Zrodzony z fantastyki

 
Lorgan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 31, 2011 1:08 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

wt lip 17, 2012 7:12 pm

Kilka miesięcy temu zacząłem przygotowywać dodatek do drugiej edycji Warhammera. Liczy on już przeszło 100 stron, więc stwierdziłem, że może komuś pomóc w prowadzeniu bogatej w szczegóły rozgrywki. Wersja 0.9.1 posiada kilka widocznych braków (niedokończone rozdziały): "pułapki", "nowe choroby", "zioła i lekarstwa", a także "geografia". Z czasem będę zapewne publikował uaktualnienia.

Mirror 1: http://www.mediafire.com/?6mvg3okmbd33ah8

Mirror 2: http://www.scribd.com/doc/100330458

Temat macierzysty z aktualizacjami

Pozdrawiam.
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 11:59 am

Fajne, jeśli grałbym aktywnie w młotka to na pewno przydałoby się.
Nie do końca podoba mi się dodanie Percepcji, bo niby jest to sensowne, ale oznacza retusz kart postaci, potworów, zwyczajów itd.
Zebrałeś samą mechanikę w jednym miejscu dając to czego Polakom zabrakło (brak polskich podręczników), masz plusa i niech tradycjonaliści z przesadną (i nikomu niepotrzebną, nikomu nie pomagającą) praworządnością się bujają ;)
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 12:31 pm

Z tą "tradycjonalnością" WFRP w Polsce a ten dodatek - nie przesadzałbym. Co prawda ten dodatek zawiera kilka przydatnych profesji (ścieżka dziewic-czarownic kislewskich, Łotrzyk), ale moim zdaniem, 2/3 profesji to byty ponad miarę względem podstawki WFRP. Zresztą, te zmodyfikowane zasady kar do Zr i Krzepy (pływanie) za zbroję to przesada - na takich zasadach, uzywanie zbroi cięższej niż skórzana opłacałoby się tylko tankom nastawionym na maksymalizacje Wt i Żyw i zbieranie aggro za innych żołnierzy (wtedy Unik nie jest mu zbyt potrzebny).

Generalnie, "na realizm", to zbroje nie powinny dawać żadnych drakońskich kar, skoro nawet do dziś przeciętny ekwipunek żołnierza sięga co najmniej tyle, co opancerzenie średniowiecznego rycerza.
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2012 12:32 pm przez von Mansfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 12:53 pm

von Mansfeld pisze:
te zmodyfikowane zasady kar do Zr i Krzepy (pływanie) za zbroję to przesada

Pływaj w zbroi płytowej albo kolczudze, powodzenia. Mi te kary się podobają.

Fakt, że duża większość klas w tym podręczniku to zebrane z wszelkich dodatkowych podręczników do warhammera 2 edycji, które w większości nie ukazały się w języku polskim, niemniej jednak On je zebrał i przetłumaczył, co według mnie jest kawałkiem dobrej roboty, dzięki Ci za to.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 1:00 pm

Wysłannik
Pływano w płytówkach
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 1:13 pm

wysłannik pisze:
Pływaj w zbroi płytowej albo kolczudze, powodzenia. Mi te kary się podobają.


Pływanie pływaniem, według tych zasad automatycznie się utopisz, bo masz metalowy płytowy hełm.

Zresztą:
Spójrz na trzecią sztukę bojową samuraja - pływanie w zbroi
Od 1-szej minuty fimu - przeciętny człowiek nie topi się w płytówce na basenie. Wyszkolony żołnierz/rycerz dałby sobie radę

Naprawdę, to że jakiś "ałtorytet z bratzva" powiedział ci, że "nie da się pływać w zbroi", nie oznacza, że to prawda.

Zresztą, tu nawet nie chodzi o realizm, tylko o grywalność rozwiązań. Zamiast na siłę stawiać rozwiązania, które okazują się absurdem względem rzeczywistości, wystarczy zrobić je tak, by nadal opłacało się je stosować.

Dawanie -10 do Zr i Krzepy (dla pływania) za dwie warstwy zbroi na trzech lokacjach (kończyny liczone oddzielnie), i -20 odpowiednio dla płytówki + drugiej warstwy, to przesada.
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

[2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 2:45 pm

von Mansfeld pisze:
Od 1-szej minuty fimu - przeciętny człowiek nie topi się w płytówce na basenie. Wyszkolony żołnierz/rycerz dałby sobie radę

Ja tam widzę faceta, który z najwyższym trudem przepływa prawie trzy metry ("almost ten feet"). A najwygodniejszym sposobem poruszania w wodzie jest dla niego chodzenie po dnie. Jedni powiedzą, że facet pływa. Ktoś inny powie, że dzielnie się topi.

Pływanie pływaniem, według tych zasad automatycznie się utopisz, bo masz metalowy płytowy hełm.

Nie automatycznie. Właściwie to nie wiadomo jaka zasada ma pierwszeństwo. Czy ta mówiąca, że "bohaterowie posiadający umiejętność pływanie nie muszą wykonywać testów", czy "jeżeli modyfikator testu pływania osiąga -10 lub mniej (...) muszą wykonywać testy" (skoro zbroja daje minusy), czy "jeżeli postać niesie 50% lub więcej swojego maksymalnego obciążenia", a może "pływanie w cieżkim pancerzu - aut. porażka".

Tak czy inaczej, nie widzę tam zasady, że w hełmie toniesz. To co jest w tabelce dotyczy ciężkiego pancerza a nie zbroi płytowej.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 3:15 pm

Pływać w płytówce... pff. Możliwe może, jeżeli gość ma na sobie tylko płytówkę, bez żadnego innego pancerz pod spodem, choć i tak nie wydaje mi się. Nawet w zwykłym ubraniu ciężko się pływa jak nasiąknie wodą. Nikt z żadnego bractwa (oni tam mają miecze obuchowe i rękawice płytowe, które psują się po jednym ciosie z pięści w tarczę) nic mi takiego nie mówił. Pływanie w zbroi płytowej czy kolczudze jest możliwe tylko w filmach.
A co do zasad. Tak naprawdę każdy ma swoje. Ja już powiedziałem, co z tego podręcznika mi się podoba. Dodać jeszcze mogę, co mi się podoba, to że przetłumaczona została magia lodu, kolejny plus za to, dzięki.
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2012 3:16 pm przez wysłannik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Borys68
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw lut 09, 2012 7:52 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

śr lip 18, 2012 7:51 pm

Lorganie, podziwiam wysiłek.
Jedna, a w zasadzie dwie uwagi. A może prośby ...
1 - podręcznik do WFRPG wprowadził burdel w profesjach magiczne wstawiając je wśród inne aflabetycznie. Podręcznmik do 1-nki był pod względem lepszy.
2 - polskie publikacje zachowują kolejność alfabetyczną profesji w jęz. ang. Starałeś się od tego oddejśc, ale i tak zaczynasz od "Abbot".

Co do punktu pierwszego - proponuję wywalić wszystkie profesje magiczne do odrębnego działu. I tam układać je wdg. wzoru
uczeń -> 1szy stopień -> 2gi _> itp.

Można tu zeżnąc z jedynki - w profesjach podstawowych podać wejściowe - uczeń, akolita, itp. w pełnymi opisami, zaś w liście profesji zaawansowanyuch dać zajawki - "kapłan", patrz dział magia.

Swoją drogą, uporządkowanie tych wszystkich profesji wdg. klucza podstawowe i zaawansowane też byłoby mile widziane. Może tez podac i źródło prefesji?

Choć do rozwiązania z jedynki proponowałbym dodać do poszczególnuch działów - kapłan, czarodziej, mistrz runów, itp. - też i profesję podstawową - to daje lepsze rozeznanie co do tego, co taki kapłan/czardziej 1-szego poziomu je wie/umie.

To samo możesz zrobić z Zabójcami i ew. innymi profesjami gdzie jest wyraźna ścieżka rozwoju.

Borys
 
Lorgan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 31, 2011 1:08 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

czw lip 19, 2012 10:42 am

Wkład własny ograniczyłem do niezbędnego minimum. Poza dodaniem Percepcji, są to tylko: "Zmiany w zasadach" na początku dodatku, dwa podgatunki elfów, 8 nowych profesji na końcu listy, zdolność złożona "sprawność bojowa", zasady walki konnej [które oparłem na licznych dyskusjach na ten temat], zasady podróżowania [oparte na wyliczeniach z podręczników], rozszerzona tabela znaków szczególnych i niedokończona tabela trafień krytycznych dla pocisków. Reszta to samo kanoniczne, warhammerowe mięso.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie ;)

PS. Borys, Twój wpis skomentowałem na Tenchi.pl
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2012 10:42 am przez Lorgan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Borys68
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw lut 09, 2012 7:52 am

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

czw lip 19, 2012 10:51 am

Lorgan pisze:
PS. Borys, Twój wpis skomentowałem na Tenchi.pl

Nie byłem pewien, czy tu jescze zajrzysz :)
Borys
 
Lorgan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 31, 2011 1:08 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

ndz lut 16, 2014 10:49 pm

Witam,

Chciałbym oznajmić, że projekt Ultimate Warhammera wciąż się rozwija. Podręcznik przechodzi teraz kompletną przebudowę pod względem wydania, a jednym z jej elementów jest nowa (a właściwie jedna z kilku nowych) karta postaci.

Mirror 1: https://www.mediafire.com/?r56ly6cvk7uucu3
Mirror 2: http://chomikuj.pl/Lorgan/RPG/Warhammer ... r+*5bPL*5d
Mirror 3: http://pl.scribd.com/doc/207431200/Ulti ... taci-1-pdf

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

ndz lut 16, 2014 11:11 pm

Dobrze słyszeć że to się rozwija. Fajnie byłoby poczytać parę przetłumaczonych tekstów, bo przecież profesja to nie wszystko :wink:
Karta postaci fajna. Zawsze to coś innego trochę, ale może moglibyście zrobić jeszcze jej odpowiednik bez tej Percepcji?
 
Lorgan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob gru 31, 2011 1:08 am

[2 ed.] Ultimate Warhammer

ndz lut 16, 2014 11:59 pm

Przyznam szczerze, że szkoda mi czasu. Wolę poświęcić go na przygotowywanie nowych rzeczy wg zasad, które sam stosuję na sesjach ;) Poza tym, może dzięki temu, że cały Ultimate przygotowywany jest pod Percepcję, kilka osób zacznie ją stosować? Byłby to miód na moje serce.

Pozdr.
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

pt lip 11, 2014 8:30 pm

Przepraszam, że tu, ale temat zbliżony, a nie ma sensu robić kolejnych.

Gdzieś kiedyś rzuciła mi się w oczy rozszerzona tabelka manifestacji chaosu (było tam duużo efektów)
Czy ktoś mógłby pomóc mi ją znaleźć?
 
honkou
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:28 pm

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

sob lip 12, 2014 12:02 am

Królestwo Magii, nie wiem czy nie również Księga Spaczenia
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: [2 ed.] Ultimate Warhammer

sob lip 12, 2014 12:24 am

O super. Dzięki wielkie.
W księdze spaczenia póki co jest najwięcej efektów.

Ale chodzi mi coś po głowie, że kiedyś w jakimś nieoficjalnym dodatku chyba widziałem taką naprawdę dłuuugą listę efektów.
(chce poprowadzić kampanie dla magów, im bardziej magia będzie nieprzewidywalna tym lepiej).
Jak znacie jakieś nieoficjalne tabelki to byłoby świetnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości