Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
BlaineCraner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 11:54 pm

Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

pn kwie 20, 2015 12:25 pm

Witam wszystkich!

Trochę smuci mnie fakt, że nie ma nawet jednej przetłumaczonej wersji karty postaci do tego systemu. Lub przynajmniej nie w tej wersji, która jest moim zdaniem najwygodniejsza. Postanowiłem zatem sam coś skleić. Dlaczego? Bo nudzę się i bardzo lubię ten system.

http://kartmistrz.tekronicum.pl/?id=195

Jeśli macie komentarze, pomysły na poprawki lub chcecie bym zrobił więcej kart / rozszerzył tą wyżej to dajcie znać.
 
Awatar użytkownika
Siriondel Evendim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 03, 2007 1:13 pm

Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

pn kwie 20, 2015 1:43 pm

Przypuszczam, że jeżeli skład jest na tyle ogarnięty, żeby grać system na oryginalnych podręcznikach, to tym bardziej będą sobie w stanie poradzić z oryginalna kartą postaci :) Niemniej, dobra robota. Osobiście podczas rozmów przy stole kilka umiejętności określam inaczej (Skradanie, Percepcja), ale to tylko ja. Gratulacje.
 
Awatar użytkownika
BlaineCraner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 11:54 pm

Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

pn kwie 20, 2015 2:16 pm

Wielkie dzięki! :)

Właśnie Skradanie i Percepcja były dla mnie problemem. Skradanie na przykład ponieważ umiejętność się zmieniła. Teraz to zarówno i Skradanie jak i Ukrywanie się. W angielskiej wersji skorzystano ze słowa "Stealth", które najlepiej tłumaczy się jako "Ukradkowość"... ale brzmi to tak, no, nie wiem...

Co do Percepcji... nooooo, przyznam że lepiej brzmi i w to byłby w ogóle lepszy wybór, ale postanowiłem użyć Spostrzegawczość by zachować ciągłość terminologii z poprzednich edycji.
 
Awatar użytkownika
Olórin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 25, 2014 10:49 am

Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

pn kwie 20, 2015 10:19 pm

Świetna robota. Ja też korzystam raczej ze słowa "Percepcja", chociaż często-gęsto przy stole porozumiewamy się anglo-polską paplaniną :).
 
Awatar użytkownika
BlaineCraner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 11:54 pm

Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

pn kwie 20, 2015 10:39 pm

Dzięki! :D

W razie czego zawsze mogę zrobić update.

Zastanawiam się nad zrobieniem nowej w ogóle od podstaw. Jeśli macie rady i propozycje to byłbym wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Przetłumaczona Karta Postaci D&D 5e

czw kwie 23, 2015 4:52 pm

No i "występy" zamiast "gra aktorska". Raz, że tłumaczenie dokładniejsze a dwa, dla zachowania ciągłości z trzecią edycją... Ale poza tym gud dżob.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości