Zrodzony z fantastyki

 
murrey
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 6:30 pm

Gra bitewno strategiczna - materiały

pt paź 17, 2014 10:20 am

Tworzę sobie powolutku i spokojnie niewielką grę strategiczno bitewną i w końcu przyszedł czas na zbudowanie planszy więc potrzebuje trochę pomocy. Styczność z dioramami miałem raczej niewielką, kiedyś za dziedziaka coś się tam kleiło ale nie żeby to było coś pięknego ;)

Mapa wykonana będzie z sześciokątów foremnych o boku długości 6 bądź 7 cm (w niedzielę zrobię kilka sztuk porównam i wybiorę optymalny rozmiar) o różnej grubości od 5 mm do 30 mm wykonanych z drewna sosnowego lub olchowego.

Potrzebuję ogólnodostępnych materiałów. Na jednym z for modelarskich znalazłem pomysł na posypkę z herbaty (różne herbaty oddałyby znakomity klimat dżungli sci fi). Mogę także wykonać sobie posypkę z trocin po drewnie różnej ziarnistości. Tylko mam pewien kłopot bo nie wiem jak to zabezpieczyć tj. do podstawy przykleję herbatkę na klej stolarski ale wypadałoby pokryć to jakimś lakierem czy coś - nie znam się proszę polećcie coś.

Druga sprawa to farby. Kiedyś bawiłem się w malowanie białą emalią akrylową mieszaną z pigmentami. Teraz planuję podobnie tylko do tworzenia palety użyję dozownika tak aby nie "zgubić" palety. Co sądzicie o farbach akrylowych (takich ze sklepów budowlanych)?

I ostatnia sprawa podobna do tej z herbaty. Roślinność na hexach powstawiałbym uschnięte gałązki prawdziwych drzew, krzewów itp. Pytanie tylko jak zabezpieczyć to przed rozkładem i aby było to trwałe? Sam lakier wystarczy? I jaki lakier kupić?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości