Zrodzony z fantastyki

 
DengarDrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 7:43 pm

Demon który odbiera dusze

pt lip 10, 2015 2:37 pm

Witam, bohater którego wykreowałem do sesji w WRPF, stracił ojca w pewien nietypowy sposób. Mianowicie, demon za pomocą klątwy doprowadził do odebrania duszy ojca mojego bohatera. Czy w świecie Warhammera istnieje jakiś demon, który potrafi tego dokonać ? Nie mam pewności jak to bardzo pokrywa się z realiami :D
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Re: Demon który odbiera dusze

ndz lip 12, 2015 1:28 pm

WFRP to gra wyobraźni... Wymyśl jakiegoś i po sprawie. Albo daj taką moc któremukolwiek z istniejących. Spokojnie można stworzyć jakiegoś "Pożeracza Dusz", który kolekcjonuje je na wzór Khorne'a i jego obsesji czaszek.
:)
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

Re: Demon który odbiera dusze

ndz lip 12, 2015 2:51 pm

Co właściwie znaczy, że "demon za pomocą klątwy doprowadził do odebrania duszy ojca mojego bohatera"? Czym by się to miało różnić od sytuacji, w której demon zabiłby ojca?

Twoja postać może w to wierzyć bez względu na to jaka jest prawda. Większość mieszkańców Starego Świata często nie jest w stanie odróżnić klątwy od choroby, mutacji, albo jakiegoś zbiegu pechowych okoliczności. Jeśli ojciec postaci umarł na dziwaczną zarazę, to wyjaśnienie, że pewnie "demon Nurgle'a rzucił klątwę i zabrał mu duszę" jest dobre jak każde inne.

Co do samego odbierania dusz, to na pewno w bitewniaku potężne wampiry chwytają dusze tych, których zabiją. Mannfred von Carstein ma je spętane kosturze, Vlad stara się je uwięzić, aby służyły mu przez wieczność. Nie pamiętam czy jakiś konkretny demon to potrafi, ale nie widzę powodu dla którego nie można by, na potrzeby sesji, dać jakiemuś księciu demonów tego typu mocy.
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2015 5:33 pm przez KRed, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Xathrodox86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 27, 2012 7:00 pm

Re: Demon który odbiera dusze

ndz lip 12, 2015 4:53 pm

Tutaj opinie bywają różne. Wg niektórych źródeł każda ofiara demona traci duszę na jego rzecz. Inne twierdzą, że tylko Większe Demony i demoniczna arystokracja jest w stanie tego dokonać. Inna sprawa, że w WFRP przeciętny bohater nie powinien wiedzieć o demonach, Chaosie itd. To domena kapłanów i łowców czarownic. "Złe moce zabrały mojemu ojcu duszę" jest ok, ale "Nhff'arrath, demon Nurgla z siódmego kręgu piekieł więzi duszę mojego ojca" już nie jest w klimacie gry. ;)
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Demon który odbiera dusze

ndz lip 12, 2015 7:21 pm

Powszechne są opętania istot śmiertelnych przez różnego rodzaju demony o czym mówi nawet jedna z chorób psychicznych, na jakie bohaterowie, nie tylko ci graczy, mogą zapaść. Można było również uznać, że ktoś rzucił klątwę na tego jegomościa ten demon go opętał i doprowadził do śmierci. Każdy śmiertelnika posiada siłę woli i może na jakiś sposób próbować odpierać wolę demonów, nawet nieświadomy że to czyni. Ale tak naprawdę można chyba uznać że każdy demon może spróbować opętać śmiertelnika jeśli dostanie dajmy na to taki rozkaz. Normalnie krwiopuszcz, dość znany i lubiany przez Khorna demon, nie opętuje nikogo ale jeśli w tym celu został przywołany to może to zrobić i później przejąć kontrolę nad ofiarą.
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2015 2:52 pm przez wysłannik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości