Zrodzony z fantastyki

 
Młody:*
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 12:24 pm

Które rpg wybrać?

sob lip 26, 2014 11:23 am

Witam,
Mam mały problem mianowicie nwm które rpg wybrać i wybrałem 4, które mi się najbardziej podobają:
- Kiedy rozum śpi
- Neuroshima
- Apocalypse World
- Warhammer II Edycja
Pomóżcie mi wybrać tylko uzasadnijcie dlaczego to i to jest lepsze od tego.

Dzięki z góry za wszystkie komentarze!
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2015 9:14 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Które rpg wybrać ?

ndz lip 27, 2014 3:51 pm

Po pierwsze, bo boli mnie to niesamowicie: "nwm"? Piszesz posta z prośbą o pomoc i nawet nie chce ci się kliknąć literek, tworzących słowa które zwracasz do użytkowników? Już pomijając to, że o ile "nvm" ma sens jako skrót "nevermind" o tyle zwrot "Nie wiem" to dwa osobne słowa, łączenie ich w jeden skrót wydaje się... nie na miejscu. (EDIT: chociaż i pisownię "Never mind" też widziałem. Dalej nie popieram takich ekscesów przy prostych zwrotach typu "nie wiem" :) )

Nikt nie jest w stanie przedstawić ci rzetelnych informacji, który z powyższych systemów jest stricte lepszy od innych. Bo żaden z nich nie jest najlepszy pod każdym względem. W 90% dostaniesz odpowiedzi co najwyżej subiektywne, mające swoje korzenie w "w to grałem, więc jest fajne". Jeżeli chcesz otrzymać pomoc w tej sprawie, musiałbyś przedstawić co cię w RPG interesuje, (np. walka, odgrywanie, jaki rodzaj świata, high, low magic? etc). To tak jakbyś się pytał, która gra jest najlepsza: Wrota Baldura, Morrowind, czy GTA? :)

I na marginesie, ale to już czepialstwo: jeden wykrzyknik wystarczy. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2014 3:55 pm przez Olorin Rapidedge, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mactator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 6:24 pm

Które rpg wybrać ?

ndz lip 27, 2014 9:34 pm

Młody nim więcej informacji nam powiesz w co chcesz grać tym będzie łatwiej. Informacje z kim grasz, ile grałeś, co lubicie, jakie filmy/książki/gry się wam podobają.

Ewentualnie przeczytaj recenzje każdego systemu, które zapewne pomoże znaleźć wujek google. Jakbyś nie był pewny jakiś rzeczy to pytaj.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Które rpg wybrać ?

pn lip 28, 2014 10:22 am

Warto rozważyć zagranie we wszystkie te cztery erpegi :) Wyrobisz sobie opinie o każdym i wtedy ewentualnie zdecydujesz się na jednego, dwa, trzy... albo na wszystkie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości