Zrodzony z fantastyki

 
JMM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 22, 2015 12:46 pm

[Łódź] Oko-ło literatury - Spotkanie poświęcone Tolkienowi

pn cze 22, 2015 12:48 pm

Obrazek

"Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje."J.R.R. Tolkien

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów literatury fantastycznej z Łodzi i okolic na szóstą odsłonę cyklu Oko-ło literatury. Głównym bohaterem czerwcowego spotkania będzie sam J.R.R. Tolkien, profesor literatury i filologii angielskiej, pisarz i poeta. Autor powieści, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i do dziś wywierają znaczący wpływ na kształt literatury fantasy.

Gościem specjalnym będzie dr Natalia Lemann, wykładowca w katedrze teorii literatury Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, znawca i specjalista od literatury współczesnej - szczególnie tej fantastycznej.

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godzinie 18:30 w Piwnicy Artystycznej Przechowalnia na rogu 6-go Sierpnia i Kościuszki.
Spotkanie jest organizowane przez Fundację Fantastyczne Inicjatywy.

Piwnica Artystyczna Przechowalnia: http://www.przechowalnia.art.pl/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1009050085794249/
Oko-ło literatury: https://www.facebook.com/groups/373643586158399/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości