Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 12:21 pm

Zaalaos pisze:
Moja postać widziałaby to jako magów, kapłanów i innych czaromiotów siedzących w Wyższe Izbie i resztę ludu w Niższej Izbie parlamentu + jakaś osoba która robiłaby za prezydenta / króla.

Myślę, że główną siłą w Sembi są kupcy, a konkretniej ich gildie.
I tego stanu rzeczy nie zmienimy. No, nie bez silnego oporu z ich strony.

Altaris pisze:
Ehran wydaje mi się że zadajesz ciut za dużo pytań, było powiedziane dość wyraźnie że nie możemy gadać o szczegółach :P

Nic takiego nie było.
Ona jedynie powiedziała, że daliśmy jej wcześniej rozkazy, by nas nie informować.
Nie uściśliła, w jakim zakresie informować i o czym. A my nie pamiętamy, czego dotyczyły nasze rozkazy dla niej ;)
pozatym, kto pyta nie błądzi. W najgorszym wypadku odmówi odpowiedzi. Albo powie jedynie to, co możemy wiedzieć. Nie wszystko musi być objęte tajemnicą. Ponad to, przyszliśmy do niej by pozyskać wsparcie kościoła w objęciu władzy / zakończeniu rebeli. No i warto też dopytać o wszystko, co może się przydać.
Ostatnio zmieniony pt wrz 05, 2014 12:22 pm przez Ehran, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 4:23 pm

W sumie to właśnie się zastanawiam czy Zacharel nie został stworzony przez nas (tzn. jest postacią fikcyjną) aby przemienić Sembię wedle naszego upodobania. Aczkolwiek słabo widzę przekonanie Alustriel i jej turbo-planarnej bardki do jego istnienia.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 4:46 pm

W tej chwili możemy tylko gdybać...

Może jak mówisz to mit, który rozpowszechniliśmy.
Może faktycznie jesteś nim, a reszta twoich wspomnień jest sztuczna...
może twoja rozmówczyni udaje, że cię rozpoznała jako Zaharela...

jest jeszcze wiele innych wyjaśnień, ale te pierwsze nasunęły mi się na myśl.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 4:48 pm

Dokładnie to samo myślałem. Zobaczymy jak pójdzie spotkanie z Rachelą, wtedy prawdopodobnie poznamy odpowiedź. Albo jej fragment.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 5:00 pm

Ciekawo by było, gdybyś się rzeczywiście okazał Zaharelem ;)
No cóż, ale jak na obecny moment, można tylko czekać jak sie sytuacja rozwinie.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 5:41 pm

Widzę że dochodzimy do podobnych wniosków.
Z tym że według mnie Zacharel na pewno nie jest postacią fikcyjną, możliwe że Tamzin nim jest, albo że przybrał formę Tamzina.
Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to przez wymazanie wspomnień ew. współpracy między nami i Zacharelem jesteśmy ustawieni bezpiecznie na wypadek gdyby plan który uknuliśmy, nie wypalił.
Bawiąc się teraz w metagaming odnoszę wrażenie, że planem naszych postaci jest doprowadzenie do Spellplague, bowiem w jej wyniku praktycznie wszyscy wybrańcy Mystry oraz ona sama znikną z powierzchni Faerunu. A jak wiadomo oprócz Selune to Mystra jest największym wrzodem na tyłku dla wyznawców Shar.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 5:45 pm

Altaris pisze:
Bawiąc się teraz w metagaming odnoszę wrażenie, że planem naszych postaci jest doprowadzenie do Spellplague, bowiem w jej wyniku praktycznie wszyscy wybrańcy Mystry oraz ona sama znikną z powierzchni Faerunu. A jak wiadomo oprócz Selune to Mystra jest największym wrzodem na tyłku dla wyznawców Shar.


Ale moja postać wyznaje Kelemvora. I bardzo się z nim lubi, a ten przepada za Mystrą (już nie tak bardzo jak dawniej, ale mimo wszystko). Chyba że spellplague miałaby odpowiedzieć na jedno z życiowych pytań które Tamzin ma, w takim wypadku rzeczywiście chętnie pomógłby w obaleniu Mystry.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 05, 2014 10:32 pm

Pamiętaj że Tamzin też utracił część wspomnień, równie dobrze mógł się "przeprogramować" na Kelemvora żeby nie być podejrzewanym :P
Wszystko zależy od wyobraźni Kleberna ;)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

śr wrz 10, 2014 9:43 pm

Jutro będzie post.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

czw wrz 11, 2014 9:03 pm

Przepraszam, ale z uwagi na pewne przyczyny losowe, nie będę mógł regularnie postować przez około tydzień.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt wrz 12, 2014 8:30 am

Zatem trzymamy kciuki byś uporał się z tymi problemami jak najszybciej i wyszedł zwycięską ręką z tego, cokolwiek cię trapi :).

Ja aktualnie walczę z paskudnym przeziębieniem, więc też rzadziej jestem online.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 03, 2014 8:09 am

Czekałem jeszcze na Altarisa, ale najwyraźniej nie mógł napisać. Dlatego ta 3 dniowa zwłoka. Przy następnum poście nie będę czekał. Chłopak odpisze jak będzie mógł. 3 dniowe przerwy nie są zbyt dobre dla sesji. Chcę tą sesję dograć do końca. Przygoda jest bardzo krótka, bo dostosowana do tempa na forum. Przy stole byśmy ją rozegrali w 3-4 godziny. Niby forum pozwala na rozbudowaną fabułę, długaśne posty, ale pisz panie elaboraty 3x na tydzień i tak przez rok. Prawie nierealne, choć raz nam Ehran udało rozegrać niemalże calutką kampanię. Ale nie liczę na powtórzenie tego wyczynu.

Po tej przygodzie będziecie mogli, jak zechcecie, rozegrać nową mini przygodę, tymi samymi postaciami z przeskokiem czasowym i poziomowym. Ale do rzeczy.

Najwyraźniej wasza trójka rozwala ten kraj od środka. Ciekawe jak w tym gąszczu kłamstw i iluzji wyglądają motywacje Jargena. A może to nie on, tylko wy jesteście prawdziwymi zdrajcami?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 03, 2014 9:18 am

No raz się udało. Choć ja dołączyłem - bo ja wiem - w drugiej połowie? i muszę przyznać, że pod koniec trochę odpadłem z powodów osobistych. Więc raczej należało by powiedzieć, że tobie się udało. I wielki szacun za to.

Co do tej sesji, hmm, ciekawy zwrot akcji.
Takie pytanko, kto stoi wyżej w hierarchii kościoła Shar, my czy kapłanka? bo uprzednio mówiła, że jej rozkazujemy, a teraz że nas ukarze?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 03, 2014 11:02 am

Dowodzicie całym tym przewrotem i w tej kwestii możecie jej rozkazywać. Ale wy formalnie nie należycie do kleru Shar, dlatego w hierarchi kościelnej każdy kapłan stoi wyżej niż wy.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 03, 2014 4:31 pm

Wybaczcie chłopaki, początek roku akademickiego, a ja na studia po roku przerwy wróciłem. Stąd na głowie naprawdę sporo, ale postaram się odpisywać możliwie regularnie.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz paź 05, 2014 1:12 pm

Ehran, od kiedy umiesz czytać w myślach bez pomocy psioniki? :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn paź 06, 2014 9:29 am

Sorry.... jakoś umsknęło mi, że tylko to myślałeś...
jak chcesz, zedytuję posta.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn paź 06, 2014 12:11 pm

Sam nie wiem, tekst na dobrą sprawę wyszedł fajny. Więc w sumie może zostać jak było. Ciekawą rodzinkę ma nasza arcykapłanka, nie sądzisz? :D
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn paź 06, 2014 12:29 pm

Przecież musi być jakiś powód, poza mistycznym boskim zakazem, dla którego zwolennicy przeciwstawnych religii jeszcze się nie powyżynali.

Ehran, twoja postać wpakowała w niezłą kabałę. Jakbym miał usytuować w skali od 1 do 10, to powiem, że nieskończoność. Przetestujemy hardkorowo twój build. Zobaczymy jak dobrze odrobiłeś pracę domową. ;-)

O, Altaris ze swoją postacią też chce dołączyć.
Ostatnio zmieniony pn paź 06, 2014 12:34 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn paź 06, 2014 2:36 pm

Klebern pisze:
Przecież musi być jakiś powód, poza mistycznym boskim zakazem, dla którego zwolennicy przeciwstawnych religii jeszcze się nie powyżynali.

całkiem fajny i zgrabny pomysł.

Klebern pisze:
Ehran, twoja postać wpakowała w niezłą kabałę. Jakbym miał usytuować w skali od 1 do 10, to powiem, że nieskończoność. Przetestujemy hardkorowo twój build. Zobaczymy jak dobrze odrobiłeś pracę domową. ;-)

A to była jakaś praca domowa? hmm, zgłaszam nieprzygotowanie :p

a tak wogulę, czemu, jak chce się zaprzyjaźnić z jakimiś dziewczętami w tej sesji, to od razu ktoś pragnie mnie zabić i wali epikami we mnie ;) ?
bu, jak tak dalej pójdzie, Lord Warp zostanie abstynentem...
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn paź 06, 2014 3:36 pm

Mam wrażenie że właśnie Maximus próbuje przespać się z Shar :P
Ja nie chcę dołączyć, tylko przyjacielowi dodatkową atrakcję oferowałem ;)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob paź 11, 2014 10:20 pm

Klebern, skoro Samael ma wolne popołudnie, to poprzednia deklaracja pozostaje w mocy. Stara się uzależnić więcej ludzi by pozyskać kolejne dusze do kolekcji. Chociaż teraz nie będzie musiał demonów wypytywać o informacje.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

wt paź 14, 2014 1:37 pm

@Altaris
Wielka, wielka, tylko, jeszcze nie odkryłeś. Każdy przypomina głównie o sobie.
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2014 1:38 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

wt paź 14, 2014 3:41 pm

Cóż, jak tylko Tamzin wróci z Eberronu to ruszamy odzyskiwać wspomnienia ;)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 24, 2014 10:22 am

Ehran i Zaalaos, naprawdę chciałbym dograć tą sesję do końca, bo już jesteśmy na półmetku.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 24, 2014 12:12 pm

To chyba nieco przyspieszyliśmy swoimi działaniami przebieg fabuły, bo pamiętam że było coś o 100 postach na gracza, a cała sesja ma w tym momencie minimalnie ponad 100. Dobrzy jesteśmy :D
Swoją drogą, czemu Kertul do nas nie wrócił, ktoś coś wie?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt paź 24, 2014 12:58 pm

Poinformował mnie o nieobecności przez dwa tygodnie i słuch po nim zaginął.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob paź 25, 2014 7:12 pm

No panowie ruchy, ruchy! :D
Nie każmy naszemu MG czekać za długo.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

wt paź 28, 2014 10:19 am

Przepraszam za obsuw, mój akademik dalej jest rozwalony i dostęp do internetu mam tylko w KFC. Post będzie dzisiaj wieczorem.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lis 09, 2014 3:38 pm

U mnie ostatnio urwanie głowy, mam dość krytyczny projekt na głowie. Nie jestem w stanie wyrobić się z odpisami, dlatego proszę o przejęcie mojej postaci przez MG.
Pod koniec stycznia pewno będę znów miał trochę więcej oddechu, to z pewnością wrócę na forum. Lecz do tego czasu niestety muszę zrezygnować z uczestnictwa w sesjach.
Przepraszam bardzo za kłopot, i że dopiero tak późno daję znać. Przez jakiś czas łudziłem się, że mimo wszystko dam radę, ale nie wyszło.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości