Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pn sty 01, 2007 8:32 pm

jezeli odpowiednio to wykonasz a nie na odwal to bedzie w jak najlepszym stanie ;) Jezeli kiedys bede cos w ten sposob robic to przysle zdjecie. No ale fakt, forma ta moze nie byc az tak dlugotrwala. A cos innego z czego moze byc forma to niezbyt wiem, moze guma, silikon? Nie wiem, moze sprobuj uszczelniacza do okien?
 
Awatar użytkownika
noncebasher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 20, 2006 4:59 pm

wt sty 02, 2007 3:27 pm

Dla tych co nie mają kasy, bardzo klimatyczną jazdę można zrobić z kasztanów i zapałek. Polecam zwłaszcza dla Chaosu.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt sty 02, 2007 3:57 pm

Z kasztanów? I zapałek... Zajechało nauczaniem początkowym...:? To ma być klimatyczne? Brzmi cholernie infantylnie i podejrzewam, że tak wygląda...
Chyba że źle zrozumiałem i chodzi o RZEŹBIENIE w kasztanach i ewentualne łączenie zapałkami...
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt sty 02, 2007 4:28 pm

Wbrew pozorom w tym szaleństwie jest metoda :razz: . Wyobraż sobie chaos spawna, zrobionego z kasztana oblepionego plasteliną ( im bardziej niedobrane kolory tym lepiej ), z powczepianymi rękami, wykałaczkami, głowami...Ach, rozmarzyłem się... :razz: .
 
Awatar użytkownika
noncebasher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 20, 2006 4:59 pm

wt sty 02, 2007 4:53 pm

Jednakowoż, myślę, że dużo ciekawszy wyszedłby z gliny oraz liści. Za to z szyszek, wykałaczek oraz kilku żołędzi możemy stworzyć całkiem groźnego demona.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr sty 03, 2007 1:22 am

Chciałbym kiedyś zobaczyć Twoje figurki, Noncebasher...

noncebasher pisze:
Za to z szyszek, wykałaczek oraz kilku żołędzi możemy stworzyć całkiem groźnego demona.


Wybacz, ale kiedy czytałem fragment, popłakałem się ze śmiechu :lol:.
Chciałem zapytać, bo chyba to wszystko źle rozumiem. Chodzi o takie figurki jakie się robi w przedszkolu, czy wyrzeźbione??
A co do Chaos Spawnów, taki z liści i gliny mógłby być całkiem klimatyczny :P. Takiego wielobarwnego kiedyś robiłem, ale nieco bardziej zaawansowaną metodą :P.

Wziąłem wcześniej zrobioną formę (figurka z masy epoksydowej wciskana w mocno rozgrzany silikon o wysokiej rozciągliwości i wyciągnięta przez rozciągnięcie silikonu po ostudzeniu) i wlewałem do niej po kolei różnie zabarwione rodzaje epoksydu. Dolałem utwardzacza, wymieszałem, potrząsnąłem parę razy i poczekałem. Efekt był świetny:D. Zywice miejscami sie wymieszały, w niektórych punktach utworzyły płynne przejścia... Niemalże cud :D Popełniłem jednak pare błędów.

1. Za wcześnie wziąłem sie za wyciąganie pierwowzoru przy robieniu formy. Silikon był jeszcze odrobine plastyczny i powyciągał się. Wyszło całkiem chaotycznie, ale musze przyznać, że kształty pierwotnej wersji są lepsze.

2. Użyłem zbyt rozciągliwego silikonu. Ponieważ forma była otwarta do dołu, musiała wisieć do góry nogami. Okazało się, że spawn jest nieco napęczniały w górnej części :P
 
Awatar użytkownika
noncebasher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 20, 2006 4:59 pm

śr sty 03, 2007 3:14 pm

Twój Spawn brzydki. Powinien być złożony z jakiegoś ekologicznego materialu, aby dało się później zjeść, albo zakopać... Tylko krasnale byloby ciezko wykonać. Bo z czego? Mi do glowy przychodzą jedynie dwa kamienie na krzyż. Idziemy na plażę, i mamy cały regiment! Taki ekologiczny bitewniak na zasadach WojMłotka to dopiero byłby szaaał.. :policja:

Edit:
Chodzi o takie figurki jakie się robi w przedszkolu, czy wyrzeźbione?


Przed umieszczaniem na forum grafik polecam przeczytać Regulamin. Grafiki usunięto z posta.
Moderator Szczur
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr sty 03, 2007 5:06 pm

Nie skomentuję... :( Wszystkim z wątpliwościami co do intencji autora powyższego posta zalecam wpisanie w Wyszukiwanie Obrazów w Google hasła kasztaniaki. :D

A tak BTW, to gratuluję, noncebasher, wyjątkowo udanego 'suspensu' i genialnego dobrania zdjęć :D. Mina "Wściekłego i niebezpiecznego wyznawcy Khorne'a" po lewej jest naprawdę przerażająca :P... A ten kolczasty hełm championa... japońskie horrory wysiadają :lol:
 
Awatar użytkownika
noncebasher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 20, 2006 4:59 pm

śr sty 03, 2007 5:27 pm

Ba, Jack the Ripper to przy nim roślinożerca. A tak wracając do tematu: widziałem gracza, który stworzył z jakichś patyków, liści i innego trawska swoim WElfom naprawdę świetnego drzewca i driady. Jak zdobędę fotki tych modeli może tu dokleję.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr sty 03, 2007 5:39 pm

Wszelkie duchy lasu z patyków to klasyka. Ale ta kawaleria Chaosu z kasztanów...:D

Proponuję jednak wrócić do rozmowy na temat.
Moderator Szczur
 
polam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 12, 2008 12:56 pm

pt sty 16, 2009 9:06 am

I temat został przerwany, ale na pewno jeszcze jest odwiedzany dlatego dam kilka rad jak zrobić formę.
Przygotowanie modelu
Największym problem jest model, wzór z którego bedziesz robić formę figury. Model możesz zrobić z dowolnego materiału plastelina, masa solna, drewno, ale najlepszym materiałem jest chyba gips. Model z gipsu idzie łatwo obrobić. Przygotowany model najlepiej natłuścić kremem, oliwką. Jeśli jest to model z gipsu dobrze jest go pomalować farbą nitro, ftalową, żeby był gładki, zniknęły wszystkie rysy po czyszczeniu figurki papierem.

Materiał do wykonania formy:
Został już wspomniany taki materiał jak gumosil , na pewno on się nadaje na zrobienie formy, oprócz Gumosilu polskiej produkcji jest jeszcze Polastosil M33. jest też mnóstwo importowanych materiałów. Są to kauczuki silikonowe dwuskładnikowe, kauczuk plus katalizator. Proporcje są zawsze podane na opakowaniu.

Wykonanie formy:
Wcześniej przygotowany model umieszczamy w pojemniku, można również przygotować pojemnik z plasteliny, odległość pomiędzy modelem, a pojemnikiem min. 1 cm, czym więcej materiału tym lepiej Nie zapomnij o natłuszczeniu modelu i pojemnika Przygotowujemy kauczuk do zalania modelu poprzez dokładne wymieszanie dwóch składników. Następnie wlewamy materiał cienkim strumieniem do pojemnika. Po usieciowaniu ok. 24h wyciągamy z pojemnika. Rozcinamy nożem do tapet gumową formę po najbardziej wystających elementach modelu na dwie części. Np. jeśli jest to prostopadłościan, przed zalaniem modelu Gumosilem na pudełku zaznaczamy w którym miejscu są ranty prostopadłościanu, a później wystarczy przeciąć tylko formę po tych rantach.
Zalewanie formy:
Składamy dwie części formy zakładamy na nią np. gumkę od słoika, gumki do włosów, aby nam się forma nie rozeszła na łączeniu. Wlewamy materiał :D :gips, żywicę poliestrową, beton, plastik z przetopionych klocków ( ktoś o tym pisał) Tak przygotowana forma wytrzyma wiele, wiele odlewów
Powodzenia
Jeśli ktoś potrzebuje bardziej skomplikowanych form , adres strony poniżej.
 
michalh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 16, 2009 10:35 pm

Re: Figurki jak i z czego??

ndz mar 07, 2010 9:14 pm

Ja ostatnio chciałem zrobić taki mały ,system' RPG\skirmishowy z bardzo prostymi zasadami, na podstawie gry Dragon Age (polecam :D ) Postanowiłem, że wszystkie figurki, makiety zrobię sam. Zacząłem od swojego głównego bohatera http://yfrog.com/8bpostap . Figurka na wysokość miała mieć ok 4-5cm. Jako, iż z modeliną miałem bardzo rzadko styczność z początku pomyślałem, że rwę się z motyką na słońce. Najpierw zacząłem od głowy. Byłem bardzo zaskoczony końcowym efektem (przeważnie jestem bardzo samokrytyczny :) ), detalami: rysy twarzy, kości policzkowe, usta, włosy. :D Później zrobiłem pancerz i nogi. Następnego dnia zabierając się za ręce omyłkowo zlepiłem głowę i tors razem z innym kawałkiem modeliny. Cztery godziny pracy na marne :neutral: Próbowałem jeszcze przez pół godziny ulepić podobną głowę, ale zawsze coś było źle - straciłem motywację :?

W dalszym ciągu zastanawiam się jakby tu zrobić dłonie dla postaci w tej skali. Macie jakieś pomysły?


PS: Zrobiłem kilka muchomorków z modeliny dla goblinów (wypalałem w piekarniku). Potwierdzam solidność materiału
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 9:17 pm przez michalh, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Figurki jak i z czego??

sob mar 13, 2010 11:34 pm

Po pierwsze modelina nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepszym za to pomyslem jest wykozystanie gotowych mas modelarskch - samoutwardzalnych (czytaj reagujących z powietrzem). Jest ich mnóstwo i nie wymagają obróbki termicznej dla utrwalenia efektu. Ponadto masy modelarskie mają to do siebie że mozna je obrabiać do pewnego stopnia nawet po zaschnięciu, co ułatwia pracę nad detalami. Ugotowana/upieczona modelina potrafi się ukruszyć, a dosztukować ukruszony element jest dość ciężko.

Dodatkowo, powiem tyle, że dobrej jakości modelina jest sumarycznie droższa niż średniej jakości masa modelarska, bo masy masz najzwyczajniej wiecej.

Jeśli już chcesz pracować z modeliną, to polecam tylko masy termoutwardzalne firmy FIMO, a jeśli hccesz robić detale, potrzebne będzie Ci medium zmiękczające tej same firmy. Dzięki temu łatwiej bedzie Ci pracować nad detalami.

PS. FIMO jest raczej tylko do wypiekania. Gotowanie i suszenie suszarką raczej nie wchodzi w grę
 
KARINA_74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 8:43 am

Re: Figurki jak i z czego??

ndz kwie 25, 2010 8:52 am

Witam serdecznie,
aby wykonać odlew np:figurki krasnala około 50cm trezba mieć model teh=go krasnala. Najlepiej wyrzeżbić w gipsie nastepnie pomalować go farba nitro i polakierować. Zostawic do wyschnięcia, nastepnie robimy stelarz aby nasz model na nim położyc, zalewamy slikonem dwie warstwy, potem bierzemy firane taka jak ze sklepu białą i tniemy na kwadraty i obkładamy razem ze slikonem. potem robimy pokrywy. A figury odlewamy z żywicy lub białegop cementu. Pozdrawiam i zapraszam na strone www.decoland.pl tam sa własnie odlewy z tych form a też możecie zlecić wykonanie takiej formy. http://www.polam.info/Pracownia_Artysty ... t_form.htm
Pozdrawiam serdecznie
 
KARINA_74
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 8:43 am

Re: Figurki jak i z czego??

ndz kwie 25, 2010 8:55 am

Pytanko małe do michalh, w jaką grasz grę bo widać jest interesująco zachęcająca:) Pozdrawiam
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Figurki jak i z czego??

pt maja 21, 2010 9:35 pm

Dragon Age : Początek, z tego co widać po screenach...
 
damianior
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 15, 2012 2:53 pm

Figurki jak i z czego??

wt maja 15, 2012 3:33 pm

http://www.kauposil.com/sklep/pl/search ... er,skulpey


Zajebista masa do figurek! farba też super siada(Akrylowa, olejki nie polecam)
 
Awatar użytkownika
Nekrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 17, 2014 1:17 am

Re:

czw lip 17, 2014 1:25 am

To ja się pochwalę swoimi, bowiem już tworzę je od 2010.
Przy okazji pozdrowienia dla Liverrina ;-)

http://mojeddminiatures.blog.onet.pl/ Tutaj możecie zobaczyć moje zmagania.
Najlepiej zrobić z drutu cienkiego szkielet potem stopniowo go oblepiać masą i na końcu tworzyć szczegóły ja polecam FUN CLAY jako masę bowiem jest lekka i giętka, nie trzeba jej wygotowywać. Dobrą masą jest też SILK CLAY można ją dostać w każdym prawie Empiku. masy same "stygną" na powietrzu i figurki z nich stworzone pozostają w miarę "sprężyste" czyli nie ma co się bać że jak spadnie na podłogę to się roztrzaska tak jak modelina. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy, piszcie jeżeli tworzycie figurki na mojego maila lub odezwijcie się na FB, z chęcią doradzę i porozmawiam. :-)
 
GeekMarvelPN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 1:47 pm

Re: Figurki jak i z czego??

pn wrz 23, 2019 2:04 pm

@Nekrus

Świetna robota!
________________
https://gloryshop.pl/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości