Zrodzony z fantastyki

 
radek501
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 16, 2013 12:26 am

Traumaturgia a niezwykły głód

sob cze 07, 2014 1:59 pm

Witam.

Stworzyłem postać lekarza-wampira z klanu Tremere. Dałem u wadę Niezwykły Głód (powoduje, że postać nie tylko musi wypić krew z ofiary ale również zjeść narządy bogate w krew, doprowadzając najczęściej do śmierci). Jak ta wada ma się do umiejętności Kradzież Vitae z dyscypliny Traumaturgia i korzystania z banków krwi? Czy używając Kradzieży mogę nie wyssać całej krwi z ofiary i zaspokoić głód? Czy korzystając z banku krwi jestem wstanie uzupełnić poziom krwi?
Ostatnio zmieniony pn paź 27, 2014 5:19 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Traumaturgia a niezwykły głód.

wt paź 07, 2014 11:43 am

radek501 pisze:
Czy używając Kradzieży mogę nie wyssać całej krwi z ofiary i zaspokoić głód? Czy korzystając z banku krwi jestem wstanie uzupełnić poziom krwi?


Jako MG powiedziałbym że nie. Wybrałeś ciężką wadę i nie powinno się pozwalać tak łatwo się ją obejść. Oczywiście wszystko zależy od twojego narratora ale ja bym na jego miejscu powiedział że krew musi być pobrana osobiście ze świeżej ludzkiej ofiary nie za pomocą magii aby zaspokoić ten głód tak widzę tą wadę.

Przyjąłbym że Niezwykły Głód napada postać raz na noc. Można by odwlec go na kilka dni spalając punkt woli ale wiązałoby się to z problemami fabularnymi np. Z koncentracją na zadaniu. Po zaspokojeniu Niezwykłego Głodu ubytki w Vite można by zaspokaiać już za pomocą magii lub banków krwi.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Traumaturgia a niezwykły głód.

czw paź 09, 2014 11:26 am

Po pierwsze taumaturgia, nie traumaturgia...
Po drugie, mechanicznie owszem możesz wyssać krew mocą taumaturgiczną lub z woreczka, ale nadal potrzebujesz że tak to ujmę "zagrychy", oczywiście skoro jesteś lekarzem to możesz np. wyjadać organy ze świeżych trupów w kostnicy, to o ile pamiętam nie jest zabronione przez zasady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości