Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Jidaigeki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 12, 2014 12:23 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

pn maja 12, 2014 12:41 pm

Czy istnieją jeszcze osoby / grupy osób grające (tudzież prowadzące) Legendę Pięciu Kręgów zarejestrowane (lub nie) na tym forum, czy też ta wspaniała gra fabularna sukcesywnie zaczęła wymierać?

Na chwilę obecną sam nie mam z kim aktywnie dzielić chwil z L5K, ponieważ moja grupa znajomych w realu się wykruszyła, a i z tego, co widzę tutaj na forum również sytuacja nie wygląda optymistycznie.

Dlaczego? Przecież na zachodzie m.in. dzięki KGK Legenda Pięciu Kręgów RPG wręcz tętni życiem, zaś jej urzekający świat nieustannie się rozwija i mknie do przodu, także każdy może w nim znaleźć coś odpowiadającego sercu i duszy.

Z utęsknieniem czekam na jakiekolwiek odpowiedzi.


Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Blizz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 197
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:21 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

śr maja 14, 2014 2:03 am

Grupy grające w L5K z pewnością jeszcze się znajdą na terenie Polski. Sam prowadzę w miarę regularnie ten system. Problemem raczej będzie znalezienie aktywnych graczy w twojej okolicy. Ja sam nie wyznaję stylu prowadzenia przez forum, a i skype bywa męczący...
 
Awatar użytkownika
Jidaigeki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 12, 2014 12:23 pm

Re: Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

śr maja 14, 2014 8:43 am

Ja też nie praktykuję grania 'na odległość' drogą chat / forum / itp. Miałem na myśli bliżej rozmowy, aktywne udzielanie się na forum na (jak dla mnie) każdy temat związany z L5R, ponieważ od długich miesięcy nic takiego nie miało tu miejsca.

Pytanie brzmi, dlaczego taki stan rzeczy obecnie się tu rysuje? Czy pod tym względem miłośnicy (Gracze / Mistrzowie) wypalili się? A może brak czasu starszych pokoleń, zaś młodsze nie są już tak 'wylewne'?


Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Blizz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 197
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:21 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

ndz maja 25, 2014 2:22 pm

Ja lubię od czasu do czasu pozaglądać na moje dwa ulubione działy RPG... Ale już od bardzo dawna się nie udzielam. Tutaj przerwałem moją długą "zmowę" milczenia.

Brak odpowiedzi na tym forum z pewnością wiąże się z małą liczbą osób, które w ogóle zaglądały na ten dział Poltergeista, i które najwyraźniej wykształciły już własne style grania na tyle, że sami potrafią sobie odpowiadać na pytania rzucane im przez zawiłości świata L5K. Aktualnie jestem zamieszany w mistrzowanie sporej grupie graczy w L5K, więc jestem bardziej otwarty na tematy w tym dziale niż kiedykolwiek wcześniej. Ale dla spokoju moderatorów wypadało by te inne tematy poruszać w odpowiednich dla nich wątkach...
 
Awatar użytkownika
Jidaigeki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 12, 2014 12:23 pm

Re: Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

czw maja 29, 2014 9:46 pm

Jeśli dobrze rozumiem Ciebie, forum w takim wypadku spełniało rolę li tylko odpowiadania na pytania i rozwijania zawiłości gry? Mechaniki, świata, kwestii niuansów? Nie liczyło się prowadzenie rozmaitych dysput samych w sobie, dla czystej przyjemności rozmawiania, polemizowania, fantazjowania, czy dzielenia się swoimi burzami umysłowymi i osobliwymi wizjami Szmaragdowego Cesarstwa? Idąc dalej tym tropem, jakby nie patrzeć, tematy się już wyczerpały reasumując w uproszczeniu, tak?

Bądź, co bądź, mogę jedynie pozazdrościć wszystkim tym, którzy mają z kim grać / komu prowadzić L5K.
Moja dawna (wtedy stała) grupa około dziesięciu lat temu się rozproszyła, dlatego nie miałem ówcześnie okazji zapoznać się wspólnie z nimi z Legendą.

Kilka lat temu próbowałem zawiązać nową grupkę z Jednym Ocalałym z tej pierwszej ekipy, ale na kilku sesjach się skończyło (prywatne (nie)stosunki między Graczami). Około roku temu miała miejsce kolejna próba, zapowiadało się zacnie, lecz znów coś się pochrzaniło między grającymi.

Aktualnie udało mi się nakręcić (przynajmniej tak wygląda to z moich oczu) kilku znajomych, zupełnie zielonych w grach fabularnych, gdzie w dodatku jeden z nich jest anty względem wszystkich gier towarzyskich/zabaw/gier konsolowych/itp., bo jak twierdzi - wyrósł z nich - ale mimo to chcę spróbować, ponieważ jako koledzy są niezwykle zgrani z sobą, tak też może coś z tego wyjdzie. Spotykamy się dokładnie jutro, przy wódeczce dla smaku (wolałbym ciepłe sake), żeby wprowadzić ich pobieżnie w świat gry, nakreślić postaci, zapoznać ich z zasadami, itp. Wolałbym polecieć na grubo z mechaniką 4 edycji, ale mogą tego nie ogarnąć na pierwszy styk z Legendą i RPGami w ogóle oraz słabą znajomością angielskiego, dlatego zacznę najpewniej od 1 edycji. Trzymać kciuki i niech Forumowy Kami dopomoże mojej karmie! :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

pn cze 02, 2014 9:28 pm

Ja przyznaję bez bólu, że kompletuję całość linii L5R ze względu na jej jakość, nie patrząc na to czy wykorzystam ją na sesjach (albo inaczej - na ilu sesjach). Mam świetną grupę, ale do tej pory nie było nam z Legendą po drodze. Sytuacja może się zmieni na jesieni, kiedy kolega skończy swoją kampanię Warhammera.

Może wtedy będę w stanie napisać coś więcej, niż recenzję dodatku :)
 
Awatar użytkownika
Jidaigeki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 12, 2014 12:23 pm

Re: Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

wt cze 03, 2014 10:44 am

Czarnotrupie,

Czy do Legendy Pięciu Kręgów ew. materiały lub artykuły tworzone przez siebie można zamieszczać również w dziale L5K na Polterze, jak np. Twoja recenzja Drugiego Miasta, czy tylko tutaj na forum?

Może - żeby L5K 'odżyła' i zachęciła nowych (często młodych) Graczy - trzeba zacząć jakoby od podstaw, tzn. pisząc początkowo i trywialne artykuliki, dot. np.:
- linii czasowych jako baz różnorodnych teł do tworzenia i prowadzenia opowieści;
- objaśnień mechaniki, własnych postrzegań danych jej aspektów - odbicia zasad gry na świat przedstawiony
Oczywiście ww. całość oparta na tych podręcznikach z 4ED z uwagi na to, iż może L5K obecnie 'odstrasza' rzesze Graczy barierą językową.

Na swoim przykładzie powiem tyle, że odnośnie tych nowych Graczy, z którymi widziałem się w poprzedni piątek, bardzo ciężko jest mi ogarnąć im zasady i właściwie ich wprowadzić w jej kanony, mimo iż sam od czasu do czasu odświeżam sobie mechanikę 4ED 'na sucho' wnikliwie studiując najmniejsze jej szczegóły i aspekty.

Czasem odnowienie, w duchu buddyjskiego Cyklu Odrodzenia (...Shinsei-do? ;p) przynosi nieoczekiwanie pozytywne skutki.


Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

wt cze 03, 2014 8:08 pm

Jidaigeki pisze:
Czy do Legendy Pięciu Kręgów ew. materiały lub artykuły tworzone przez siebie można zamieszczać również w dziale L5K na Polterze, jak np. Twoja recenzja Drugiego Miasta, czy tylko tutaj na forum?

Można jak najbardziej wklejać jako artykuły. Czasem jest z nimi więcej pracy, czasem wystarcza korekta interpunkcji - zależy od tematu i warsztatu użytkownika. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że frajda z puszczenia tekstu jako artykuł jest zdecydowanie większa, niż wpisu na blogu.

Forum jako miejsce do wklejania dłuższych tekstów nie nadaje się zupełnie.
 
mandris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:40 pm

Legenda Pięciu Kręgów wymarła?

ndz sie 17, 2014 10:03 pm

Witam,

Zważywszy na temat, jest to chyba najodpowiedniejsze miejsce, aby napisać swojego dziewiczego posta na tym forum :razz:
Parę tygodni temu, razem z moją skromną grupą, zaczęliśmy przygodę z L5K. Jesteśmy dopiero po 3 sesjach, powolutku poznajemy świat i testujemy mechanikę. O ile świat urzekł nas na całego i z przyjemnością się w nim zagłębiamy, to jednak w mechanice już zauważyliśmy spory problem.

<lekki offtop mode ON>
Nasze postacie są zbyt delikatne i praktycznie po drugim ciosie są już niezdatne do żadnych akcji :? Poszukałem na forum, ale nigdzie nie znalazłem żadnego tematu, w którym byłoby wspomniane jak ten temat rozwiązać. Jeśli jest, to prosiłbym o linka :)
<lekki offtop mode OFF>

Wracając do tematu przewodniego, mogę zapewnić, że w nadchodzących dniach/tygodniach będę zapewne zadawać trochę pytań odnośnie L5K, także będzie trochę ruchu na forum ;)

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości