Zrodzony z fantastyki

 
Vchemik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 01, 2014 11:39 am

Hommlet

śr paź 01, 2014 11:53 am

Witam.
Postanowiliśmy z kolegami, że fajnie byłoby zagrać w D&D po naprawdę wielu latach... Postanowiliśmy grać w edycję 3.0, kupiliśmy podręczniki i...! No właśnie, zaczynamy się powoli przygotowywać.
Mamy przygodę "powrót do świątyni złych żywiołów", ale nie możemy znaleźć mapy z miasteczkiem i okolicą w podręczniku zapomnianych krain... Znalazłem coś takiego w internetach:
Obrazek
Ale nie potrafię odnaleźć tego na mapie świata.
Stąd moje pytanie, czy mógłby mi ktoś pomóc? I wskazać gdzie to się znajduję?

PS. Troszkę głupio nam tak się pytać, ale naprawdę czujemy się zieloni w temacie, a chcielibyśmy zacząć się cieszyć rozgrywką.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Hommlet

śr paź 01, 2014 4:48 pm

A to czasem nie była przygoda dla bardziej zaawansowanych bohaterów?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Hommlet

śr paź 01, 2014 7:14 pm

O ile dobrze pamiętam, to była to taka dziura, że na mapie całego świata jej nie znajdziesz. Umieśćcie ją gdziekolwiek w Halruaa i będzie cacy.
 
Łodzianin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: sob lut 16, 2013 10:34 pm

Hommlet

śr paź 01, 2014 7:15 pm

Hommlet nie znajduje się w Zapomnianych Krainach, a w Greyhawku. Pomyliliście settingi. Mapę w internecie znalazłem taką:

Obrazek

Może to Wam nieco pomoże.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Hommlet

śr paź 01, 2014 11:32 pm

wysłannik pisze:
A to czasem nie była przygoda dla bardziej zaawansowanych bohaterów?

Teoretycznie jest dla postaci od 4 poziomu, ale początek to przede wszystkim interakcje społeczne, więc nawet BG na niższym poziomie powinni dać sobie radę.

Inna rzecz, że "Powrót do Świątyni Złych Żywiołów" to bardzo ambitny wybór jak na początek rozgrywki. Kampania (bo ciężko jest to tak naprawdę przygodą nazwać) jest naprawdę długa i momentami dość trudna (tak jeśli chodzi o poziom trudności starć jak i samo prowadzenie).
 
Vchemik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 01, 2014 11:39 am

Hommlet

czw paź 02, 2014 9:13 am

Dzięki wielkie! Teraz zgadza się dlaczego nie mogliśmy znaleźć tej lokalizacji.
Planujemy start gry na 4lvl'u I stwierdziłem że kampania, która poprowadzi nas przez 8-10 poziomów będzie dobrym pomysłem do wprawienia się w grę.
Jednak zastanawiam się również nad wykorzystaniem kilku pomysłów, lokacji itp. do wymyślenia własnej kampanii :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość