Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

Powrót Nagasha

śr sie 27, 2014 4:39 pm

Chaos ponownie zbiera siły na północy Imperium, które tym razem nie będzie mogło oprzeć się potędze Mrocznych Bogów. Władca Slyvanii Manfred Von Carstain widzi wzbierające zagrożenie i wie, że ty razem nawet jego interwencja nie przeważy szali zwycięstwa na stronę ludzi. Postanawia więc zawrzeć sojusz ze swym dawnym wrogiem Arkhanem Czarnym i wspólnie przywrócić światu jedyną siłę zdolną oprzeć się potędze Chaosu. Tylko Wielki Nekromanta jest w stanie zatrzymać ponowną inwazję Chaosu, choć konsekwencje jego powrotu mogą być katastrofalne, to jest on jedyną możliwością ocalenia świata przed zagładą.
Manfred zdaje sobie sprawę, jaką cenę może zapłacić, nie nie widzi jednak innej możliwości powstrzymania Chaosu. Jest więc zdeterminowany i nie cofnie się przed niczym aby ponownie sprowadzić Nagasha. Nie wszystkim jednak podoba się wizja Nagasha kroczącego ponownie po świecie, dlatego zrobią oni wszystko, aby powstrzymać Manfreda przed spełnieniem swych zamiarów.
Tak wygląda wstęp do nowej kampanii WFB, która niedługo pojawi się w sklepach. Jej motywy można wykorzystać w WFRP i przygotować kampanię RPG.
 
rekinado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 25, 2014 5:01 pm

Powrót Nagasha

czw sie 28, 2014 3:42 pm

Pomysł jest dobry i stanowi świetny pretekst do dłuższych podróży.
Niestety wprowadzenie Nagasha już nie jest tak dobrym pomysłem.
 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

Re: Powrót Nagasha

wt wrz 02, 2014 9:08 am

Tak tylko to jest pomysł twórców z Games Workshop :razz: .
W kampanii "The End of Times" Nagash powraca i podporządkowuje sobie wszystkie rody Wampirów, następnie wraz z nim udaje się do Khremi gdzie dochodzi do wojny dwóch nieumarłych armii . Setta zostaje pokonany a Nagash łamie wolę Królów Grobowców tworząc w ten sposób jedną potężną armię niemuarłych. Siły te rozpoczynają marsz w kierunku Impeium które po raz kolejny zagrożone jest inwazją Chaosu największą jaka kiedykolwiek miała miejsce. Tym razem sojusznicy nie przybędą z pomocą jak to miało miejsce podczas Burzy Chaosu i Imperium skazane jest na zagładę. Nieoczekiwanie gdy Nagash dociera do Imperium oferuje ludziom sojusz i pomoc w walce z Chaosem. Imperator nie mając innego wyjścia zgadza się, ale co się stanie gdy uda się już odeprzeć Chaos.
Tymczasem Archaon wydostaje się z Mosiężnej Twierdzy i rusza na północ w celu odzyskania władzy nad siłami Chaosu. Po jego klęsce pojawiło się wielu pretendentów do miana Wszech Wybrańca i Archaon musi się z nimi rozprawć i tym samy pokazać, że on ciągle rządzi. Po wielu walka i sporej ilości ściętych głów Archaon podporządkowuje sobie północne plemiona. Teraz ma czas na przeanalizowanie przyczyn swej porażki. Stwierdza, że tym razem, aby wygrać musi pozbawić Imperium sojuszników, dlatego tym razem atak spadnie nie tylko na Imperium ale na cały świat. Archaon podporządkowuje sobie siły jakich nie miał jeszcze żaden Wszech Wybraniec. Wierność Archaonowi przysięgają cztery Większe Demony Chaosu. Dołączają do niego też inni potężni Wybrańcy Chaosu jak Valkia Krwawa czy Sigvald Wspaniały. Atak ma spaść na Kathaj i Nippoi, N'khari ma poprowadzić demoniczną hordę na Ulthuan, a Valkia Krwawa ruszy z armią korników na Naggaroth. Z południowej Bramy Chaosu ruszą Legiony Demonów aby uderzyć na Jaszczuroludzi. W Bretonii Czarny Rycerz w końcu zbierze swą armię i rzuci wyzwanie Królowi, jednocześnie na jej brzegi spadanie atak Norsmenów. Archaon sam osobiście uderzy na Imperium i tym razem rozniesie je na strzępy.
 
Awatar użytkownika
pneu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lis 17, 2005 1:44 pm

Re: Powrót Nagasha

pn wrz 15, 2014 10:05 pm

Niech zgadnę. Nowy pomysł GW na setting do IX edycji WFB? Jak zwykle, wielka super duper wojna wszystkich ze wszystkimi, tak żeby wszyscy figurkowcy czuli się dopieszczeni. Nieważne, że bez sensu ;)

PS
Zdaje się, że po wątpliwej Burzy Chaosu, którą GW zdawało się zamieść pod dywan proponują coś bardzo podobnego.
Ostatnio zmieniony pn wrz 15, 2014 10:06 pm przez pneu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości