Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 1:17 pm

Jednak to Ty nie doczytałeś albo uważasz się za jedynego recenzenta planszówek.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 2:35 pm

Decyzja i tak należy do Drakera.

Ja przedłożyłem tylko swoje spostrzeżenia. Mogą Ci się one nie podobać, do czego oczywiście masz prawo. Natomiast chciałbym abyśmy trzymali się rzeczowej dyskusji, bez dopisywania mi opinii których nie wyraziłem.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2014 2:36 pm przez balint, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 2:45 pm

Nie podoba mi się tylko darcie szat o 25 sztonów :)
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 8:44 pm

Pytania, które mnie interesują najbardziej, to właśnie punktacja za redakcję tekstu oraz za recenzję bazującą na materiale własnym. Może tutaj by warto coś dorzucić?
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 8:47 pm

Osobiście proponowałbym zamiast punktów ujemnych, punkty bonusowe dla autorów recenzji rzeczy, które jeszcze nie mają żadnego artykułu na Polterze, z wyłączeniem sytuacji, gdy egzemplarz dostaje się do recenzji. Pytanie tylko, ile powinno być tego bonusu - 25 sztonów za teksty do 6 tys znaków, 40 sztonów za ponad?
 
Fenris

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 8:58 pm

.
Ostatnio zmieniony pt cze 20, 2014 10:15 pm przez Fenris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 9:34 pm

Asthariel pisze:
Osobiście proponowałbym zamiast punktów ujemnych, punkty bonusowe dla autorów recenzji rzeczy, które jeszcze nie mają żadnego artykułu na Polterze, z wyłączeniem sytuacji, gdy egzemplarz dostaje się do recenzji. Pytanie tylko, ile powinno być tego bonusu - 25 sztonów za teksty do 6 tys znaków, 40 sztonów za ponad?


To jest dobra propozycja. Dla mnie osobiście byłby to motywator.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 9:52 pm

Ale czemu ma służyć bonus dla recek pozycji których nie ma? W czym taka recka jest lepsza od np. tekstu almanachowego, który bonusu by nie dostał?
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 10:31 pm

Bonus miałby służyć aktywizacji do pisania na bazie swoich materiałów, a nie czatowania na to co spłynie z poltera. Efektem byłoby wzbogacenie bazy tekstów o nowe materiały.

Oczywiście to nie jest kwestia czy tekst jest lepszy / gorszy, ale chodzi o pozyskanie nowych treści.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 20, 2014 11:05 pm

Tekst almanachowy to zdecydowanie nowa treść
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 11:22 am

Też niespecjalnie podoba mi się pomysł premiowania recenzji. Z kolei premiowanie zarówno recenzji materiałów własnych jak i wszystkich innych tekstów nie będących recenzjami de facto sprowadza się do dawania ujemnych punktów za recenzje materiałów otrzymanych z serwisu. W tej chwili dopisania tekstów "własnych" zachęca perspektywa nabicia sobie reputacji i lepszej pozycji przetargowej do materiałów recenzenckich - mam wrażenie, że to jednak lepszy motywator niż sztony.

Czy w takim razie nie byłoby zasadne różnicowanie reputacji przyznawanej za różne kategorie tekstów? Pytanie, na ile byłoby to możliwe do zautomatyzowania.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 11:41 am

Karczmarz pisze:
Zireael, minutowe w sensie ze baza wciąż pozostaje. Piszesz średni tekst czyli dostajesz 25 - 25 = 0. Piszesz długi i masz 55 - 25 = 20. Oczywiście wraz z upływem czasu minusy są mniejsze, wiec większą pula oryginalna pozostaje dla autora. Tak ja to rozumiem.


Nico nie rozumiem, sorry, za zagmatwane na humanistyczny umysł :( Czemu mam dostać 0 za średni tekst?


Pomysł zaproponowany przez Drakera w pierwszym poście jest na pewno lepszy niż obecnie. Jedyne nad czym można się zastanawiać to to, ile ma dostać korekta (czemu 3 a nie 4 np?
 
Fenris

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 11:42 am

[b]AdamWaskiewicz, z drugiej strony czy różne kategorie tekstów są w ogóle możliwe do wprowadzenia w szerszej skali poza działem erpegowym?
 
Awatar użytkownika
baczko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3482
Rejestracja: czw paź 01, 2009 4:31 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 11:45 am

Średnio podoba mi się pomysł o ujemnych punktach dla autora recenzji, dużo ciekawiej wypada propozycja Drakera o przeskalowaniu sztonów w zależności od długości recenzji.

Choć można by to porozbijać jeszcze wg kategorii tekstów (recenzja, własny tekst, wywiad etc.), ale to byłby powrót do tabelki ze starego Poltera.

@Adam

A jak chciałbyś różnicować reputację? Bo chyba przypadków we wszystkich działach jest na tyle, że byłoby to dość skomplikowane.
 
Awatar użytkownika
BeeRee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 1:41 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 6:54 pm

Drodzy, powiem szczerze, nie mam czasu czytać tego co jest tu napisane, sprawę zam od Przemka pokrótce.

Ilość sztonów za długość? ok, dałbym bonus za własny egzemplarz

Co do czasu jaki wisi to w materiałach nie mogę się zgodzić. i tak nasz system leży pod tym względem.
Wszyscy są szybsi od nas. Pragnę zauważyć, że w grach planszowych jest tak potężna konkurencja, że przegrywamy praktycznie z każdym, nawet podrzędnymi blogerami.
Stąd coraz mniej wyświetleń, a teraz jeszcze damy ludziom możliwość garnięcia więcej za zwlekanie z pobraniem materiału.To jest wręcz niedorzeczne.

Mam wrażenie, że pisząc takie rzeczy, nie macie pojęcia o współpracy z wydawcami. Oni wymagają wręcz od nas podania terminu publikacji, stałej współpracy, etc.

Uprzedzę pytania. To po co brać materiał którego nikt nie będzie chciał, bądź jest gniotem? otóż dlatego, że niejako jesteśmy przymuszeni. Często jest tak, że chcąc hicior muszę wziąć jeszcze gniot. Takie transakcje wiązane.

Wy patrzycie na stosunki "ja <-> Polter", szefowie działów patrzą "my (wszyscy) <-> wydawcy"

Jeśli dalej będzie taka tendencja to za jakiś czas Polter się po prostu skończy.

Humaniści! zaufajcie umysłom ekonomiczno-logistycznym! :razz:
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 7:51 pm

Dlatego podawanie terminu publikacji w każdym dziale powinno być obowiązkowe, mnie osobiście ułatwi to życie. I zapewne nie tylko mnie.
Co do zaproponowanego systemu punktacji to jest on uczciwszy od poprzedniego, natomiast co do niuansów dyskusji nie wypowiem się, bowiem nie do końca je rozumiem.
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 9:09 pm

System przyznawania sztonów zależny od długości tekstu można śmiało wprowadzić.
Redektorów tekstu należy lepiej nagradzać niż tylko 3 sztonami, bo to z pewnością przyśpieszy sam proces redakcji i wyeliminuje sytuacje w których artykuły czekają czasem grubo po kilka tygodni na publikację. Tak jak BeeRee wspomniał warto też bardziej premiować arty z własnych materiałów. Jeśli większa liczba sztonów ma sprawić, że w serwisie będzie pojawiać się więcej ciekawych tekstów niż same recenzje to myślę, że warto spróbować.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

sob cze 21, 2014 11:06 pm

BeeRee, a co to za wyrzuty na biednych humanistów? I ci blogerzy chyba nie tacy podrzędnie skoro są realną konkurencją ;)

Ogólnie jeśli o mnie chodzi Twoje argumenty mnie przekonują do pierwszego postu Drakera - z tym, że ja bym nie bonusował recenzji z własnych zapasów.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 27, 2014 2:05 pm

Czarnotrup pisze:
[...] ja bym nie bonusował recenzji z własnych zapasów.


Zgadzam się! Czy to właśnie nie sprawi, że zamiast brać zalegające "gnioty", ludzie będą woleli pisać teksty bazując na własnych egzemplarzach? Dlatego sensowniejsze wydaje się już premiowanie dodatkowymi pkt. wzięcia materiału, który bez dodatkowej motywacji będzie wisiał po wsze czasy. W książkowym zwykle "hiciory" mają zgłoszenia jeszcze tego samego dnia, więc po 3 dniach można dać jednorazowy bonus np. +20 (może nawet więcej?) sztonów za recenzję czegoś, czego normalnie by się nie wzięło. Jeśli jednorazowy bonus nikogo nie przekona do wcześniejszego sięgnięcia po materiał (dlatego bonus naprawdę powinien motywować) to zamiast czekać na zbawienie, lepiej od razu zrobić z tego gniotka quest. BeeRee ma rację, proces przyznawania materiału a także wszystkie kroki po nim ostatnio trwają zbyt długo, przez co spada nam konkurencyjność...
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt cze 27, 2014 7:36 pm

Clod pisze:
Dlatego sensowniejsze wydaje się już premiowanie dodatkowymi pkt. wzięcia materiału, który bez dodatkowej motywacji będzie wisiał po wsze czasy.

Myślałam, że po to właśnie (między innymi) są questy.
 
Fenris

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pn cze 30, 2014 10:39 pm

To jak to wygląda na dzień dzisiejszy?
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt lip 01, 2014 5:53 pm

Biorąc pod uwagę wszystko co pisaliście wyżej zdecydowałem się na wprowadzenie zmiany w punktowaniu zgodnie z tabelką z pierwszego posta, rozszerzoną o kolejne poziomy, co sugerował Planetourist.






Długość tekstuSztony autoraSztony korekty
do 2,5 tys. znaków103
2,5-5 tys. znaków257
5-7,5 tys. znaków4012
do 10 tys. znaków5516
każde kolejne 2,5 tys. znaków+5+2


Zgadzam się z argumentacją przeciwko minusowym sztonom dla osób, które biorą materiał do recenzji natychmiast po jego dodaniu, gdyż szybkie recenzje i w efekcie dobra współpraca z wydawcami to podstawa, aby w ogóle było na co sztony wymieniać :)

Jednak jest racja w tym, że autor, który dostał materiał do recenzji jest w lepszej sytuacji niż pozostali piszący i dlatego proponuję dodać niezależny od długości bonus +20 do wszystkich artykułów (nie tylko recenzji!), gdzie autor nie pisał na bazie otrzymanej od serwisu pozycji.


Zmiany wynikające z tabeli będę nanosił dzisiaj w nocy. Co do tych bonusowych sztonów za teksty bez materiałów serwisowych to jestem ciekaw Waszej opinii na ten temat, w szczególności wysokości tej premii.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt lip 01, 2014 6:06 pm

Ja powyższe rozwiązanie popieram.
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt lip 01, 2014 6:12 pm

Również jestem za. W takim układzie z większą chęcią będę pisał arty na podstawie własnych materiałów w sytuacji gdy nie będzie żadnych planszówek do wzięcia.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt lip 01, 2014 10:03 pm

Mnie się wydaje, że w RPG taka zmiana też przyniesie więcej dobrego. Mamy dużo recenzji (przynajmniej w RPGO) i mniej innych tekstów :)
 
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1298
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 11:01 pm

Re: Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

wt lip 01, 2014 10:21 pm

Ja bym obciął ilość punktów za długie teksty, a dołożył więcej za teksty z materiałów nie otrzymanych z serwisu :)
 
Awatar użytkownika
yukiyuki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt lip 03, 2012 4:40 pm

Zmiana w przyznawaniu sztonów za artykuły i korekt

pt lip 04, 2014 11:46 am

Nową punktację akceptuję, chociaż już widzę te batalie autorów o każde usuwane przez redaktora zdanie z recenzji :-)

Jestem również jak najbardziej za dodatkowym bonusowaniem tekstów opartych na własnych materiałach. Pytanie tylko - czy tak samo będziemy traktowali nowości (nie przyznane Polterowi przez wydawnictwo, a zdobyte samodzielnie przez autora) i pozycje starsze z prywatnej biblioteczki... Wydaje mi się, że takie nowości powinny być trochę wyżej premiowane ponieważ zmotywują do szybkiego pisania osoby, które daną książkę nabyły... Może dzięki temu będzie więcej recek pozycji świeżych i aktualnych, a nie pobranych z bazy.

Kolejne zagadnienia do przemyślenia - jak traktować pozycje wysłane do redaktora przez wydawnictwo z pominięciem bazy Poltera? Czy to będzie traktowane jako pozycja własna, czy nie?

Szkoda, że nie będzie bonusów za branie rzeczy leżących dość długo - ostatnio niewiele było pozycji wyjątkowo atrakcyjnych, a te co były ciekawe szybko znikały... za to np. "Błękitnokrwista wampirzyca" leżała ponad miesiąc (albo i dłużej) i w końcu się nad nią zlitowałam - nie ze względu na sztony, czy atrakcyjność pozycji, tylko po to, aby nie było zaległej pozycji i materiału leżącego odłogiem. Questy w tej sytuacji się sprawdzały, więc faktycznie - jeśli jest problem z ich opracowywaniem i redagowaniem, mogę wziąć na siebie trochę dodatkowych obowiązków i pomóc w opiece nad tym działem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości