dowiedzieć zwłaszcza przy zakupie podręcznika za 150 - 200 zł.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 9:44 pm

Można by też popłynąć za prawa autorskie.
 
Fenris

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 10:06 pm

GoldenDragon pisze:
Zdjęcie książki, przykładowych stron, ilustracji - gabaryty, jakość wykonania, wielkość czcionki itd.
Można się sporo dowiedzieć zwłaszcza przy zakupie podręcznika za 150 - 200 zł.


Takie rzeczy to przecież się zaznacza w recenzji, poza tym jednak podręcznik bardziej ma służyć do grania, niż ładnego wyglądania.
 
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1298
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 10:59 pm

Książka to taki sam produkt jak inny - argument o opisaniu elementów mnie jako Czytelnika nie przekonuje. Równie dobrze można nie robić fotek do planszówek czy innych recenzowanych przedmiotów zasłaniając się np. prawami autorskimi.

Ja i pewnie wielu innych Czytelników chętnie by takie rozwiązanie widziało - ale trzeba chęci...
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

ndz cze 22, 2014 11:14 pm

GoldenDragon pisze:
Równie dobrze można nie robić fotek do planszówek czy innych recenzowanych przedmiotów zasłaniając się np. prawami autorskimi.

Nie znam fandomu planszówkowego, ale fandom erpegowy ma dość polterhejterów, żeby zaraz się zrobił z tego powodu dym. Kojarzę, że była recka BE kaduceusza, gdzie były zdjęcia, ale to był chyba wyjątek.

Dla mnie strzelenie fotek to żaden problem, jeśli będzie potrzeba. Nie chciałbym tylko potem się tłumaczyć dlaczego rozpowszechniam cudzą własność intelektualną.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pn cze 23, 2014 12:20 am

Wydaje mi się, że umieszczenie zdjęć (nie skanów) kilku stron podręcznika powinno być całkowicie legalne w ramach prawa cytatu, ale to można jeszcze potwierdzić u jakiegoś znajomego, fandomowego prawnika :)

Tak czy tak, zbaczamy z tematu :) Można to wydzielić do osobnego wątku ("standardy recenzji" czy coś w tym stylu) i tam kontynuować rozmowę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości