Zrodzony z fantastyki

 
Hej...Ty!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn mar 04, 2013 7:22 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

śr wrz 17, 2014 12:32 pm

Witam ponownie z kolejnymi pytaniami.

Zauważyłem w podręczniku Mistrza Podziemi i na stronach internetowych atut i tabelę do "Tworzenie cudownego przedmiotu". Jest tam takie coś jak te "EFEKTY".
Po pewnym czasie troche się w tym pogubiliśmy, dlatego też pytam, abyście sprostowali zdania moja i moich towarzyszy niedoli.

Problem jest: Czy jest możliwość stworzenia przedmiotu, który ma nieograniczoną ilość zaklęć?

Gdyż jest takie coś, co nie ma większego opisu w podręczniku, ani nie wygooglowało mi nigdzie - (Efekt czaru) słowo rozkazu - i nie jest to nic super drogiego.

Przykładem do jakiego stwierdzenia moi towarzysze doszli to :

Kapłan 3 lvl z atutem w/w może za 1800gp stworzyć ITEM który na słowo rozkazu (czyli akcje wolną) leczy d8+1, gdyż jest tam podane: 1800 x poziom czaru x poziom rzucającego (oczywiście jeśli tworzący chce osłabić swą moc na czas kreacji).

Czy jest takie coś możliwe?

W końcu są przedmioty magiczne, które dają NA STAŁE regeneracje czy po założeniu świecą różowym światłem, wykrywają sekretne drzwi, dają premie do poruszania się, powolny upadek albo dają jakieś inne stałe efekty które NIE są atrybutami, KP czy OC.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

śr wrz 17, 2014 12:58 pm

Czy jest możliwość stworzenia przedmiotu, który ma nieograniczoną ilość zaklęć?

Tak, a opisany przez ciebie przedmiot jest powszechnie uważany za jeden z najprzydatniejszych w całej grze. Twój MG - o ile sam nim nie jesteś - prawdopodobnie będzie chciał go w jakiś sposób ograniczyć.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

śr wrz 17, 2014 1:48 pm

Tylko jedno sprostowanie - aktywacja słowem rozkazu to akcja standardowa :)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

śr wrz 17, 2014 4:16 pm

To nie są ceny magicznych przedmiotów, lecz wskazówki, jak je ustalać.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

ndz wrz 21, 2014 4:27 pm

Czy do stworzenia magicznego przedmiotu wymagającego zaklęć z kilku klas (np. pierścienia spadających gwiazd) wymagany jest odpowiedni poziom czarującego we wszystkich klasach czy wystarczy w jednej?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pytanie o tworzenie przedmiotów

ndz wrz 21, 2014 5:14 pm

Jednej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości